Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 11 hónapja #19458 Írta: mamadel72
mamadel72 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Fórumozók!
Segítségeteket szeretném kérni! Élettársam kint dolgozik Ingolstadtban,mi junius 1.-én költözünk ki.3 gyermekem van,2 az előző kapcsolatomból.A nagy fiam itthon marad az apukájával,mert még van 2 éve a suliból(17 éves).Én decemberig gyesen vagyok még a kicsivel.A kérdésem pedig az lenne,hogy itt mondjam-e,le a családi pótlékot a 2 gyermekemre,mivel kijönnek velem,vagy elég ha a különbözetet igénylem meg Ingolstadtba??A nagyobbik fiamra természetesen megtudom igényelni itt a különbözetet,mert úgy tudom,hogy kell 1 iskolalátogatási papír és ennyi!???
Sokfélét olvastam itt,de még így sem tudom mit hogyan,kell igazán csinálni,intézni?
Vagy teljesen mondjam le itt Mo a családit? A gyesem jár decemberig!!???? Mivel még nem fogok kint dolgozni! Elvileg juni 4-től már be leszünk oda jelentve mindannyian,az itthon maradt fiam is.Nem lesz ebből itt probléma?
Köszönöm előre is a segítségeteket,és ha esetleg van olyan aki pont Ingolstadtba lakik,és információval tudna szolgálni,iskola,óvoda terén megköszönném.
További szép estét.
Ági

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19507 Írta: siskane77
siskane77 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!Lenne egy kérdésem hátha tudtok segíteni.A férjem kinnt dolgozik én itthon vagyok a gyerekekkel.Mivel nekem lejárt a gyes megszünt a biztosított jogviszonyom ezért itthon nem kapok családi pótlékot hanem a férjem kapja kinnt a a teljes összeget.Újra babát várok és a jelen helyzetben kinnt kell a gyest megigényelni a páromnak.Az lenne a kérdésem hogy mi ennek a német megfelelője mennyi ideig jár és milyen összeg?Annyit tudok róla hogy a baba születésétől lehet igényelni.Lehet hogy agusztustól bejelentkezek álláskeresésire mert még nem használtam ki.Akkor újra lesz bizt.jogviszonyom meg kell újra igényelnem a csal. pótlékot.Az érdekelne hogy a gyes is úgy van hogy kapom én itthon és a férjem a különbözetet kinnt?Ausztriában így van azt tudom.Köszi a segítséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19524 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

mamadel72 írta: Élettársam kint dolgozik Ingolstadtban,mi junius 1.-én költözünk ki.3 gyermekem van,2 az előző kapcsolatomból.


Szia Mamadel72
Ahogy leírtad a helyzeteteket, nekem az az érzésem, hogy a abból csinálod a legnagyobb gondot, ami – viszonylag – a legkisebb probléma: a családi pótlék. Ezt elintézni bonyolult, hosszadalmas, de a végén a siker szinte biztos.

Szerintem sokkal meredekebb az, hogy te ide kiköltözöl két kiskorú gyerekkel és se neked, se nekik nincs betegbiztosításuk. Mindez azért lesz így, mert egyrészt te nem fogsz dolgozni, másrészt meg mert nem vagytok házasok. (Bármelyik feltétel teljesülne, a dolog szinte automatikusan megoldódna). Tehát a te esetedben, mivel nincs se munkaviszonyod, se családi betegbzitosításod, ha a német szabályokat be akarod tartani, akkor saját zsebedböl ki kell fizetned a betegbiztosításotokat, ami néhányszáz euró lesz havonta. Ha ezt nem csinálod, akkor a marad az EU-kártyaval való variálás, ami igazából félig (vagy teljesen) fekete megoldás.

Az meg a másik, hogy amint bejelentkezel ide és elkezded intézni a német családi pótlékot, a magyar hatóságok azonnali hatállyal meg fogják töled vonni a gyest. Arra hivatkoznak, hogy igényeld onnan a családtámogatási ellátásokat (mindet!), ahol biztosítási jogviszonyod van. Ès ha te ide kiköltözöl a gyerekekkel, akkor ez neked szabály szerint Németországban van. Németországban viszont nem jár majd neked gyes, mert a kisgyereked már túl idös ahhoz: itt a „gyes“-t csak 14 hónapig osztogatják.

Az már csak hab a tortán, hogy be akarjátok jelenteni ide a nagyfiadat is, akinek esze ágában sincs ideköltözni…. Elöttem homályos, hogy ennek mi értelme van, bár nyilván nem tartozik rám.
A fentiek miatt én a helyedben nagyon meggondolnám, hogy ebbe így belevágjak-e.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19528 Írta: mamadel72
mamadel72 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Julianna!
Igazából a fiam 2 év múlva kijön,mert szakácsnak tanul,és itt szeretne dolgozni majd.
Igen tudom,hogy 150eur lesz havonta a biztosításom,és azt is tudom,hogy ott nincsen gyes.Viszont itt sokat olvasgattam miket írnak a forumozók a családi pótlékkal kapcsolatban,és mindenki mást ír,ezért nem tudom igazából,hogy hogyan csináljam!?Valószínűleg ha mindenkinek egyformán zökkenőmentesen menne nem írnánk ide ennyit,és nem lenne ennyiszer ez kérdés!Tehát a kérdésem,.hogy itt mondjam-e le a családi pótlékot,és a gyest? Igazából úgy gondolom,hogy a gyes jár,de mellékes.Egyébként júliusban lesz az esküvőnk és így más lesz majd minden,de mivel most lett lakás ezért megyünk most.Köszönöm a reagálásodat,és a segítségedet,várom továbbra is a segítségedet.
Ági

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #19740 Írta: Mutti
Mutti válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Apa 2011.szeptember elején jött ki (elég kis nyelvtudással).Mi nov.15.-én jöttünk utána,az akkor 4hónapos kislánnyal.Van EU-s egészségbiztositási kártyánk,kislány személyigazolványa is itt van.
Apa német cégnél dolgozik.A kérdésem:Hogyan lehet elintézni az itteni gyes-t,családit?/Otthonról kapjuk/.Kb 3-4havonta Mo.-ra megyünk.(Legközelebb aug. elején)
Remélem hamar kapok választ.Akkor otthon augban letudjuk mondani amit le kell.
Kislányunk július 7.-én lesz 1éves:)

Jún.15-étől Stuttgartban lakunk.(Hátha fontos ez is.:))
Köszönöm előre is.

Ui:Már oelkezdtem olvasgatni a fórumot előről csak el is fáradtam(Valahol a Mona77-es levelezéseknél:D)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19750 Írta: szamitimi
szamitimi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Mutti!
Erre már írtak sokan, olvass vissza. Itt add be, otthon mondd le a MÁK-nál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!