Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 10 hónapja #21300 Írta: fbetta
fbetta válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves SNOOPY!
Olvastam az üzeneted, hasonló volt részben a mi esetünk is, le is írtam korábban a 73. oldalon találod a bejegyzésem.
Ha jól értelmezem, akkor a férjed kiküldetése szüneteltetve volt ("kivárás"-on volt ) így előfordulhat, hogy újra a magyar fél a költségviselő a csp. kifizetést tekintve.
/EU harmonizációs hatályos jogszabályok kimondják hogy 2 év kiküldetés után tartós külszolgálatnak minősül a munkavállalása, ha nincs 30 napos megszakítás ( napokat illetően nem vagyok már biztos, lehet hogy 60 napról ír a törvény)/.
Remélem tudtam segíteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21305 Írta: markooo
markooo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Lehet, hogy már leírtátok, sőt biztos is, de elfáradt a szemem, közel 50 hozzászólást olvastam el, és nem bírom tovább, de legyen szíves írjon az aki tud érdemleges választ adni egy kérdésemre, vagy többre :)
Én kint dolgozom No-ban a párom és a 2 éves fiam otthon maradtak Mo-on, nem vagyunk házasok. Bejelentett állásom és lakcímem van itt No.ban.
Csp-ot szeretnék igényelni innen, ha jól értelmezem, akkor ebben a felállásban a különbözetet kérhetem itt. Ez így is jár,hogy nem vagyunk házasok,?
Válaszotokat előre is köszönöm, további szép estét!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21314 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ha nem vagytok házasok akkor nem jár (szerintem).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #21317 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

AiRLAC írta: Ha nem vagytok házasok akkor nem jár (szerintem).


Mi az a családi pótlék?
Ha a Kindergeld akkor az nem attol függ, hogy házasok vagy sem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21318 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

markooo írta: SCsp-ot szeretnék igényelni innen, ha jól értelmezem, akkor ebben a felállásban a különbözetet kérhetem itt. Ez így is jár,hogy nem vagyunk házasok,?

Ehez semmi köze a házasságnak. A "Kindergeld" az az családipótlék, az jár a gyerek után! Lehet azonban, hogy a külöbözetet sem adják, mert a gyerek nincs itt bejelntve! Én úgy tudom, hogy ha itt él a gyerek, de otthon kapod a családipótlékot akkor jár a különbözet, de ennek nézz utána hivatalosan is! Lehet, hogy elég a születési anyakönyvi kivonat forditása, s természetesen mindenképpen az egyik szülönek kell lenni!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: markooo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja - 11 éve 10 hónapja #21339 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia markooo

Azt nem tudom, hogy a házasság az kell-e hozzá. Viszont, ha neked Németországban van bejelentett lakcímed és ott dolgozol, a párod és a gyerekek pedig Mo-on élnek és innen kapnak csp-ot, akkor jogosult vagy a no-i Kindergeld kiegészítésre (az ottani Kindergeld összegből levonják azt, amit Mo-on kaptok (csp, gyes, gyed, főállású anya...) és a különbözetet kapjátok meg Németországból visszamenőleg max. 5 évig (azt hiszem), de természetesen max. addig, amikortól be vagy kint jelentve (lakcím, munka). A gyereknek nem kell Németországban bejelentve lennie. Viszont neked kell No-ban megkérni az egészet az illetékes Familienkassatól.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: markooo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!