Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 5 napja - 12 éve 5 napja #18942 Írta: Manuela
Manuela válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

sziasztok!nem tudom volt e mar hasonlo tema ebben a csoportban vagy egyatalan,arra kerlek segitsetek ha tudtok hasznos informacioval tanaccsal szolgalni azt megköszönnem.Nem szeretnem hosszura huzni igy a lenyeget irom.Arrol lenne szo hogy 2011 augusztus ota kint elek Nemetorszagban 2 gyermekemmel eltvitelszerüen.De csak most 2012 marcius 1 töl tudtam lemondatni Magyarorszagon a csaladi potlekomat.Lenyeg hogy itt Nemetben beadtam a kerelmemet csaladi potleka amit meg is kaptam visszamenöleg augusztusig.Hat itt van a gond mert ez nem kis összeget takar es nem ertem miert küldtek ki nekem ennyi összeget,mivel a magyar allamkincstar nemzetközi kapcsolatok osztalya nem volt eddig hajlando egy igazolast küldeni arrol hogy en magyarban pontosan marcius ota nem kapom a cs . potlekot(nem pedig augusztus ota) a helyi nemet Familienkasse-nak.Ezert nem tudom hogy mit tegyek hogy lenyegeben magyarorszagnak kell visszafizetnem a szerintem" jogtalanul " felvett penzt,vagy a nemet allamnak???Ha tudtok kerlek segitsetek.Köszönöm.Manuela :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18943 Írta: siskane77
siskane77 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!Tud valaki segíteni?A férjem kinnt dolgozik németországba és ott is itthon is kaptuk a családi pótlékot.Ebben a hónapban hiába vártam ezért felhívtam a nemzetközi kapcs.osztályt és ott mondták hogy mivel nincs biztosított jogviszonyom(megszünt a gyesem)itthon megszüntették és a férjem kapja kinnt a teljes összeget.A határozatot elküldték a famillienkassehoz és nekem is csak még nem kaptam meg.A kérdésem hogy be kell menni a férjemnek intézkedni vagy automatikussan megkapja.A másik kérdésem:Novemberben újra szülök.Azt mondták a nemz.kapcs.osztályon hogy a tgyást itthon kell igényelnem viszont gyedet nem kapok hanem a férjem igényelheti a gyest.Mikor kell igényelni?A tgyás lejárta után?Mennyi ideig jár és mennyi az összege?Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • MataHarr1
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 napja #19001 Írta: MataHarr1
MataHarr1 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok !

Azt szeretnem megkerdezni hogy a jelenlegi nemet jogszabalyok szerint mennyi a csaladi potlek merteke nemetorszagban ? Illetve hogy mikent lehet igenyelni ...
Elore is koszonom szepen !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 napja #19010 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia MatHarr1!
Olvass vissza, megtalalod többször is!
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 napja #19012 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
A férjem ma próbálta elintézni a Kindergeltet, megkapta a E401-es nyomtatványt, hogy hozza haza és a népesség nyílvántartóba igazóltassa le, hogy a család egyáltalán létezik, mert az anyakönyvi kivonat nem elegendő ennek igazolására :blink:
Gondolom, ha már mi is kinn lennék a gyerekekkel nem kellene ezt a nyomtatványt itthon kitőltetni?
Szerintetek, ha a jövőhónapban mi is kikőltözünk akkor érdemes ezzel foglalkozni vagy csak időhúzás és csak akkor igényeljük, ha már mindannyian kinn vagyunk.
Magyarországon már márciusban lemondtuk.
Hogyan csináljuk ????

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 napja #19031 Írta: Zoltan1968
Zoltan1968 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Zoli vagyok a csaladi potlek pontos összege 1 gyermek eseten 184 euro

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!