Vorstellunggespräch (ArbeitsAgentur)

Több
10 éve 9 hónapja #32508 Írta: adamwise
Vorstellunggespräch (ArbeitsAgentur) téma létrehozva adamwise által

Sziasztok!

A mai nap kaptam egy időpontot postán Vorstellunggespräch kapcsán az Arbeitsagenturtól miután pár nappal ezelőtt bejelentkeztem oda. Érdeklődnék Tőletek, hogy aki már volt hasonló interjún a munkaügyi hivatalban Németországban, nekik milyen benyomásai voltak erről? Ott csak részletesebben rákérdeznek a munkát vállaló igényeire, jövőbeli terveire, esetleges nyelvi szintmérőre is sor kerül, vagy egyből különböző munkalehetőségeket is felkínálnak neki? Hogyan zajlik egy ilyen beszélgetés egy ilyen munkakeresési csatornán keresztül? Vagy csak ez pusztán a bizonyos Gutschein kiállításához szükséges, amellyel az ember majd később munkát vállalhat?

Ezzel párhuzamosan amióta aktív munkakeresőnek számítok Németországban, a végzettségemből kiindulva (informatika), már szerencsére az első napon két megkeresés is volt az Arbeitsagentur oldalán keresztül a Jobbörsén e-mailben, két munkaközvetítő találta érdekesnek a profilomat és szeretnék velem felvenni a kapcsolatot, és kiközvetíteni pár céghez. Egyenlőre azokra is válaszolva, várom a további lehetőségeket, megkereséseket, és bizakodom egy megfelelő karrierlehetőségben, egy külföldi munkahelyen.

Köszönöm előre is a felvilágosítást! Remélem ti hasznos információkkal láttok majd el, és egy magyar személy szemszögéből tudjátok bemutatni, hogy ez nálatok hogyan zajlott, zajlik le. Mert sajnos egyenlőre aki foglalkozik velem a hivatalban, részletesebben nem mondott korábban felvilágosítást, hogy mire szolgál teljes mértékben ez a beszélgetés. Ezért gondoltam hozzátok fordulok, hogy addig is tudjam, mire számíthatok nagyjából.

Egyéb kérdésekre szívesen válaszolok!

Szép hétvégét nektek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32520 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Vorstellunggespräch (ArbeitsAgentur)

adamwise írta: Ezzel párhuzamosan amióta aktív munkakeresőnek számítok Németországban, a végzettségemből kiindulva (informatika), már szerencsére az első napon két megkeresés is volt az Arbeitsagentur oldalán keresztül a Jobbörsén e-mailben, két munkaközvetítő találta érdekesnek a profilomat és szeretnék velem felvenni a kapcsolatot, és kiközvetíteni pár céghez.

Kedves Ádám!
Ha valóban informatikus vagy a nemzetközi értelemben, akkor ne munkaközvetitön keresztül keress munkát, mert 10000 eletöséged van. A német munkaeröpiacon krónikus hiány van informatikusokból! Sajnos magyar értelemben az informatikát, nem kicsit értik félre. Ismerösöm lánya pl kapott egy 1,5 éves tanfolyam után egy "informatikati bizonyitványt" (ez volt rajta, láttam!) ami windows használatról, office és egyéb porgramok használatáról szólt, s édes kevés köze van az iinformatikához. A volt vöm itt Németországban informatikát végzett egyetemen. Csak a matekkönyve olyan vastag volt mint egy Biblia! Tanultak különbözö rendszereket (UNIX, Linus, Windows, stb.) s vagy 6 legfontosabb programozzói nyelvezetet a rengetegböl. Szóval egy informatikusnak minimum kell tudni angolul, itt Németországban jó ha még németül is kivállóan tud............ ha ez meg van, a cégek kapkodni fognak utánad, s hidd el legtöbb esetben még a béredet is megszbahatod! Itt egy cég amelyik most garantáltan keres informatikust, -többek között rendszergazda- is kell. BERTRANDT . (A nejem dolgozik itt.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32521 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Vorstellunggespräch (ArbeitsAgentur)

adamwise-t az interjú érdekli bár nem értem mi lehet ebben a nagy rejtély, hasonló lesz mint egy állásinterjú. Mit kérdezhetnek? Szinte bármit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32525 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Vorstellunggespräch (ArbeitsAgentur)

DECOTEXT írta:

adamwise írta: Ezzel párhuzamosan amióta aktív munkakeresőnek számítok Németországban, a végzettségemből kiindulva (informatika), már szerencsére az első napon két megkeresés is volt az Arbeitsagentur oldalán keresztül a Jobbörsén e-mailben, két munkaközvetítő találta érdekesnek a profilomat és szeretnék velem felvenni a kapcsolatot, és kiközvetíteni pár céghez.

Kedves Ádám!
Ha valóban informatikus vagy a nemzetközi értelemben, akkor ne munkaközvetitön keresztül keress munkát, mert 10000 eletöséged van. A német munkaeröpiacon krónikus hiány van informatikusokból! Sajnos magyar értelemben az informatikát, nem kicsit értik félre. Ismerösöm lánya pl kapott egy 1,5 éves tanfolyam után egy "informatikati bizonyitványt" (ez volt rajta, láttam!) ami windows használatról, office és egyéb porgramok használatáról szólt, s édes kevés köze van az iinformatikához. A volt vöm itt Németországban informatikát végzett egyetemen. Csak a matekkönyve olyan vastag volt mint egy Biblia! Tanultak különbözö rendszereket (UNIX, Linus, Windows, stb.) s vagy 6 legfontosabb programozzói nyelvezetet a rengetegböl. Szóval egy informatikusnak minimum kell tudni angolul, itt Németországban jó ha még németül is kivállóan tud............ ha ez meg van, a cégek kapkodni fognak utánad, s hidd el legtöbb esetben még a béredet is megszbahatod! Itt egy cég amelyik most garantáltan keres informatikust, -többek között rendszergazda- is kell. BERTRANDT . (A nejem dolgozik itt.)

Nem nagyon vagy kepbe az informatika mint tudomanyag fogalmaval es szakteruleteivel. Abban viszont igazad van, hogy csak bizonyos szakteruleten keresnek informatikusokat, sok szakterulet tultelitett. Azt csak megjegyzem, hogy nem csak programozokat keresnek es a keresettek kozott van olyan szakterulet is ahol az adott informatikus nem tudna osszelokni egy akarmilyen programkodot ami kiirja, hogy hello:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32527 Írta: adamwise
adamwise válaszolt a következő témában: Vorstellunggespräch (ArbeitsAgentur)

Budapesti Corvinus Egyetemen szereztem informatikai végzettséget BsC szakon (gazdasági informatikai tanulmányokkal)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32542 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Vorstellunggespräch (ArbeitsAgentur)

adamwise írta: Budapesti Corvinus Egyetemen szereztem informatikai végzettséget BsC szakon (gazdasági informatikai tanulmányokkal)


A volt vöm pontosan ilyet végzett. Gazdasági informatikus! Ö a bankoknál próbálkozott, de mivel már elhagyta Németországot (Mexicoban van) igy már nem tudom, hogy mit csinál. (A német, angol és spanyol nyelvtudása ellenére sem volt a német bankoknál sikeres!) Továbbra is ajánlom az általam betett linken levö céget! Sajnos az adott egyetemet én nem ismerem, igy nem tudom, hogy ez a végzettség mit ér a nemzetközi piacon! Mindenképpen ajálanám, hogy valahol helyezkedj el mint rendszergazda (ha ez megy) s ha ezzel elégedetlen vagy, legyen ez esetleg egy "ugródeszka". Németül tudni kéne!

(Mindenestere a magyar " "informatikusi tanfolyamok" "-nak semmi köze az informatikához! Azért mert egy computeren fut a dolog még nem informatika! Ezek itt Németországban úgynevezett "Anweder" tanfolyamok! Azért mert valaki egy WEB-lapot -html-, vagy netán XML-ben össze tud dobni még nem informatikus! A "java" scriptek ismerete sem ez csak ez is bele tartozik.Én is tudok egy zsák grafikai programmal, animációval, filmmel, 3D cuccokkal bánni, mégsem vagyok informatikus!)

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!