Családi pótlék Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #17882 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Én csak nézek és álmulok, hogy itt is ugyan azok a dolgokra találok válszt és bizonyitékot amit már többhelyen megirtunk! Állandóan a trükkök, a kibúvók, a minden teljesitmény nélküli kaszirozás megy! Nem tudom miért is csodálkoznak egyesek, hogy lassan nem szivesen fogadják be a magyarokat!
:( :sick:
Nem értem, hogy ha valaki kiköltözik Németországba, akkor miért van szükség a magyarországi rendszer kihasználásra? Miért van arra szükség, hogy ahol lehet csak summogjunk? Miért nem lehet ide kijönni, a rendszert elfogadni, ahogy van, dolgozni serényen és egy jobb életet megszervezni? Miért kell az otthon, amúgy is beteges és gyenge rendszert mégjobban kárositani? Miért nem lehet becsületesen élni?? Néha már kezdem szégyenleni, hogy magyar vagyok!Én garantálom nektek, hogy mi a két, ma már felnőtt gyerekünket soha nem nevetltük ilyen stiklikre!
:S :blink:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #17890 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Bocs, a GYED-et azért kapja a feleségem, mert előtte évekig becsületesen dolgozott Magyarországon, fizette a TB-t, ahogy én is. Most a német Kindergeld-et pedig azután igényeltük meg hogy a magyart lemondtuk. A GYED nem egyenlő a családi pótlékkal, mint már leírtam.

Itt egész egyszerűen arról van szó hogy egyes otthoni hivatali ügyintézők egyes esetekben ész nélkül állítanak le minden juttatást, azt is amit nem kéne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #17917 Írta: Pannilein
Pannilein válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia,

köszönöm szépen az információt és várom fejleményeket :)!
Remélem, minden rendben lesz!
Minden jót Nektek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #17921 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Mi megkaptuk kb. 3 hét alatt (de a dátum szerint már pár nap alatt megvolt a határozat). Nem fordíttattam le, beküldtem nekik így az igényléssel meg egyéb másolatokkal együtt (csak ráírtam a másolat tetejére németül hogy határozat a magyar családi pótlék megszüntetéséről december 31-től).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hete #17923 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

AiRLAC írta: Bocs, a GYED-et azért kapja a feleségem, mert előtte évekig becsületesen dolgozott Magyarországon, fizette a TB-t, ahogy én is. Most a német Kindergeld-et pedig azután igényeltük meg hogy a magyart lemondtuk. A GYED nem egyenlő a családi pótlékkal, mint már leírtam.Itt egész egyszerűen arról van szó hogy egyes otthoni hivatali ügyintézők egyes esetekben ész nélkül állítanak le minden juttatást, azt is amit nem kéne.

Senkit nem támadtam. Viszont akkor ha igényeled és jogos a GYED akkor maradj otthon és vedd otthon ezt igénybe! Nem sajnalom hidd el! Viszont ha kijössz ide akkor élj az itteni rendszerrel! Ennek semmi köze a TB-hez vagy a családipótlékhoz! Egyébként a GYED egy állam szociális támogatás! Itt is van hasnló csak nem anyi és olyan sokáig!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #17928 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

AiRLAC írta: Itt egész egyszerűen arról van szó hogy egyes otthoni hivatali ügyintézők egyes esetekben ész nélkül állítanak le minden juttatást, azt is amit nem kéne.

No, azért nem ész nélkül! Van itt egy kis értelmezési probléma és egy kivételeket figyelmen kívűl hagyó hozzáállás is!
1. Szóval az állam nem azért fizet GYED-et mert elötte valaki dolgozott 180 napot! Azért fizet mert támogatja a munka helyett gyerekneveléssel (leendő adófizető neveléssel) foglalkozó, bevételkiesést szenvedőt. A 180 nap csak a jogosultság megállapításához szükséges érték.
2. Van két pont is a GYED kizáró kivételei között ami alapján én is szemrebbenés nélkül függeszteném fel a GYED-et ha ügyintéző lennék, ezek: "Ha a gyermeket nem saját háztartásában neveli" és "a jogosult rendszeres pénzellátásban részesül"
Azt hiszem mindkettő jogosan merül fel amikor összecuccol valaki és Németországba költözik. Ott a férj fizetéséből, általa biztosítva, albérletben és a német államtól Kindergeld-et kapva éldegélnek és feltehetőleg eszük ágában sincs visszatérni Magyarországra.
Még szép, hogy megvonnám!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!