Családi pótlék Németországban

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20832 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Nekem most be kell adnom ujra a csaladi potlek kerelmet, mert a lanyom 18 eves lesz. Van egy kerdes, amire nem tudok valaszolni. Megkerdezik, hogy az elmult 5 evben hol kaptam csaladi potlekot es mennyit. En azt meg tudom, hogy mikortol kapom itt, de hogy elötte mennyit kaptam összesen, azt mar nem. Mi lesz, ha ezt nem töltöm ki, es ugy adom be a papirt?
sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20844 Írta: whining
whining válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy Németországban létezik olyan, hogy saját jogon felvehető családi pótlék?

Ebben a hónapban járt utoljára nekem családi pótlék (20 vagyok). Jövő hónapban megyek ki a testvéremhez.

Ha jár, akkor mi kell hozzá? Bejelentett lakcím ugye meglesz, de mondjuk kell hozzá társadalombiztosítás is? Ilyen esetben, ha AOK-hoz bejelentkezek, jár költséggel? Mert ilyen esetben ki kéne jelentkeznem a magyar TB-ből, amit nem szeretnék (még), mert minden azon múlik, hogy felvesznek-e szeptembertől a hazai felsőoktatásba. Ami ugye később derül ki.

G.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20849 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hát könnyen összeszámolhatod, lévén tudod a magyar havi családipótlék összegét, felszorzod a hónapokkal aztán megvan. Gondolom van számlakivonatod is a banktól, neadjisten online, ott is visszanézheted (nekem online visszanézhető 2000-ig).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20858 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Airlac, ha ilyen egyszerü volna, megcsinalnam. De: a mostani csaladipotlek ugyanannyi, mint 5 eve volt? Es ha valtozott, mikorß na, ezeket nem tudom. Az en szamlakivonatom csak 2009 ev kp-eig nezhetö vissza sajnos, es amikor meg nem laktunk itt, nincs itt a szamlakivonat, lehet, mar ki is dobtam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #20862 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Eva 10,
ez nem okozhat gondod, ird be a keresobe hogy "családi pótlék" meg az adott évet (2011, 2010 stb...), mindent megtalalsz..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Eva10, AiRLAC

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • SNOOPY
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #20879 Írta: SNOOPY
SNOOPY válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek mert én már nem értem:(
A férjem német országban dolgozik magyar cégtől kiküldetésben.3 gyerkőc van a legkisebb mikor betöltötte a 3. évet akkor intéztem a gyetet ott mondták hogy ha a férj külföldön dolgozik akkor jár a csp.különbözet nekünk, igényeljük meg.Otthon kaptam a családit 48 ezret+ gyest.Ez augusztusba volt mikor elkezdtem intézni semmi aztán ferbruárban a nemzetközi kapcsolatok osztálya letiltotta a juttatást mondván a férj több mint 2 éve dolgozik kint.Egész nyáron nem kaptunk semmit. Mondták hogy német országból vagyunk jogosultak igényeljük meg itt.Mi julius végén jöttünk ki utána beadtuk itt és augusztustól kaptuk rendesen a csp.Körülbelül 1 hónapja megkeresett emailban a nemzetközi kapcs.oszt. hogy honnan kapjuk a családi pótlékot?Én meg is írtam akkor még nem gondoltam hogy mi lesz.Másnap jött a válasz email hogy megkeresi őket levélben és letiltatja,mert otthonról vagyunk rá jogosultak.Kaptunk levelet a Familienkassetől hogy vissza kell fizetnünk amit eddig kaptunk mert nem voltunk rá jogosultak.Felhívtam a nem. kapcs.oszt.azt mondta a hölgy hogy elég zavaros de majd kapunk határozatot és magyar országon fogják folyósítan ezután.Igényeljük meg a különbözetet majd azt itt kapjuk.Tegnap bementem a familienkassehoz ahol közölték vissza kell fizetnem a pénzt az nem.kapcs.oszt. lelevelezik amit otthon volna kaptam azt utalják majd nekik és a többit mi fizessük vissza adnak részletfizetést is.végkép nem értem :( remélem valaki tud segíteni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!