Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 10 hónapja #20955 Írta: tcsaba
tcsaba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

szia snoopy!
az a helyzet hogy két esetben lehet Németországból családit igényelni. 1. Németoszágban dolgozol német cégnél. vagy 2. Németországban élnek a gyerekek és a szülök életvitelszerűen.
Most a ti esetetek elég bonyolult, azt nem tudom biztosan hogy melyik alapján döntenek ilyen esetben. Lehet hogy az elsőhelyen van az hogy hol dolgozik a szülő. ennyit tudtam segíteni. szia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20956 Írta: tcsaba
tcsaba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

sziasztok. légyszíves segítsetek abban hogy visszamenőleg a családipotlékkülönbözetet hogy lehet visszaigényelni? arra az időre gondolok amikor a gyerekeim még otthon voltak. Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21269 Írta: tcsaba
tcsaba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

köszönöm szépen a sok választ,bölcsebb lettem,látom mindenki fürödni ment a nagy hőségben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #21275 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

tcsaba,
elöször olvasd el amit a topicban mar irtak erröl, es utana tegyel fel kerdest, akkor valoszinüleg valasz is lesz. Ami mar többször le van irva, ritkan irjuk le tizedszer is.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja #21291 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

tcsaba írta: sziasztok. légyszíves segítsetek abban hogy visszamenőleg a családipotlékkülönbözetet hogy lehet visszaigényelni? arra az időre gondolok amikor a gyerekeim még otthon voltak. Köszönöm

Böngéssz itt a topikokban! Sokszor leírták már!
Az én megjegyzésem az, hogy visszamenőleg nem fogsz sok különbözetet kapni az egész időre, amig a gyerekeid otthon voltak, legfeljebb az adott évre, vagy a bejelentkezésed dátumáig visszamenőleg! Képzeld el, hogy mennyit kéne a német államnak fizetnie, ha mondjuk X. Pista idejön, a 12 és 14 és a 18 éves gyerekével és kéri mindhárom gyerek után, visszamenőleg a különbözetet az egész otthoni időre, amig otthon voltak, az az a születésig!! Jó, jövedelem lenne sokaknak csak a BRD kerülne a görög sorsra...

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21298 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Gyöngyvirág!

Szerintem az elsőt "Antrag auf deutsches Kindergeld- Ausland".
Azért írok,mert nem kaptál választ eddig, és én is kíváncsi vagyok erre, hogy a többiek, mit mondanak.
Nekem a Reutlingeni Familienkasse küldte meg ezt a nyomtatványt, leírtam nekik, hogy mit szeretnék: kiegészítést igényelni.

Az említett pontokhoz (7., 8.) csak a csp-t írtam be, mikortól kapom a gyerekek után, mennyit HUF-ban.
Ha esetleg hozzáértőbb van a fórumon, megköszönném Neki én is a segítséget!!
Üdvözlettel: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!