Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 9 hónapja #21340 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia bariba!

Köszönöm szépen a válaszodat. Közben én is megkérdeztem őket e-mail-ben, hogy melyik nyomtatvány kell, és a páromnak az ottani címére el is küldtek egy levelet, hogy mit kell beszereznünk (papírokat) és magát a fennt említett nyomtatványt is (Antrag auf deutsches Kindergeld - Ausland), úgyhogy most ezeket töltjük ki és adjuk be.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21352 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Az előbb olvastam a gyed-ről a fórumban.
Azt szeretném megkérdezni, ha a csp. kiegészítést igényli a férjem No.-ból, akkor a gyedemnek mi köze ahhoz? (Én itthon gyerekekkel, ő kinn.)
Köszi a választ előre is!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21355 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

bariba írta: Azt szeretném megkérdezni, ha a csp. kiegészítést igényli a férjem No.-ból, akkor a gyedemnek mi köze ahhoz? (Én itthon gyerekekkel, ő kinn.)
Köszi a választ előre is!

Szerintem semmi! A GYED az nem családipótlék (Kindergeld)! A családiótlékot
lényegesen hosszabb ideig folyósítják, mert ez más tészta!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21361 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Biztosítási időhöz kötött a gyed itthon, Németországbann nem tudom, mi alapján adják, milyen formában, (esetleg Elterngeld?) viszont családi ellátásnak számít a gyed is, mint a csp., gyes (alanyi jogon), gyet itthon.
Az NKO kéri abban a 8. sz. mellékletben és írták is e-mailben, hogy nyilatkozzam a gyedet folyósító szervről. Ezért vannak fenntartásaim ezzel kapcsolatban!
Gyöngyvirág, Te írtál erről valamit, ha tudsz többet, akkor szívesen venném.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21377 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia bariba,

igen sajnos a gyed is beleszámít a Kindergeldbe (azt hiába itthon a munkaviszony után kapod). Ez azt jelenti, hogy itthon összeadják a családi pótlékot, a gyed-et (vagy gyest) és ezt az összeget kivonják abból, amit Németországban kapnál a gyerekek után Kindergeldet és a különbözetet fogod megkapni Németországból, a többit meg továbbra is itthonról.
Én se értem egyébként, hogy miért kell a Kindergeldbe beszámítani a gyed-et, hiszen No-ban is van Mutterschaftsgeld, Elterngeld. És ezek közül az egyik olyan, mint itthon a GYED, azaz a korábbi jövedelemből számítják, ill. ha nincs, akkor min. azt hiszem 300 eurot kapnak.
De a Nemzetközi Kapcsolatok Osztályán Bp-en telefonon azt nyilatkozták nekem, hogy azt is levonják, ill. ha mi is kiköltözünk a férjem után, akkor itthonról nem is fogom kapni, mert leállítják. (Bár előtte az OEP-nál az ügyfélszolgálatnál a hölgy azt mondta, hogy kiköltözéskor, ha marad itthoni címünk, akkor továbbra is kapom (sőt még telefonon is megkérdezte), de egy másik osztályon egy másik ügyintéző pedig azt mondta, hogy ha kiköltözünk, akkor az már nem fog járni. Tehát még ők se nagyon tudják. :( ) Remélem, sikerült segítenem.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21378 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Közben megnéztem, az Elterngeld az amiről beszéltem, a Mutterschaftsgeld a terhesség idején jár. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!