Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #20213 Írta: kenese
kenese válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok:)
infót szertnék kérni olyantól aki esetleg már végig járta ezt az egész herce -hurcát már remélem a vége felé járunk mi is:) De lenne egy kérdésem tavaly juniusban adtunk be a kérelmet elvileg mi ugy tudjuk hogy ezt az 1 évet megkapjuk egyben, de vissza menőlegesen ami még jár az mennyi idő szokott lenni?
Ha valaki tud nekem ebben segíteni megköszönném :)
További szép napot mindenkinek:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #20247 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok !
Nekem az lenne a történetem, hogy februárban beadta a férjem német országban a családi pótlék különbözetre az igényt, kb. 2 hónap múlva a magyar mák-tól jött egy levél, hogy az adatokban hiányosságok vannak (ezt persze nem értettem miért volt szükséges, hiszen a gyerekekről és rólam is minden adat megvolt nekik), töltsek ki egy adatlapot és küldjem vissza. 1 hónap múlva rájuk telefonáltam hol tart az ügyintézés azt a választ kaptam, minden rendben van folyamatban van az ügyünk erre 1 hónapra kaptam egy levelet hogy az ügyünket továbbították a német hivatalos szervnek és megszüntették a családit és a gyest mivel nem vagyok rá jogosult. Én ezt nem értettem, mi csak a különbözetet igényeltük ( mivel én és a 3 gyermekünk itthon magyarországon lakunk) és olyan indoklással megszüntetnek mindent, hogy a párom külföldön dolgozik én pedig nem rendelkezem biztosítási jogviszonnyal. Én ezt nem értem már 14 és fél éve folyamatosan kapom a családi pótlékot és persze a gyest amiben csak pár év megszakítás volt és most is anyaságin vagyok, hogy ez az időszak nem számít jogviszonynak.? Persze igazából ma fogtam fel a dolgot mikor a számlámról szerettem volna pénzt kivenni, és ezek után jött a telefonálgatás már megint. Megdöbbentő válaszokat kaptam a mák-tól, az első az volt, hogy kint igényeljük a teljes családit a válaszom az volt, hogy megkapták az adatlapot miszerint én és a gyerekek itthon lakunk, ezért nem igényelhetjük, a következő ajánlat az volt (amitől teljesen padlót fogtam ), hogy legyen bejelentett munkahelyem erről papírt küldjek nekik és onnantól visszaáll minden a régi kerékvágásba kapom a családit is és az anyaságit is. Ez számomra hihetetlen ! Főállású anyaként nincs biztosítási jogviszonyom, de ha bejelentett munkahelyem van akkor egyértelműen ez meglesz és megkapom az anyasági pótlékot akkor is ha 8 órába vagyok bejelentve. Pláne az az egészben, hogy márciusban a legkisebb gyermekemre igényeltem a magasabb családi pótlékot, mert súlyosbodott a betegsége, amit persze meg is kaptam minden vele járójával együtt és sajnos úgy néz ki, hogy 10 éves koráig ez az állapot fennmard és kaphatnám addig a gyest rá, de ez sajnos megszakadt ezzel a hónappal.
A kérdésem az lenne, hogy én ebben az esetben mit tudok tenni ? Lehet egyáltalán tenni valamit ? Vagy marad az a lehetőségem, hogy elmegyek dolgozni (persze nem véletlenül vagyok itthon teljesen egyedül 3 gyerekkel és dolgozik kint a párom) és oldjam meg a , gondjaim ahogy tudom.... mivel munka nélkül nem kapom meg a többi juttatást.
Valaki járt már hasonló cipőben ?
Köszönöm, hogy elolvastátok hosszúra sikeredett történetem és ha válaszaitokkal segítetek !
Szép estét mindenkinek !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #20262 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia viza!
Mielőtt kiment a férjed dolgozni nem jártatok utánna, hogy hogyan lesz a kifizetés a MÁK-nál?
Mi bementünk és kerek perec közőlték, ha az anya gyesen vagy gyeten van akkor csak és kizárólag abból az országból jár a családipótlék ahol az apa adót fizet, nincs ilyen hogy különbözet kifizetés.. Így minket nem ért meglepetés, akkor helyben lemondtuk a családit 3 hónapja nem kapunk és majd csak akkor igényeljük meg németországba, ha a gyerekek is belesznek jelentve kint.
Nem tudom, hogy te itthon maradsz-e a gyerekekkel vagy szándékodban áll apa után költözni?
Akár hogy is nézzük a német családi lényegesen több mint a magyar, főleg, ha magyarországon van elkőltve. Neked a TB azt hiszem kb. 4000Ft-ba kerül havonta.
Tudom a gyes/gyet összege kiesik a családi költségvetésből, de valamit valamiért.
Sok erőt kivánok neked az egyelléthez a gyerekekkel, tudom milyen nehéz egyedül!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: viza, bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #20300 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Nata !
Köszönöm a segítséget !
De mi úgy tudjuk, hogy létezik különbözet, és járna is, mások is igényelték már és megkapták.
De jön újra az utánajárás és meglátjuk mi lesz.
Nekem a párom 2 és fél éve kint van és fél éve teljesen német alkalmazott, mi szeretnénk kiköltözni, de ő inkább ( a nehézségek ellenére is) jönne haza. Így ez a döntés húzódik nálunk már egy éve, sajnos.
Majd utánajárunk és meglátjuk mi lesz, mást nem tudunk tenni.



Szeretném megköszönni Szilvi segítségét is ! Köszönöm, sokat megtudtam tőled !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #20301 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

viza! :)
Nem tudom én csak a saját tapasztalatomat osztottam meg veled. Az biztos, hogy gondolkodás nélkül rávágták, hogy nem jár itthon csak Németországban.

Végülis neked is mindegy, nem, hogy honnan kapod a családit mikor összességében ugyanazt az összeget kapod, csak nem két helyről csak egy helyről?

Minden tiszteletem a tiéd, hogy 2,5 éve egyedűl vagy a gyerekekkel. Mi "csak" 2 hónapja nélkülözzük apát, de nagyon nehéz nélküle!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #20307 Írta: viza
viza válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Nata !

Tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy honnan jön a családi, de az elég felháborító,
hogy milyen indokkal szüntetik meg ! Mert a férj külföldön dolgozik ez volt az első ok. De
miért is dolgozik kint ? Mert Mo.-on vagy nincs munka vagy folyton dolgoznia kell, hogy eltartsa a családját. Persze erre is van megoldás a család többi tagja is költözzön ki utána, de ez elég nehéz döntés 15,13 éves gyerekeknél, egy 8 évesnél könnyebb.
Elég rossz rendszer van itthon és ez persze nem a te hibád ! Sajnos tegnaptól elég mérges vagyok ha ez az ügy eszembe jut. :evil:

Kitartást és sok erőt a kinti élet kezdeti időszakához nektek és persze sok örömet az apával együtt töltött időhöz ! :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata, bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!