Részletes keresés

Keresési találatok (Keresett szöveg: elettars)

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2012 jún. 16 09:31
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Németországi munkát keresek

Kategória: Munka Németországban

turbouno írta: Sziasztok,Lehet nem ez a legmegfelelőbb topic,de sokan is ide írják első posztjukat,szokásos "hol keressek munkát" címmel.Tervezzük párommal régóta a németországba költözést,de iskola miatt most lett neki igazán aktuális.Én gépészmérnök végzettséggel rendelkezem,német-angol jól megy,2 évig voltam projektvezető német cégnél itthon,utána 2 évig hasonló munkakör csak angol nyelven.Van némi 3D tervezői gyakorlatom,rengeteg mindennel foglalkozom munkán kívül is,mint pl. autószerelés,tuning,motorvezérlők építése/programozása,stb.Párom most végzett,mint kisgyermek gondozó nevelő. Ő sokat tanult németet,de valószínűleg gyakorolni kell anyanyelvi környezetben,mire megbízhatóan megy majd neki.Kérdés az lenne,szerintetek milyen esélyekkel indulunk a német piacon? A cél Dortmund környéke lenne,arrafelé van ismerős. Indulótőke kb 5000€, saját kocsi,jogsi van.Lakásbérlés tényleg csak munkahellyel lehetséges? Felajánlották az ismerősök,hogy lakhatunk náluk,amíg nem találunk lakást,de mégsem szeretnék visszaélni a jóindulatukkal,ha először munka kell és csak aztán tudunk lakást bérelni.Nézegetem a környéken a hirdetéseket,leginkább produktionsmitarbeiter-t keresnek,amivel nem is lenne gondom,nem cél,hogy azonnal mérnökként tudjak elhelyezkedni,az túl utópisztikus lenne.Jelenleg is van munkám itthon,de az igazat megvallva nem látom a jövőt,hogy hogy lehet majd boldogulni a hazámban egy fiatal párnak,különösebb szülői segítség nélkül.Köszi előre is a hozzászólásokat!

Gépészmérnökként itt pályázz! A cég gyakorlatilag minden szakembert felszív, pláne gépészmérnököket nyelvtudással: >> BRTRANDT Azzal ne foglalkozz, ha a lapon nem találsz munkahylei kiírást. Csak pályázzd meg nyugdotan! A cég országszerte (BRD) több kirendeltséggel is rendelkezik. Sőt, Bécsben is ott vannak!

A párod (nem derül ki a nő Te vagy a párod) nehezen fog a szakmájában itt munkát kapni, mert ez közelit a padagógusi plyához, s ezt úgy tudom el kell fogadtattni! Sőt a kimondottan jó német nyelvtudás is kell(ene) ehez! Házasodjatok össze (ha még nem), mert itt az élettársi viszony itt nem számít, s akkor elég egy betegbiztositás (házastársi jogon). Ha nincs ismerős, akkor a sorrend: munkahely (szerződés), bankszámla (Girokonto), lakás (bejelentkezés). Ha van akkor is!
;)
Az indulótőke elégnek tűnik mert szerintem nem kell sokáig keresgélned mérnökként s a leírt gyakorlat alapján szerintem azonnal kapsz ajánlatokat ! (3D > ismeret NAGY előny, ha van: CATIA & PRO-E)
Dortmunban nincsenek ott, de itt: > Német telephelyek! (Ez egy térkép de a scroll-al alul láthatod a cimeket is!)

UI: ebben az évben (munkaév - ! - májustól májusig) 25 tervezőt akartak felvenni, csak annál a kirendeltségnél ahol a nejem van, de mivel egy nagyobb gk gyár lenyúlt 4-et így csak 21 gépészmérnököt tudtak felvenni. Nem volt elég jelentkező.... Szerintem pályázd meg az összes telephelyet! Nem mindig tudni, hogy hol kell valaki, mert az internetet ritkábban aktualizálják. Nem egyszer cégen belül küldözgetik a szakembert, oda ahol sürgős!!

Még >> S, GB, F , E , USA, az angollal itt is megy!
  • zigeuner
  • zigeuner profilkép
2012 jún. 15 21:52
zigeuner válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Kategória: Közlekedés Németországban

DECOTEXT írta:

NKri írta: Édesanyám élettársa is kettős állampolgár (lehet ezt korábban nem is írtam még). Megnézték, lekérték online, hogy itthon van bejelentett állandó lakcíme. És már ebben az esetben élhet is a büntetés, kivéve ha minden papír (német is magyar is egyaránt, német fordíttatva hivatalosan ellenjegyezve) kéznél van. És a papírokkal igazolni tudja, hogy van német munkaviszonya. Ebben az esetben nem büntethető. De ez kb mind kell hozzá a jelenlegi állás szerint.

Én ebben még mindig kételkedem! Ha ugyanis nekem egy állandó tartózkodási engedélyem és egy korlátlan munkavállalási engedélyem van amit (most) az útlevelemmel, később a német igazolványommal igazolok (készül), nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy egy rendőr elveheti, a ráadásul nem is a nevemen levő autó, papirjait s rendszámát, stb.!

A magyar rendőrt igencsak hidegen hagyja, hogy Te mit tudsz nehezen, vagy akár könnyen elképzelni :laugh:
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2012 jún. 15 17:37
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Kategória: Közlekedés Németországban

NKri írta: Édesanyám élettársa is kettős állampolgár (lehet ezt korábban nem is írtam még). Megnézték, lekérték online, hogy itthon van bejelentett állandó lakcíme. És már ebben az esetben élhet is a büntetés, kivéve ha minden papír (német is magyar is egyaránt, német fordíttatva hivatalosan ellenjegyezve) kéznél van. És a papírokkal igazolni tudja, hogy van német munkaviszonya. Ebben az esetben nem büntethető. De ez kb mind kell hozzá a jelenlegi állás szerint.

Én ebben még mindig kételkedem! Ha ugyanis nekem egy állandó tartózkodási engedélyem és egy korlátlan munkavállalási engedélyem van amit (most) az útlevelemmel, később a német igazolványommal igazolok (készül), nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy egy rendőr elveheti, a ráadásul nem is a nevemen levő autó, papirjait s rendszámát, stb.!
  • NKri
2012 jún. 15 14:19
NKri válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Kategória: Közlekedés Németországban

szia Decotext,
Édesanyám élettársa is kettős állampolgár (lehet ezt korábban nem is írtam még). Megnézték, lekérték online, hogy itthon van bejelentett állandó lakcíme. És már ebben az esetben élhet is a büntetés, kivéve ha minden papír (német is magyar is egyaránt, német fordíttatva hivatalosan ellenjegyezve) kéznél van. És a papírokkal igazolni tudja, hogy van német munkaviszonya. Ebben az esetben nem büntethető. De ez kb mind kell hozzá a jelenlegi állás szerint.
  • NKri
2012 jún. 13 15:32
NKri válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Kategória: Közlekedés Németországban

A papírok lefordíttatása azt hiszem, hogy innentől kezdve nálunk is feladat. Ma Édesanyám élettársa gyorsan kijelentkezett "itthonról", mindenféle címét megszüntette, és várjuk a határozatot, fellebbezünk, meg megyünk mindent fordíttatni.
Érdekességképp beszéltek a németországi magyar rokonok német rendőrséggel is, és még az ottani "szervek" is totálisan elképedtek a történeten...
A kontaktlencse sem semmi, nekem is az van, de még nem keresték rajtam, de ezek szerint erre sem árt felkészülni...
Amúgy meg majd megyünk az ombudsmanhoz is, azért ott is bejelentjük majd az esetet.
  • NKri
2012 jún. 12 14:37
NKri válaszolt a következő témában: Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Külföldi rendszám, magyar állampolgár

Kategória: Közlekedés Németországban

sziasztok,

Nem hittem, hogy első hozzászólásom pont egy ilyen történettel kezdődik majd, de tegnapi eset:
Édesanyám élettársa német rendszámmal, német forgalmi engedéllyel egy bevásárlóközpont bejáratánál tett igazoltatásnál "elveszítette" a német autó rendszámát - avagy kb letépték a rendőrök és szirénázva elvitték őt is meg a rendszámot is. Kis híján még fogdába is betették a 70 éves nyugdíjas embert, Anyámat pedig az út szélén zokogva otthagyták, stb, stb.... (Élettársának német és magyar állandó lakhelye is van, ez a legnagyobb gond, "eredendően" magyar állampolgár, de 10 éve Németországban él, hivatalosan, bejelentett lakcímmel, nyugdíjasként.) Elkövette azt a hibát, hogy 1-nél több napig tartózkodott Magyarországon az autóval. Most se rendszám, se kilátások (maximum trailerrel, ezt mondták), cserébe akkor jönni fog a többszázezres bírság??? Sikerült már valaha is valakinek bizonyítania, hogy mennyi ideig tartózkodott Mo-on, és hogy tul.képp hol él életvitelszerűen? Vagy ez már teljesen esélytelen, és marad a bírság? Tudom, hogy már sokat volt itt ez a téma boncolgatva, de 1 nap utánaolvasás után sem tisztulnak le nálam teljesen a jogszabályok... Minden válaszért köszi!
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2012 jún. 04 13:16
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Menni vagy maradni?

Menni vagy maradni?

Kategória: Társalgó

Szilvi írta: A véleményem azonban az, az emberek mentalitásán nagyon nehéz változtatni, pedig ez kellene az alapja legyen annak, hogy az életük megváltozzon. A lehetőségekre való odafigyelés, a pénzkezelés megtanulása csak a kezdet. Ezek elsajátítása végre elhozhatná számukra a nyugodtabb életet. .

Pontosan! S ki a hibás abban, hogy sokan nem tudnak alkalmazkodni az új rendszerhez? S csak megjegyzésként: úgy emlékszem, hogy anyukám nyugdija egy része (28ezer Ft) a volt élettársa utáni juttatás. A többi a sajátja. Sajnalom, hogy az anyukád ilyen beteg, de kénytelen vagyok megjegyezni, (még ha keményen hangzik is) hogy ez magánügy. Minden rendszerben vannak vesztesek és nyertesek. A kedves anyukád súlyos betegségéröl azonban, sem a rendszer, sem az EU, sem a politika nem tehet, igy rátok hárul az anyagi háttere, ha nem volt külön valamilyen plusz biztsositása! Ez egyszerüen pech!
  • Szilvi
  • Szilvi profilkép
2012 jún. 02 23:06
Szilvi válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Adófizetés Németországban

Kategória: Pénzügyek

minerva írta: Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy párommal régebb óta együtt élünk, és most számolgatunk hogy jobban járnánk ha összeházasodnánk és nem csak együtt élnénk. A kalkulátor szerint több lenne a nettónk, vagy esetleg házasként még más dolgokat is letudnánk írni az adónkból, biztosításunkból? Németben tényleg jobban megéri házasként együtt élni mint élettársként?
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv. Minerva


Kedves Minerva,
sok fórumon sok szempontból sok társunk leírta már kérdéseidre a válaszokat, kérlek használd a keresőt.

de röviden:
- igen jobb, ha összeházasodtok
- igen, egy fontos különbség: házaspárként megteheted, hogy a férjed egészségbiztosításába bekerülj, így egyszerre mindketten biztosítva lesztek, ez élettársként nem lehetséges, élettársként külön kell magad biztosíttatnod, ennek ára sacc per kb 400 €/hó.
a többit - nevezzük extráknak - pedig a keresővel simán megtalálod.
  • minerva
2012 jún. 02 22:54
minerva válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Adófizetés Németországban

Kategória: Pénzügyek

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy párommal régebb óta együtt élünk, és most számolgatunk hogy jobban járnánk ha összeházasodnánk és nem csak együtt élnénk. A kalkulátor szerint több lenne a nettónk, vagy esetleg házasként még más dolgokat is letudnánk írni az adónkból, biztosításunkból? Németben tényleg jobban megéri házasként együtt élni mint élettársként?
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv. Minerva
  • simatyi
2012 jún. 02 13:47
simatyi válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Németországi szociális juttatások

Kategória: Pénzügyek

Figyelemmel kísérem a topikat ,de még nem találtam választ a kérdésemre . Én egyedül állóként egy gyerekkel ,a párom 2-gyerekkel (özvegy) mi is ki szeretnénk települni .Ő már kint dolgozik egy éve . A kérdésem az lenne ,hogy a
I. > 3 gyerekre kapunk Kindergeld-et (bocsánat , ha nem jól írom) és hogy
II. > melyen adó osztályba esünk? Hogy lenne jobb ,élettársak vagy házastársak?
III. > A párom:özvegy 2-gyerekkel 9-évesek ikrek . Kapja majd az árva ellátást kint és ő az özvegyit?
IV. > Én egyenlőre nem tudok dolgozni, mert a gyerekek még kicsik még és a környezettet meg kellene szokniuk .Tanulni szeretnék , a német nyelvet mindenképpen és utánajöhet a munka.

A valaszok:

MINDEN gyerek utan a törvenyes gyam felveheti a CSP-t ( itt Kindergel), amit a FamielieKasse-nel kerhetsz, per Kopf, 185 €, illetve a masodikra is jar X összeg es igy tovabb, ez akkor is jar, ha nem dolgozol kint, DE kell lenni bejelentett lakcimnek itt Nemetben, betegbiztositasnak ( pl. : AOK ), es ha a gyerek iskolas,akkor kötelezö az iskolalatogatasi, ezek nelkül semmit sem kapsz!!!!

MINDENKEPPEN HAZASTARSNAK!!!!!! Ez 3. adokasztot jelent, ez a lejobb, en is ebben vagyok, ha nem vagytok hazasok, valaszthattok 1-5-ig, de alapbol 1.-be lesztek, az a legrosszabb.

Elettars lehet 4. osztaly is,de az sem az igazi.

Arva es özvegyi NINCS!!!!!! Kinderzuslag van, gyermektamogatasi segely,de mindek utan kell neki a CSP., igy neki dolgoznia is kell, es a gyerekeknek iskolaba kel jarniuk....KÖTELEZÖ, addig nincs semmi a gyerekek utan... a magyar dolgokat vegye fel Mo-n, utaltassa szamlara azokat itt meg a többit...

Nemet nelkül is lehet itt melozni,nem feltetel,de nem art, de ezt az elkepzelest nem osztanam,h elöször szokjuk meg, meg stb....ez a K-Eu-i gondolkodasmod itt HALALOS!!!! Nem fogsz tudni megelni,mert egy keresteböl nem lehet!!!! Sajnos ;)

De egy gyorsz szamolas neked:

Parod keressen Netto 1000€-t, te meg semmit.

3 gyerek CSP = 3*150€ atlagban = 450€
Kinderzuslag kb. 100€ max, gyerek szamtol függetlenül!!!!
Wohnunggeld ( berlemenyi tamogatas) max 100€/ho.

Igy össz.: 1550€

Az en albim (120nm kb.) = 600€/ho mindennel együtt
Kaja : 400€/ho minimum
Egyeb kiadasok : 400€/ho.......

es mar el is ment a penzetek.....

Szoval at kell gonolni,de nagyon!!!

Ha van barmi kerdes irj, szivesebn segitek, amiben lehet :)
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2012 jún. 01 17:09
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Németországi szociális juttatások

Kategória: Pénzügyek

zsoka írta: Figyelemmel kísérem a topikat ,de még nem találtam választ a kérdésemre . Én egyedül állóként egy gyerekkel ,a párom 2-gyerekkel (özvegy) mi is ki szeretnénk települni .Ő már kint dolgozik egy éve . A kérdésem az lenne ,hogy a
I. > 3 gyerekre kapunk Kindergeld-et (bocsánat , ha nem jól írom) és hogy
II. > melyen adó osztályba esünk? Hogy lenne jobb ,élettársak vagy házastársak?
III. > A párom:özvegy 2-gyerekkel 9-évesek ikrek . Kapja majd az árva ellátást kint és ő az özvegyit?
IV. > Én egyenlőre nem tudok dolgozni, mert a gyerekek még kicsik még és a környezettet meg kellene szokniuk .Tanulni szeretnék , a német nyelvet mindenképpen és utánajöhet a munka.

Nagyon sokat kérdeztél és nagyon különböző
dolgokat így csak röviden válaszolok amire tudok:

I. > Szerintem csak az élettársad fog családipótlékot kapni.** ("Kindergeld"), mivel Te nem dologozol, nem is dolgoztál itt, és nem is vagytok házasok!
II. > Mivel a végén írod, hogy nem fogsz dolgozni, így Te semmilyenbe, ha együtt laktok az élettársaddal, (egy címre bejelentve) akkor az élettársad az 1-es adócsoportot fogja kapni! (Neked és a gyermekednek nem lesz betegbiztsoítása sem, csak ha összeházasodtok vagy ha privát külön fizettek zsebből!) Ha összeházasodtok, akkor alanyi jogon jár a férj után!
III: > Szerintem** sem özvegyit, sem árvaellátást nem fog az élettársad kapni! Az otthoni is meg fog szünni ha itt a BRD-ben életek! (Az árvaellátás úgy tudom attól is függ hogy hol jár iskolába a gyerek. Igy könnyebben tudják ellenőrizni, s ha valaki elhagyja az országot, akkor megvonják!
IV: > Kimondottan rossz sorrend! Ha otthon maradsz a gyerekekkel, akkor ők sem és Te sem fogod a nyelvet gyorsan elsajátítani! Ha rám hallgatsz azonnal be kell tenni az oviba illetve a 9 éveseket iskolába.(Legfeljebb ismételnek) Ha van rá kapacitás, akkor járj sokat német társaságba, sportkörbe, lövészklubba, stb. Így nagyon hamar meg tudjátok tanulni a nyelvet!

Természetesen ezeknek még nézz utána, mert a **-al
jelölt részeknél nem 100%-ban vagyok biztos a dologban!
  • zsoka
2012 jún. 01 10:14 - 2012 jún. 01 10:21
zsoka válaszolt a következő témában: Németországi szociális juttatások

Németországi szociális juttatások

Kategória: Pénzügyek

Szia
Figyelemmel kísérem a topikat ,de még nem találtam választ a kérdésemre .
Én egyedül állóként egy gyerekkel ,a párom 2-gyerekkel (özvegy) mi is ki szeretnénk települni .Ő már kint dolgozik egy éve .
A kérdésem az lenne ,hogy a 3 gyerekre kapunk Kindergeld-et?(bocsánat ,ha nem jól írom)és hogy melyen adó osztályba esünk?Hogy lenne jobb ,élettársak vagy házastársak?
És a kitelepüléssel kapcsolatban mit ajánlatos elintéznünk.
A fiamat az apa 9 -éve nem látogatja , fel sem hívja ,a felügyeleti jogról nincs külön rendelkezve ,nálam van elhelyezve,van útlevele.és még állam által megelőlegezett gyerektartást kapok Ennyi tömören .
A párom:özvegy 2-gyerekkel 9-évesek ikrek .
Kapja majd az árva ellátást kint ?és ő az özvegyit?
Én egyenlőre nem tudok dolgozni,mert a gyerekek még kicsik még és a környezettet meg kellene szokniuk .Tanulni szeretnék ,a német nyelvet mindenképpen és utánajöhet a munka.
Most ennyi jutott eszembe ......köszönöm a választ
Zsoka
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2012 máj. 28 14:56
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Adófizetés Németországban

Adófizetés Németországban

Kategória: Pénzügyek

Figyelem!
Új dolgot tudtam meg az adófizetéssel kapcsolatban! Egy Kölnben élő magyar család ügyéből kifolyólag a következőt tudtam meg! A "család" gyakorlatilag csak élettársi viszony, egy és ugyan azzal a bejelentett lakcimmel! Elvileg az anya, gyermekét egyedül nevelőként, a 2. adócsoportba tartozik. Mivel azonban együtt él az élettársával, (aki szintén magyar, de nem a gyeremek apja), így az 1. adócsoportot kapja az anya! Nem 3. és 5. vagy 4 - 4, és nem a 2.!! Ebből is látszik, hogy a német állam ha pénzről van szó nagyon is flexibils a törvényekkel kapcsolatban, mert mindenki tudja, hogy az éllettársi kapcsolat elvileg nem számít! ELVILEG!
:sick:
Na, ennél igen, mert adóról van szó....
:angry:
TIPP: aki teheti, élettárskénk, ne azonos lakcímre jelenkezzen be!
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2012 máj. 26 20:16
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Munka Németországban McDonald's

Munka Németországban McDonald's

Kategória: Munka Németországban

SzGerg írta: Én párommal mennék ki Németországba (az elejétől átolvastam a fórumot) nekem anyanyelvi nyelvtudásom (felsőfokú nyelvvizsgával), páromnak felsőfokú nyelvvizsgája van. Jelenleg Magyarországon egy étteremben dolgozunk (családi) heti 7 nap napi 12-16 órát... A kérdésem az lenne, hogy mennyire reális esély van arra, hogy mindketten azonnal munkát találjunk lehetőleg egy étteremben, vagy 1 városon belül, illetve, hogy két fizetésből (Teilzeitos) mennyire lehet kigazdálkodni a dolgokat. (érdekelne itt részletesebben a várható fizetés és az életvitellel kapcsolatos kiadások)

Az esélyetek külön külön nem sok! Ha csak a "párod" akkor két külön semélynek számitatok, mert az élettársi kapcslat itt nem számít! Adócsoport a legrosszabb, betegiztositást külön fizettek (az is akinek nincs munkája) stb. Ha rám hallgattok akkor az ősszel indultok csak el és valamelyik osztrák hegyekben, síparadicsomban kerestek a télre hotelekben vagy éttermekben munkát! Sajonos nem térsz ki arra, hogy mi a szakmátok s csak a mostani elfogalltságotok nem elég a kereséshez! Én erre csak 25%-ot látok, azt is csak nagyon óvatosan, súgva merem leíri!

Megjegyzés: ha családi vállakozás akkor senki
nem kényszerít 7 napot 12-16 órát dolgozni!

;) :) :cheer: :laugh: :woohoo:
  • Julianna
  • Julianna profilkép
2012 máj. 21 14:56
Julianna válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Családi pótlék Németországban

Kategória: Család

mamadel72 írta: Élettársam kint dolgozik Ingolstadtban,mi junius 1.-én költözünk ki.3 gyermekem van,2 az előző kapcsolatomból.


Szia Mamadel72
Ahogy leírtad a helyzeteteket, nekem az az érzésem, hogy a abból csinálod a legnagyobb gondot, ami – viszonylag – a legkisebb probléma: a családi pótlék. Ezt elintézni bonyolult, hosszadalmas, de a végén a siker szinte biztos.

Szerintem sokkal meredekebb az, hogy te ide kiköltözöl két kiskorú gyerekkel és se neked, se nekik nincs betegbiztosításuk. Mindez azért lesz így, mert egyrészt te nem fogsz dolgozni, másrészt meg mert nem vagytok házasok. (Bármelyik feltétel teljesülne, a dolog szinte automatikusan megoldódna). Tehát a te esetedben, mivel nincs se munkaviszonyod, se családi betegbzitosításod, ha a német szabályokat be akarod tartani, akkor saját zsebedböl ki kell fizetned a betegbiztosításotokat, ami néhányszáz euró lesz havonta. Ha ezt nem csinálod, akkor a marad az EU-kártyaval való variálás, ami igazából félig (vagy teljesen) fekete megoldás.

Az meg a másik, hogy amint bejelentkezel ide és elkezded intézni a német családi pótlékot, a magyar hatóságok azonnali hatállyal meg fogják töled vonni a gyest. Arra hivatkoznak, hogy igényeld onnan a családtámogatási ellátásokat (mindet!), ahol biztosítási jogviszonyod van. Ès ha te ide kiköltözöl a gyerekekkel, akkor ez neked szabály szerint Németországban van. Németországban viszont nem jár majd neked gyes, mert a kisgyereked már túl idös ahhoz: itt a „gyes“-t csak 14 hónapig osztogatják.

Az már csak hab a tortán, hogy be akarjátok jelenteni ide a nagyfiadat is, akinek esze ágában sincs ideköltözni…. Elöttem homályos, hogy ennek mi értelme van, bár nyilván nem tartozik rám.
A fentiek miatt én a helyedben nagyon meggondolnám, hogy ebbe így belevágjak-e.
  • mamadel72
2012 máj. 20 19:48
mamadel72 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Családi pótlék Németországban

Kategória: Család

Kedves Fórumozók!
Segítségeteket szeretném kérni! Élettársam kint dolgozik Ingolstadtban,mi junius 1.-én költözünk ki.3 gyermekem van,2 az előző kapcsolatomból.A nagy fiam itthon marad az apukájával,mert még van 2 éve a suliból(17 éves).Én decemberig gyesen vagyok még a kicsivel.A kérdésem pedig az lenne,hogy itt mondjam-e,le a családi pótlékot a 2 gyermekemre,mivel kijönnek velem,vagy elég ha a különbözetet igénylem meg Ingolstadtba??A nagyobbik fiamra természetesen megtudom igényelni itt a különbözetet,mert úgy tudom,hogy kell 1 iskolalátogatási papír és ennyi!???
Sokfélét olvastam itt,de még így sem tudom mit hogyan,kell igazán csinálni,intézni?
Vagy teljesen mondjam le itt Mo a családit? A gyesem jár decemberig!!???? Mivel még nem fogok kint dolgozni! Elvileg juni 4-től már be leszünk oda jelentve mindannyian,az itthon maradt fiam is.Nem lesz ebből itt probléma?
Köszönöm előre is a segítségeteket,és ha esetleg van olyan aki pont Ingolstadtba lakik,és információval tudna szolgálni,iskola,óvoda terén megköszönném.
További szép estét.
Ági
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2012 máj. 13 19:09
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Családdal indulni

Kategória: Család

dora5579 írta: sziasztok. Végig olvastam kb 200 oldalt, de segítségre lenne szükségem, és tanácsokra. Párom 2 éve Frankfurt környékén dolgozik, Gbr -jük van, egy társával. Szeretné, ha kiköltöznék hozzá 2 közös vér szerinti 5 és 7 éves (elsős) fiainkkal. Csak élettársak vagyunk, amiről nincs hivatalos papírunk. Csak közös magyarországi lakcímünk. Neki Aschaffenburg van bejelentett lakcíme. Kérlek aki tud adjon választ, hogy milyen lépeseket tegyek, és hova menjek először. Kezdetnek nyárra szeretnénk kimenni és ott is érdeklődni mik a jogi kötelezettségeink. És ha mindennek eleget tudnánk tenni, ki szeretnénk költözni. Köszönettel.

Házasodjatk össze és uccu neki! Az élettársi állapot** nem számít semminek.
Így nem leszel betekbiztosítva! Feleségként, a 2 gyerekkel minden megillet!


**Akkor sem ha van erről valamilyen papír! A házassági anyakönyvi kivonat kell!
A közös magyar cím sem számít! Bárkik lakhatnak együtt.......
  • dora5579
2012 máj. 13 18:45 - 2012 máj. 13 18:59
dora5579 válaszolt a következő témában: Családdal indulni

Családdal indulni

Kategória: Család

sziasztok. Végig olvastam kb 200 oldalt, de segítségre lenne szükségem, és tanácsokra. Párom 2 éve Frankfurt környékén dolgozik, Gbr -jük van, egy társával. Szeretné, ha kiköltöznék hozzá 2 közös vér szerinti 5 és 7 éves (elsős) fiainkkal. Csak élettársak vagyunk, amiről nincs hivatalos papírunk. Csak közös magyarországi lakcímünk. Neki Aschaffenburg van bejelentett lakcíme. Kérlek aki tud adjon választ, hogy milyen lépeseket tegyek, és hova menjek először. Kezdetnek nyárra szeretnénk kimenni és ott is érdeklődni mik a jogi kötelezettségeink. És ha mindennek eleget tudnánk tenni, ki szeretnénk költözni. Köszönettel.
  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
2012 máj. 12 16:20
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mindent tudni akarok Németországról

Mindent tudni akarok Németországról

Kategória: Társalgó

nikibagi írta: Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni!!!!!
szeptembertől szeretnénk Németországban lakni 2 éves fiunkkal (párom vállalkozóként dolgozik ott) , de fogalmam nincs milyen itthoni intéznivalóim vannak (hivatal,doktor stb.) aki tud ebben segítsen. köszönöm. ja és magyar rendszámú kocsink meddig lehet ott?


Ha a "párod" nem a férjed, akkor gondok lehetnek! Itt a
BRD-ben nem számit semminek az élettársi kapcsolat!!

Igy akkor nem dolgozó, gyermekét egyedül nevelő személy vagy s
nem sok dolgra vagy jogosúlt! (Pl betegbiztosítás sem.) Ennek tehát feltétlenűl
nézz utána!
Igy nehéz valahova bejelentkezned is! Nem lehet bakszámlád sem!
Nem vagy semmilyen szociális támogatásra sem jogosult. A 2 éves fiad viszont
után járhat a CSP (Kindergeld) mivel az apuka itt van! Ennyi!
  • kenese
  • kenese profilkép
2012 ápr. 19 12:30 - 2012 ápr. 19 12:43
kenese válaszolt a következő témában: Németországba gyerekekkel

Németországba gyerekekkel

Kategória: Család

Sziasztok Juliannának teljesen igaza van barátnőmék tavaly júniusban költöztek ki.
élettársi viszonyban van a párjával ,nem házasodtak össze megigényelte ő is az elterngeldet és kapja és ő sem dolgozott előtte.
101 - 120 találat megjelenítése 171 találatból.