Családi pótlék Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 napja #19066 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

szamitimi írta: Elég szomorú, hogy erre kényszerülök. Nem lopni akarunk, de ha jogosan jár egy juttatás, még szép hogy élünk vele.

No, de ez a cél? Ezzel kezdjük? Azzal kezdünk egy új országban, hogy előbb a sumák dolgokat bekaszirozzuk (ami "jár") s csak aztán a kötelesség? Furcsa magyar sorrend! S én is felneveltem 2 gyereket itt kint! Nekem ne mond, hogy mivel jár! Mi nem tudtuk hogy mi jár és jó egy évre rá (mután már adóztunk és mindent fizettünk) szóltak, hogy adjuk be a kérvényt mert adható, ha kérjük! Adták is, visszamenőleg is, de nem ezzel inditottunk! Engem nem az zavar, hogy valaki kéri, hanem az, hogy ezzel kezdik! Se lakás, se munkahely, se ovoda vagy iskola... "de minden támogatást ide a kis kezembe"....!
EZ A BAJOM!
:sick:

9,5 millió ember nem megy ki külföldre.
Ezexszerint meg lehet otthon is élni....

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Manuela

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 napja #19079 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Decotext, engem sem szeretenk ezert, de egyetertek veled.
Nekem sincs semmi bajom azzal, ha keri, ami jar. De ne azert jöjjön ki, hogy csaladi potlek, segely.....
Dolgozzon, es persze, kell a csaladi potlekot igenyelni, ha munkanelküli lesz, a segelyt. De elöbb dolgozzon!
En egyebkent nem ertem, mi ez a nagy csaladi potlek mizeria. Mi lemondtuk otthon, igenyeltük itt, es valamikor megjött, visszamenöleg is. Nekem sem volt sok penzem,. söt az utolso honapokban a munkakezdes elött mar nagyon be kellett osztani. De nem szamoltuk be a költsegvetesbe a csaladi potlekot az elejen.
Es bizony ugy jöttünk ki, hogy volt olyan ismerös, akihez fordulhattunk, ha baj lett volna. Vegül nem volt szükseg ra, de megis volt lehetöseg a segitsegre. Egyedül, minden nelkül.....szerintem öngyilkossag. Ha van biztos munka, igen. Es lakas, vagy lakhatasi lehetöseg, vagy legalabb anyagi lehetöseg a helyzet athidalasara addig, amig lesz lakas.
Igen, lehet talalni kapcsolatokat, en is olyat talaltam, akit nem ismertem regebben. Csak nem ugy kell kezdeni, hogy lakhatok-e nalad? Mert nem lakhat senki ismeretlen nalam, es nem keresek senkinek lakast, munkat. De ha latom, hogy ö is csinalja, akkor szivesen segitek. Most is jön egy ismerös fiatal lany hozzam vagy masfel honapra.....
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 napja #19097 Írta: szamitimi
szamitimi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Decotex!
Nekem nem büdös a munka, elhiheted. Ha a 2 diplomámmal elmegyek takarítani és mosogatni, ameddig nem erősödöm meg annyira német nyelvből, hogy tovább léphetek. Itthon pedig nem költözik ki az egész ország külföldre, de sajnos egyre többen döntenek a kiköltözés mellett. Egyre rémesebb a helyzet anyagilag. Ez szomorú, de így van.
És nem hiszem, hogy a családi pótlék igénylése sumák dolog lenne.
Persze más, ha valaki azért költözik ki, hogy munkanélküliként élje az életét.
Részemről kivonultam a témából.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Manuela

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 napja #19110 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

szamitimi írta: Nekem nem büdös a munka, elhiheted. Ha a 2 diplomámmal elmegyek takarítani és mosogatni, ameddig nem erősödöm meg annyira német nyelvből, hogy tovább léphetek. Itthon pedig nem költözik ki az egész ország külföldre, de sajnos egyre többen döntenek a kiköltözés mellett. Egyre rémesebb a helyzet anyagilag. Ez szomorú, de így van.
És nem hiszem, hogy a családi pótlék igénylése sumák dolog lenne.
Persze más, ha valaki azért költözik ki, hogy munkanélküliként élje az életét..

Nem kell érzékenykedni! Ha megfigyeled a firssen kiérkezőket vagy azokat akik ezt terbve veszik, szinte kivétel nélkül azzal kezdik, hogy hogyan a csp. , hogyan a kedvezmény, hogyan lehet lakbértámogatást kapni, van e szociális lakás, hol van olyan munkaadó aki szállás és kaját ad, stb. Mindig mindenhol a "mi és hol KAPHATÓ" megy! Ebből mit lehet szerinted kikövetkeztetni?
Amikor mi kijöttünk (én előre, fél évvel) akkor az első utam az újságos volt, hogy hol van kiadó szoba (s ki is vettem aznap) a második a környező iskolákba vezetett, hogy hol és hova mehet a két gyerek, ha majd kijönnek. S csak ezután mentem a bankba, a biztositóhoz, s a munkaadóhoz. Már régen kinnt volt a család is (kb 1 éve), amikor az első "mi kapható" offenzivát indítottuk! Ez nevezik prioritásnak! Magyarul sorrendiség! Természetesen kapja meg mindenki ami adható és jár, de azért ne ezzel indítsunk egy idegen országban!!
Rossz diplomáid lehetnek! Én kapásból tudok neked 3 gépészmérnöki munkahelyet irni, ahol elég lehet egy kezdetleges angol tudás is (nem biztos)! Vagy ha villamos kohókhoz fejlesztési villamosmérnök vagy, azonnal kaphatsz jólfizető állást! Ha viszont politikai gazadaságtanból diplomáztál, akkor azt keretezd be.....Sajnos ilyen most a munkaerőpiac!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 napja - 12 éve 2 napja #19131 Írta: szamitimi
szamitimi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Decotext!

Muszáj erre reagálnom.
A diplomáim teljesen rendben vannak, bár nem gépész vagy kohómérnöki, ami valljuk be nők körében nem rendkívüli. De nem rólam van szó. Inkább azokról az emberekről, akik kitelepülve segédmunkát, takarítást, stb-t tudnak találni maguknak. Nekik KELL a megélhetésükhöz az a 184 EU-s családi pótlék is. Akkor minek mennek ki? Mert a takarítással is 3x annyit keresnek mint itthon. Miért kell bántani a normálisan élni akarókat? Nem értem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 napja #19146 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szamitimi, nekem meg erre muszaj reagalnom. Ha a diplomaid rendben vannak, akkor miert nem a szakmaidban akarsz elhelyezkedni? Decotextnek csak arra utalt a megjegyzese, hogy lehet, itt esetleg a diplomaiddal nem tudsz elhelyezkedni...Pl tanarkent eleg nehez munkat talalni kifogastalan nemet tudas nelkül.
Es senkinek semmi baja azzal. hogy a csaladi potlekot igenyelni kell, miert ne kellene. De nem lehet beleszamitani az elsö idökben a csaladi költsegvetesbe, mert nem lehet tudni, mikortol folyositjak.
A normlisan dolgozni akarokat itt senki sem bantja, ha ugy erezted, akkor vgagy valamit felreertettel, vagy valami mas oka lehet.
De igenis nem tartjuk jonak, ha valaki azonnal a segelyeket veszi celba a munka helyett!!
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!