Pénzfelvétel Németországban

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37570 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Amúgy most néztem néhány magyar bank által kibocsátott bankkártya költségeit és ha olyan bank ATM-éből vesz ki valaki kp-t Németországban amit azonos bankcsoport üzemeltet akkor kb. 2 eurós tétel egy készpénzfelvétel költsége. Persze ne feledkezzünk el a bankkártya díjáról, + számlavezetési, átváltási, ceruzahegyezési :chuckle: és egyéb díjakról, amiknek köszönhetően lesz drága mulatság amúgy a dolog!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37572 Írta: Lilien
Lilien válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

:clap: Hát nagyon-nagyon szépen köszönöm a segitségeteket!!! :whew:

Itt pont passzol, hogy a fáktól nem láttam az erdöt. ;) Minden hülyeségemre fényt derítettetek.
Igazából ezt a dolgot a szüleim intézik. De az egyszerűbb dolog eszembe sem jutott, mindjárt egy itteni számlára utalni. Miért egyszerüen csinálni, ha komplikáltan is megy.

Szégyen gyalázat, hiszen ezeket a dolgokkal nagyon jól kiismertem magam, de otthon annyi minden változott, hogy nem láttam át a dolgokat. Erre mondják, hogy - Betriebs-blind. :blush:

Ha fotintot egy itteni számlára utalnak, akkor azt automatikusan átváltják €uróra? ok, ok, szabad nevetni. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37573 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Átváltják, persze. ;) Most kérdeztem meg egy ismerősömet, 100EUR (forintszámláról) utalása 3000HUF körüli költséggel jár! (CIB bank).
Ki kell számolnod, hogy éves szinten jobban jársz-e ha nyitsz egy magyar számlát vagy sem. Esetleg at kell kuldeni TransferWise -al. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37575 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Lilien írta: :

Ha fotintot egy itteni számlára utalnak, akkor azt automatikusan átváltják €uróra? ok, ok, szabad nevetni. :)



Hát ha szabad, akkor nevetünk.... Azért úgy elképzeltem az itteni (mondjuk) Deutsche Bank-os pénztárost, amikor kicsengeti neked a ropogós forintokat... Vagy a német automatát, amikor megjelenik rajta a kérdés, hogy forintban vagy euróban kéri az összeget... :woohoo:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37579 Írta: Lilien
Lilien válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Manno, 3000HUF csak a költség? :confused: Az összeg arányában változik? Tehát 20 €urónál kevesebb és 300-nál több? Ja logo... Ez, hogy ez mennyi a Magyar bankon, vagy a németen múlik? :ohmy:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37582 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Pénzfelvétel Németországban

Nekem nincs úgy 10 éve magyar számlám. Ha fizetnének érte sem kéne :D Tájékozódj a kinézett banknál a költségeket illetően de ezt már javasoltam. Továbbra is azt mondom (látatlanba) mert ugye nem tudjuk (ki, miért, mennyit, milyen rendszerességgel fizet neked), hogy TransferWise ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!