Jogosítvány honosítása Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #25428 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

evamakai írta: Sziasztok, biztos hogy januártól kötelező a lejáratos jogosítványt adniuk? Nekem csak 2018 ban járna le a magyar, de akkor lehet érdemesebb lenne most megcsináltatni! Utána akkor azzal ugyan úgy bárhol vezethetsz? Vagy mi van akkor ha vki kicserélteti most és aztán mondjuk megcsinál egy pl C kategóriát?Valamint ideiglenes lakcím elég ahhoz, h kicseréljék a jogosítványt?

Kedves Éva!
Németországban nincs ideiglenes lakcim kategória! Vagy be vagy jelentve, vagy nem! Hogy hol tartózkodsz az magánügy csak legyen egy elérhetö póstacimed! Aztán valahol, mindig ideiglenesen vagyunk, ezen a Földön, nem? Én folyamatosan átutazóban vagyok......
;)
UI: a német jogsi (egyelöre) nem jár le soha, igy még érdemes meszerezni!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: evamakai

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26146 Írta: brenya33
brenya33 válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Sziasztok!
Én az után szeretnék érdeklődni, hogy ha a magyar B kategóriás jogosítványomat lecseréltetem németre, akkor azzal a jogosítvánnyal milyen járműveket vezethetek. Gondolok itt arra, hogy a kismotorok milyen kategóriáig férnek bele és pl a teherautók.
Segítségeteket köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Toma81
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 hónapja #26152 Írta: Toma81
Toma81 válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

brenya33 írta: Sziasztok!
Én az után szeretnék érdeklődni, hogy ha a magyar B kategóriás jogosítványomat lecseréltetem németre, akkor azzal a jogosítvánnyal milyen járműveket vezethetek. Gondolok itt arra, hogy a kismotorok milyen kategóriáig férnek bele és pl a teherautók.
Segítségeteket köszönöm


brenya33!
Nemzetközi kategóriák

A – bármilyen hengerűrtartalmú motorkerékpár.
A korlátozott kategória – legfeljebb 25 kW teljesítményű és 0,16 kW/kg teljesítmény/saját tömeg arányt meg nem haladó motorkerékpár;
– A1 alkategória – a 125 cm3 hengerűrtartalmat és a 11 kW-os teljesítményt meg nem haladó hajtómotorral ellátott motorkerékpár, quad;
B – a 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű teher-, illetve személygépkocsi, amelyben a vezető ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülőhely van;
– az ilyen gépkocsiból és a 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó pótkocsiból álló járműszerelvény;
– az ilyen gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a nehéz pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi saját tömegét, és az összekapcsolt járművek megengedett legnagyobb együttes össztömege sem haladja meg a 3500 kg-ot;
– mezőgazdasági vontató (akár könnyű pótkocsival is);
– lassú jármű (akár nehéz pótkocsival is);
– állati erővel vontatott jármű;
– segédmotoros kerékpár (max. 50 cm3 hengerűrtartalom és 40 km/órás végsebesség);
– quad;
– és végül a moped autók. E járművek csak B kategóriás jogosítvánnyal vezethetők 2009. április 1-je óta, az általános európai szabályozás és az ombudsmani állásfoglalás ellenére. Aki tehát az esetleges rendőrségi ellenőrzés során nem tud jogosítványt felmutatni, az ellen szabálysértési eljárást indítanak.
www.jogositvany-info.hu/a-jogositvany.php
Találtam még valamit itt: ec.europa.eu/transport/road_safety/conta...ence/index_hu.htm#17 "Vezethetek-e A1 kategóriájú járművet B kategóriájú vezetői engedéllyel?
A tagállamok ezt megengedhetik, de kizárólag saját területükön."

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26155 Írta: brenya33
brenya33 válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Köszönöm a gyors választ, de akkor egy picikét pontosítok a kérdésemen. A motornál csak az érdekelt volna, hogy a segédmotor ezek szerint ott is vezethető a B jogsival. Ami ennél jobban érdekel, hogy azt az infót kaptuk ma, hogy a B jogosítvány a németeknél elég 7,5 t-ig teherautónál. Számomra ez a furcs, mert itthon ez ugye csak 3,5 és én azt gondoltam, hogy ez mindenhol egyforma. De lehet, hogy tévedek és erről szeretnék valami konkrétat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #28348 Írta: Rajmund
Rajmund válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Sziasztok

Valaki tudna segiteni abban,hogy magyar B jogsimat nemetre szeretnem honositani.DE AZ EGESZSEGUGYI ALKALMATOSAGI IDO,DATUM LEJART!!!Akkor haza kell mennem ujra ervenyesiteni vagy itt is meg tudom csinaltatni?Maga a jogsi 2016. ig ervenyes.Csak a kategoria ervenyeseg jart le!!!
Valaki tudna segiteni?

Elore is koszonom

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #28351 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Jogosítvány honosítása Németországban

Rajmund írta: Sziasztok

Valaki tudna segiteni abban,hogy magyar B jogsimat nemetre szeretnem honositani.DE AZ EGESZSEGUGYI ALKALMATOSAGI IDO,DATUM LEJART!!!Akkor haza kell mennem ujra ervenyesiteni vagy itt is meg tudom csinaltatni?Maga a jogsi 2016. ig ervenyes.Csak a kategoria ervenyeseg jart le!!!
Valaki tudna segiteni?

Elore is koszonom


Kedves Rajmund,

nem érvényes már a jogosítványod.

A fényképes oldala "személyi igazolvány", tehát arra szolgál, hogy igazold magad vele. Az érvényes 2016-ig.

A jogosítványod a másik oldalon van, az viszont egyáltalán nem érvényes. Sajnos Mo-on az okmányirodában elfelejtették elmondani, mikor átvetted, hogy a kártya ekként működik.

Emlékeim szerint ha lejárt a jogsid, és itt kint akarod kicseréltetni, akkor azzal a macerásabb és nehezebb utat választod.

Normál esetben megkeresed az ADAC területileg illetékes kirendeltségét, és kiperkálod az itt látható fordítási költséget. ( Ez a Saarbrückeni ADAC, keresd meg a saját területeden működőt a cím miatt) Ha postáztatod, akkor az plusz pénz. ( alul azt is látod a táblázatban)

Az ADAC fordítással, biometrikus fényképpel, jogsidról készített fénymásolattal, útleveledről készített fénymásolattal, lakcímbejelentőddel , meg pénzzel elfáradsz a Landratsamt-ba, ott kitöltesz egy lapot és egy nyilatkozatot, majd bemutatod a német szemész és a német háziorvosod igazolását, és kifizeted az ott megszabott összeget. Ezek után beadod amit kérnek, és város a jogsidat.

Ez a normál eljárás, ha érvényes a jogosítványod!

Mivel szembesültem már azzal, hogy ugyan azon hivatalokban más-és más volt a szabály, ezért én a helyedben bemennék a Landratsamt-ba, megmutatnám, hogy lejárt, és megkérdezném, hogy mit kell tegyek, hogy legyen érvényes jogsim. De a lényeg, a jogsid már lejárt, ne vezess!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!