Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #20350 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok !
Ma is telefonálgattam az ügyem miatt és egy másik ügyintézővel beszéltem aki megnyugtatóbb választ adott mint az előző hölgy. Azt a tájékoztatót kaptam, hogy csak szüneteltetik a családit és az anyaságit addig míg a német hatóság részéről eldől, hogy a teljes családit kapjuk meg vagy csak a különbözetet, aminek az átfutási ideje 90 nap. Addig a mák levelekkel fog tájékoztatni hol tart az ügy (kíváncsi leszek hány levelet kapok majd). Ha eldőlt valamelyik államtól visszamenőleg megkapom a juttatásaim. Azért ettől a választól sokkal nyugodtabb lettem mint a 2 nappal ezelőttitől. :)
De kíváncsi leszek meddig tart majd még az ügyintézés. :unsure:

További szép estét mindenkinek !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20434 Írta: Berlin_Go
Berlin_Go válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Önkénteskedni megyek ki Berlinbe, születésházi szülésznőnek. Nem vettek fel, és így is úgy is saját költségre kell 2-3 hónapig betanulni...
A kérdésem, hogy első körben a gyerekek nélkül megyek, csak én, előre. nem is leszek bejelentve - ill. ha szerződést kötünk is szabadfoglalkozású szülésznő leszek. Ekkor is meg lehet igényelni az Elterngeld különbözetét? Vagy csak akkor, ha már szerződtünk?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #20435 Írta: Grungut
Grungut válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Ma bementem a helyi Familienkasse-hoz, hogy megigényeljem két gyermekem után a családi pótlékot. Felkészültem minden féle nyomtatványból, hogy magammal vihetem-e esetleg a lepecsételt papírt Magyarországra stb. A hölgy nagyon segítőkész volt, de mikor odaadtam a Határozatot a magyar családi pótlék lemondásáról, azt mondta nem csináljuk ilyen bonyolultan.

Sem én, sem a feleségem nem dolgozunk és nem élünk Magyarországon, az ügyintéző szerint ugyanazt a papírt kell kitöltenem, mint a németeknek. A határozatot ottfogta, mert az kb. 2 hét lefordítani és szerinte én minden gond nélkül júliusban meg fogom kapni a családit. A papírt kitöltve, hozzá csatolva az egész család németországi lakcímigazolását, illetve az én munkáltatóm igazolását mellékelve kell leadnom.

Őszintén megmondom, nagyon meglepett, de szerinte ez így rendben lesz. Volt már bárki közületek, akinek az ügyét ilyen egyszerűen elintézték? Kicsit kételkedem, mert ez pontosan az a szitu, hogy ami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, az nem is az.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bnemonika

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20436 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Grungut,
ne kételkedj,igaz. Nekünk is ilyen egyszerű volt.
Egyébként eszembe jutott valami: szerintem Németországba kell indítani az egészet és nem otthon meghallgatni az "okos" ügyintézőket.
Pesten pedig a Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya e-mailben is korrekt módon válaszol, én csak velük voltam kapcsolatban, ők állították le a Mo- folyósítást is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20820 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia! Nekem azt mondták a budapesti központban, hogy csak a különbözetet kapjuk ilyen esetben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20822 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
A férjem január óta kint dolgozik No-ban, mi most készülünk ki utána. De a Kindergeld ügyintézését már most el szeretnénk indítani odakint. A kérdésem, hogy az alábbi nyomtatványok közül melyiket kell kitölteni (én még egyenlőre itthonról kapom a családi pótlékot és a GYED-et, tehát itthon élünk és csak a különbözetet igényeljük meg): Antrag auf deutsches Kindergeld - Ausland www.arbeitsagentur.de/zentraler-Content/...1-Antrag-Ausland.pdf VAGY Antrag auf Kindergeld www.arbeitsagentur.de/zentraler-Content/...ion/V-Kg1-Antrag.pdf? A weboldalukon mind a kettőt megtaláltam, de nekünk a németországi ismerősünk a másodikat mondta, hogy ki kell tölteni.
Illetve a következő kérdésem még, hogy (akinek 5 éven belül több gyereke is van): a 7-es pontnál (hogy 5 éven belül milyen juttatásokat kaptam a gyerekek után), részletesen havi bontásban fel kell sorolom az elmúlt 5 évben itthon kapott családi pótlékot, THGY-t, GYED-et és GYES-t? Főleg a GYED volt minden hónapban más (illetve itt a bruttó összeg kell, vagy mínusz a nyugdíjjárulék?).
És ha valaki töltött már ki ilyet, akkor a 8. pontban csak akkor kell JA-t választani, ha diplomata vagyok (vagy hasonló)?
Köszönöm előre is a válaszokat.
További szép napot!
Bea
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!