Provízió

Több
11 éve 2 hete #30186 Írta: Heditta
Heditta válaszolt a következő témában: Provízió

DCT beküldte:

Eccerű! Teljesen logkus és érthető!! A jelszó: BONITÁS! Az az, ki a fizetőképesebb! Mikor fogjátok már fel, hogy ez nem málati szeretett otthon és nem jótékonysági szekta, hanem kemény üzlet és profit! Senkit nem érdekel a Te kényszered, igényed vagy szükséged! Ha 1 valaki egyedül álló, de keres 5000 -et (vagy többet) az megkapja a 150 négyzetméteres házat kerttel, de aki házas két gyerekkel és targoncás valahol, az asszony meg házatartásbeli, az még az 50 négyzetmért sem kapja meg mert kétes, hogy ezt egyáltalán fizetni tudja!


Fene azt az értelmetlen, tehetetlen nyüves pofánkat! Megértettük már végre? Hányszor kell még szegény Decoéknak elmondani, elkopik a billentyűzetük! Ennyi lehetetlen, anyámasszonykatonáit nem láttam még egy helyen! BRRRRRRRRRRRR! Ne kelljen többször leírnom! :wait:
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #30191 Írta: Joey01
Joey01 válaszolt a következő témában: Provízió

DECOTEXT írta:

Joey01 írta: A másik a gondolkodásmód.... van aki 2 szobás 55 m2-es lakást nem ad ki csak szingliknek, más viszont 1,5 szobás 28 m2-es lakást kiad két főnek. Hát ilyen ez...

Eccerű! Teljesen logkus és érthető!! A jelszó: BONITÁS! Az az, ki a fizetőképesebb! Mikor fogjátok már fel, hogy ez nem málati szeretett otthon és nem jótékonysági szekta, hanem kemény üzlet és profit! Senkit nem érdekel a Te kényszered, igényed vagy szükséged! Ha 1 valaki egyedül álló, de keres 5000 -et (vagy többet) az megkapja a 150 négyzetméteres házat kerttel, de aki házas két gyerekkel és targoncás valahol, az asszony meg házatartásbeli, az még az 50 négyzetmért sem kapja meg mert kétes, hogy ezt egyáltalán fizetni tudja!
Most csak azon reménykedem, hogy ez nálad is helyrezökkent!


Még szóba sem jött az, hogy mennyit keresek, mire kiderült, hogy csak egy embernek adják ki. Sok lakásnál írják is. Hidd el, olyanokat nézegetek amiket minden gond nélkül tudnék fizetni...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hete #30192 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Provízió

Joey01 írta: Hidd el, olyanokat nézegetek amiket minden gond nélkül tudnék fizetni...

Nem nekem kell elhinni és nem neked kell erröl engem meggyöznöd, hanem a bérbadónak kell ezt beadnod! Lehet, hogy Te úgy látod, hogy nincs semmi gond a fizetéssel, de a tulaj (bérbeadó) ezt másképpen látja!
Elég pl. ha megmelited a munkahelyed. Ha úgy látja, hogy az bizony nem biztos , már is ecet!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hete #30288 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Provízió

Joey01 írta:

DECOTEXT írta:

Joey01 írta: A másik a gondolkodásmód.... van aki 2 szobás 55 m2-es lakást nem ad ki csak szingliknek, más viszont 1,5 szobás 28 m2-es lakást kiad két főnek. Hát ilyen ez...

Eccerű! Teljesen logkus és érthető!! A jelszó: BONITÁS! Az az, ki a fizetőképesebb! Mikor fogjátok már fel, hogy ez nem málati szeretett otthon és nem jótékonysági szekta, hanem kemény üzlet és profit! Senkit nem érdekel a Te kényszered, igényed vagy szükséged! Ha 1 valaki egyedül álló, de keres 5000 -et (vagy többet) az megkapja a 150 négyzetméteres házat kerttel, de aki házas két gyerekkel és targoncás valahol, az asszony meg házatartásbeli, az még az 50 négyzetmért sem kapja meg mert kétes, hogy ezt egyáltalán fizetni tudja!

Most csak azon reménykedem, hogy ez nálad is helyrezökkent!


Még szóba sem jött az, hogy mennyit keresek, mire kiderült, hogy csak egy embernek adják ki. Sok lakásnál írják is. Hidd el, olyanokat nézegetek amiket minden gond nélkül tudnék fizetni...

Az, hogy egy jo cegnel dolgozol hatarozott ideju szerzodessel es jol keresel, az kinyitja a kapukat! A hatarozott ideju szerzodes fontos! A Maklerek meg olyanok, hogy mindig vannak olyan lakasok, amik nem kerulnek fel a webre, hrdetesre, hanem a "szimpatikus" (ami hosszutavon fizetokepest es referenciakkal jelentkezot jelent) jelentkezoknek bedobjak, hogy ime a meglepi..
A cegem intezte a lakaskeresesunket es fizette a proviziot. Elmentunk lakast nezni, 2 lakas volt, mondtuk szep-szep, de nem meggyozo. MAjd hirtelen elokerult egy ilyen dugi lakas:) Masnap ahogy beleptunk a kecoba, azonnal kivettuk. MI voltunk az elsok akik megneztuk. MIndezt azert mert egy jol csengo ceg allt a hatam mogott, fizette a kauciot. A berlo-berbeado is elegedett, a makler meg olyanokra vadaszik, akik elegedettkent tovabb ajanljak. Es mivel a mi ugyletunkben volt egy 3.-ik relokacios ceg, aki a cegemnek tobb relokacios ugyletet is intez, a makler azonnal joban akart lenni vele!
Amit ezzel akartam mondani, hogy nem eleg csak ugy odamenni, hogy jottem berelni. Ahol munkahelyek is vannak, ott lakas keresleti piac van es nem kinalati! A makler megteheti, hogy proviziozik, egyebkent ennek a legfontosabb oka, hogy a berbeado szurje a berloket!! Pofatlan dolog, de amig megtehetik, mukodik.
Tehat ha mar lenyelted a bekat, hogy kifizeted a proviziot, akkor el is kell magad adni, mint egy "nyeremenyt" a berbeadonak es a maklernek. Ezek szemelyes dolgok es pofara mennek. Szimpatia es referenciak. K-Europaikent, uj munkahelyen nem is kell a "legjobbat" keresni! Atlagosan nem is fog osszejonni. A hatarozatlanideju munkaszerzodes nagyon fontos es legyen ceges referencia! Ha meg az ember nehezen beszeli a nemetet meg es esetleg mas vilagnyelven beszel pl. angolul (bar ez igy ritka kombinacio), akkor nem szabad a nemetet eroltetni a kommunikacional. Angolul kell kezdeni es utana valtani, a nemet tort nyelvre. Ha tort nemettel kezd az ember, sokszor felbevagjak es kozlik, bocs mar elkelt a keco. Az angol kommunikacio amibol o lehet semmit nem ert, majd valtas a tort nemetre meg az inteligencia jele! (Gyakorlatban igy muxik)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kirschblute

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34976 Írta: kenese
kenese válaszolt a következő témában: Provízió

Sziasztok!
A provisioval kapcsolatban tud e v.ki valamilyen változásrol, mert mi azt hallottuk h. jan 1 től állitolag a főbérlőt terheli.
Segitségeteket előre is köszönjük. :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #34977 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Provízió

Hello! Én nem tudom, de szerintem ez marhaság. Mi most bérlünk január 1-től egy lakást, igaz provisio mentes, de ilyesmit nem is hallottunk még tavaly sem hogy ez így lesz. Szerintem keress prov. mentes lakást, az a tuti.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!