Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 4 napja #19055 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Tényleg rengeteg a férreértés, legalább 3× átolvastam ezt a topikot és úgy goldoltam fel vagyok készülve az ügyintézésre. Néhányan írták, hogy itthon kapják a családit kinn pedig a kiegészítést, gondoltam akkor ez így is van és ezt így el lehet intézni (attól függetlenül, hogy mi nem akarunk itthon maradni több mindennek utánna kérdeztem a helyi MÁK-nál és Nemzetközi kapcsolatok osztályán).
A válasz több oldalról is az volt, hogy ha a férj kinn dolgozik akkor Magyarországon semmilyen körülmények közt nem jár a családipótlék, kész ezt tudomásul vettük nincs is így ezzel semmi gond.
Azt a részét nem értem, hogy hogyan lehetséges, hogy valakinek azt mondják hogy kérje a az E411-es nyomtatványt, amikor a férjemmel a Familienkasse-ban közölték, hogy csak az után töltik ki az E411-et, ha már az E401-et visszavitte Magyarországról.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 napja #19057 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ha beadod Németországban az igénylést,lesz egy szép kis dossziéd ügyiratszámmal.
És ahogyan Decotext írta,igen intézik. Ha valami kell nekik,leírják levélben,sőt közben be is mehetsz személyesen.
Lehet,hogy lesz pár hónap átfutás,de fizetnek visszamenőleg.
Én e-mail kapcsolatban voltam a Budapesti ügyintéző hölggyel. Nem egymás után intéztem,hanem egyszerre. Küldte e-mailben,amit feladott postán.
Elintézik gyorsan,ha megadod pontosan az itteni ügyiratszámot.
De emellett helyezzetek nagy hangsúlyt a nyelvtanulásra, mert ha apa dolgozik, Nektek kell a hivatalokba járni.:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 napja - 12 éve 4 napja #19058 Írta: szamitimi
szamitimi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szerintem a MÁK sincs a helyzet magaslatán, ahányan beszéltünk velük, annyi félét mondtak. Én azt fogom tenni, amit ma az "én" ügyintézőm mondott. Igényeld meg újra sztem, mert ha kimész, 90 napig vár a német hivatal, és csak azután küldi Mo.ra. Addig is kapj valamennyi pénzt.
Ha kimentek a németek majd elindítják az ügyet elöről
DECOTEX! Ami a hozzászólásodat illeti. Gyerekes anyukák vagyunk. Én pl. egyedülálló. Azért megyek No.ba, mert nem tudok megélni itthon, nem pedig azért mert unom magam Budapesten.
Elég szomorú, hogy erre kényszerülök. Nem lopni akarunk, de ha jogosan jár egy juttatás, még szép hogy élünk vele.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 napja #19059 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

szamitimi írta: Nem lopni akarunk, de ha jogosan jár egy juttatás, még szép hogy élünk vele.

Nem a jogosság volt pedzegetve hanem, hogy szinte mindenki ezt akarja elöször elintézni. Bezzeg a nyelvtanulós topik nem ilyen népszerű. :angry:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 napja #19061 Írta: szamitimi
szamitimi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Persze, hiszen sokan örülnek eleinte, ha kapnak bármilyen munkát, nem túl magas fizetésért.
Kalkulálni kell, meg tud-e élni, ha már gyökeresen megváltoztatja az életét.
Egy biztos. Én egy korábbi hasonló megjegyzés miatt már nem kérdezek a segélyekről. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 napja #19062 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Köszi htimea!
A részemről és a gyerekek részéről most a legfontosabb a nyelvtanulás, de ezt már töbszőr leírtam. Én a Katedrához járok privát nyelvoktatásra és amit megtanulok azt megtanítom a gyerekeknek is, de emellett német meséket nézünk mondókákat hallgatunk stb..
Készítettem a gyerekeknek egy-egy füzetet. Leírtam nekik hogyan kell bemutatkozni, melyik kérdésre mi a válasz, köszönéseket, alap kifejezéseket, napokat, számokat és folyamatosan bővítem. Előszőr leírtam németűl majd alá a kiejtést és végül magyarúl.
Ez nagyon bejött, már ők kérdezgetnek, Anya tudod ez mit jelent és mondják németűl, olyan édesek :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!