Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 4 napja #18373 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

frankiefisch írta: - Hogyan működik idekint a gyes,gyed...?
- Meddig jár,és mennyi?


Mutterschaftsgeld: ezt azok a kismamák kapják, akik a szülés elött dolgoztak és saját jogon tagjai valamelyik betegbiztosítónak. Ez az anyasági juttatás általában 6 héttel a szülés elött és nyolc héttel utána jár az anyának (Ez az az idöszak, ami alatt az anya nem dolgozhat). A Mutterschaftgeld havi összege nagyjából az anya havi nettó átlagkeresetének felel meg. Szerintem erröl viszonylag kevés szó esett ezen a fórumon, úgyhogy javaslom, innen indlujatok el:
www.eltern.de/beruf-und-geld/recht/mutte...tterschaftsgeld.html

Elterngeld: Ez a juttatás 12 hónapig jár (ill összesen 14 hónapig, ha mindkét szülö igénybe veszi: pl az anya 10 hónapig, az apa 4 hónapig) . Ha a szülö legalább egy évig dolgozott a szülés elött, akkor a keresete 65%-át kapja erre az idöre, ha nem dolgozott, de Németországban biztosított, akkor havi 300 eurót. Az Elterngeld mellett részmunkaidöben (max 30 óra) szabad dolgozni.

Kindergeld: két gyerek esetén havi 184 euro gyerekenként 18 éves korig (illetve tartós betegség vagy továbbtanulás esetén max 25-ig).
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, pkata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #18852 Írta: szamitimi
szamitimi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Arra keresem a választ, hogy ha szeptembertől költözöm ki a gyerekemmel Németországba, mikortól mondjam le az itthoni családi pótlékot? Mert gondolom jobb is és egyszerűbb is, ha kint kapom meg. Vagy egyáltalán ha itthon lemondom, akkor a németek attól a dátumtól folyósítják az összeget? Esetleg majd visszamenőleg? Mit javasoltok, hogy intézzem?
Előre is köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18883 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Szamtimi,
igen, attól a dátumtól kapod,ahonnan a magyar megszűnik. Mi egyszerre mondtuk le és azonnal adtuk be a kérelmet itt. A Magyar Hatósághoz írt kérelmemben már közöltem a Német Hatóság pontos címét,sőt az itteni ügyiratszámomat is. Nem vártam sosem levelekre, sőt a legtöbbször e-mailt írtam. Három hónap volt az átfutás.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szamitimi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18885 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

még valami:
nem tudom azt az esetet,ha a gyerkőc Magyarországon él. A fiam bejelentett lakcíme már Németországban volt. És hát iskolalátogatási papírt is kértek,ami értelemszerűen szintén német volt.
Most nagyon lusta vagyok visszaolvasni,de sztem ezt itt már leírtuk többször is, pontos elérhetőségekkel, teendők listájával.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szamitimi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18891 Írta: szamitimi
szamitimi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Nagyon köszönöm kedves druszám!:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #18896 Írta: szamitimi
szamitimi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Timi!
Ezek szerint nem kell kiutazás előtt itthon lemondani, hanem majd No.ban megtudom a Német Hatóság címét, és elég emailben elindítani Magyaro. felé az ügyet? Először a németeknél kezdjem, hogy legyen ügyiratszám?
Azt hittem először itthon lemondom és ezután megyek a német hivatalba.
Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!