Családi pótlék Németországban

Több
11 éve 9 hónapja #21379 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

A Cst. szerint a gyed nincs benne a családi ellátásokban, csak a gyes, gyet, csp. A koordinációs nem tudom miben sorolják fel a gyedet is, mint családtám. ellátást.
Szerintem ha én itt vagyok továbbra is biztosított, tehát nincs Familienversicherungunk,, akkor innen igényelhetem a gyedet is! És lakhatok attól más országban is!
Csak ez a beleszámítás nem világos, ahogy DECOTEXT is írta: más tészta...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21380 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Nah még itt elfelejtettem megkérdezni illetve mondani, mi mennyi is?
A Kindergeldet tudom. Itthon 36600 HUF-ot kapok.
Gyedem 110000-113000, mikor hány napos a hónap.
Speckó, már a gyedem több, mint a Kindergeld...Még talán én fizetek? :-D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21381 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hát a korábbi válaszaik alapján (MÁK), akkor ebben az esetben nem éri meg megigényelni a németországi Kindergeldet, mert a magyarországi több. Biztos, hogy beszámítják a GYED-et, mert valahol olvastam is, hogy a GYED vonatkozásában az OEP az illetékes, a többiben (csp, gyes) pedig a MÁK. De azért írtam nekik egy mailt, hogy miért van így, hátha megválaszolják. És az itthoni egyik ügyintéző is mondta, hogy akkor éri meg Németországból kérni GYED mellett, ha több gyerek van, ill. ha lejár a GYED, mert ugyebár akkor a GYES kevesebb lesz, vagy akár dolgoznod is lehet majd mellette, csak a csp. fog beleszámítani.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21388 Írta: mutyikoma
mutyikoma válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Elolvastam a fórumot, de nem találtam választ a kérdésemre. Ma azt mondta egy barátnőm, akinek kinn dolgozik a férje Németországban, hogy a családi különbözetet majd jövő májusban egy összegben fogjuk megkapni... Ezt nem nagyon értem. A férjem nekem is kinn dolgozik, már május eleje óta intéződik a családi, a különbözetet kértük meg. Senki nem mondott ilyet, hogy majd jövőre kapjuk meg visszamenőlegesen. Tudtok erről valamit? Van olyan aki már kapja a különbözetet és havonta? Köszi!!! :) :) :) :) :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21389 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

gyongyvirag írta: Hát a korábbi válaszaik alapján (MÁK), akkor ebben az esetben nem éri meg megigényelni a németországi Kindergeldet, mert a magyarországi több.

Én ezt már nagyon sokszor megírtam, de mindig lehurrogtak! A magyar támogatási rnendszer lényegesen többet ad a polgárainak, mint a német! S akkor még nem beszéltünk a "munkábajárási támogatásról" aztán a gázártámogatásról, a pénzek a beiskolázáskor, a 3 vagy több gyerekesek ingyenes ellátásáról, az utazási kedvezményekról, a MÁV dolgozók kedvezményeiről, a katonák és állami alkalmazottak előnyeiről, a pedagógusok támogatott életéről, a fiatal és munkaképes "rokkantak" nyugdijáról, stb. stb. stb......

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bariba

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21400 Írta: bariba
bariba válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

DECOTEXT, hááát, -ne haragudj-, sajnos Mo.-on papíron nagyon sok minden "támogatás" létezik!
Persze munkahelye válogatja....vagy éppen megyéje...
Ez csak egy vélemény a magyar támogatási rendszerről! Amit persze nem mi, a kenyérkereső polgárok tudunk kihasználni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!