Németország vagy Magyarország?

Több
11 éve 11 hónapja #20700 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ha mar a bankolas szoba kerult! Voltunk par napot egy masik orszagban:), EFTA orszag nincs messze. A DB minden egyes tranzakcioert bechargolt 1,5EUR-t. Egy olyan orszagban voltam, ahol gyakorlatilag nincs kp forgalom, a legutolso ragogumit is kartyara veszik. Tranzakcios koltseg kozelit a 80EUR-hoz. Ezen kivul ha kered, ha nem a tranzakcios listat kikuldik postan, persze ugy, hogy minden egyes tranzakcio 1db A4-es lap. A4 es vastag boritekot hozott a postas. Ezek a plusz koltsegek, burkoltan szepen el vannak dugva a lapon, en ki se szurtam elsore.
Tehat nem eleg, hogy itt a bankok elinflaljak a penzed, nem kerheto e-szamla kivonat es a rejtett koltsegekkel ugy megszivatnak, hogy lehet korbe-korbe pislogni. A magyar banki rendszerek ehhez a f..shoz kepest ami itt van a nemeteknel, egy alom.

Osszd már meg velünk, hogy melyik országban voltál ahol ezt tapasztaltad? A BRD nem lehet az tuti, mert még a két VISA hitelkártyánkkal sem éri el soha a transakciós költség ezt az összeget! A másik, hogy M.-on mennyi időt töltenek az emberek a csekkek feladásával? Ha ezt az időt munkával töltenék, az mennyi költséget jelentene?
;)

Magyarországon kaptam viszont olyan értesítőt, 150 forintos postaköltséggel,
amiben közölték velem, hogy 15 Ft (tizenöt!) túlfizretésem van és ezt visszautalják....
Természetesen egyszerűbb lenne, a következő elszámolásnál beszámítani, na de,
ehez kellene tudni kivonni és összeadni.....

:blink: :S

Norvegia. De teljesen mindegy. Banktol fugg, hogy a VIsa, MAstercardot mas devizanemnel a bank vagy a Visa/Mastercard valtja at. Ha a Visa valt akkor a tranzakcios dijjak bele vannak epitve a valtasi arfolyamba, olyan 1,5-2% koruli. Ellenben a DB egy kedvezobb arfolyammal valt, de hozzacsap 1.5EUR-t minden egyes tranzakciohoz. KP felvetbel +6EUR. Ez meg hagyjan, ha nem egy troger weblapuk lenne es elerheto lenne a mindenkori ktualis dijjtetetel, emelett ha ezt a dijtetelt nem burkoltan a tranzakcios leirasban, kodokkal informalnanak! A multkori Norveg utamon neztem a tranzakciokat es nem szurtam ki, ezert most batran hasznaltuk. Meg is lett az eredmenye!:)
Most mar nem erdekel, de a mondanivalo, hogy felesleges ostorozni a magyar bankokat, itt ugyanaz a gaz van. Eleg felmenni egy nemet bank weblapjara:) Nezz meg mondjuk egy holland bankot szolgaltatasban, osszehasonlitaskepp.
Kulon nonszensz, hogy A4es papir/ttranzakciokon kuldik ki a tranzakcios listakat, 2 A4-es vastag boritekban! :evil: Es mindezt ugy, hogy kiemelt banki ugyfel vagyok a cegem miatt. Dijmentes csomag, egyeb kedvezmenyek, privatbanki ugyintezo stb..
Megszoksz vagy megszöksz:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #20710 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

mahlzeit írta: . Ezt meg tudom erteni, ellenben nagyon sok ember ezt nem igy eli meg, sot pont forditva! Nekik biztos nehezebben megy a valtas es nem biztos, hogy jol fogjak kulfoldon erezni magukat hosszabb tavon! Ez is benne van, de amig nem probalja az ember nem tudhatja

Váltás, változtatás nem csak a külfölddel lehet! Otthon is lehet váltani és változtatni! Jó példa erre, amikor minden jóslat ellenére, hegesztő/lakatos voltam (!) jó német nyelvtudásomra alapozva (nincs nyelvvizsgám még ma sem) megpályáztam az akkor hirdetett krupié állások egyikét, az akkor még meglevő Magyar Játékkaszinó RT-nél! Godolhatod! Akkor hegesztőként (túlórával) úgy 12 ezret keresetem, aztán hirtelen 80 ezret jatt nélkül már a képzés alatt is..... Aki mer, az nyer, alapon pályáztam és felvettek. (Igaz én sem hittem benne, de azért elindultam abba az irányba!) Nekem az a meglátásom, hogy otthon mindig azt keresik az emberek, hogy mi miért nem megy, és nem azt, hogy hogyan lehetne mégis.... Ez nagy hátrány!

Erről mindig az anyukám, már elhunyt élettársa jut eszembe. Mindig csoszogott, s monduk neki, hogy "nem csoszogj, mert elesel". Ő meg azt mondta, hogy azért csosozog mert fél, hogy elesik! Állandóan bukdácsolt és képes volt tiszta száraz uton is hasraesni.... Szóval amit mondani akarok, az az ok és okozat összefüggése! Ne azt keressük mindig, hogy mi miért nem megy, hanem a megoldásokat! "Akkor nem esünk hasra!"

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Trixi0606

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27759 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Felráznám a topikot ezzel a baromsággal ami a facebook-on kering. Ott is hozzászóltam de bannoltak :laugh: Itt viszont ennek kicsi az esélye. :P Kiváncsi vagyok itt milyen hozzászólások lesznek :)

Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27762 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Gergoo írta: Felráznám a topikot ezzel a baromsággal ami a facebook-on kering. Ott is hozzászóltam de bannoltak :laugh: Itt viszont ennek kicsi az esélye. :P Kiváncsi vagyok itt milyen hozzászólások lesznek :)

Facebookon hol? Jo nagy marhasag:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27764 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

Gergoo írta: Felráznám a topikot ezzel a baromsággal ami a facebook-on kering. Ott is hozzászóltam de bannoltak :laugh: Itt viszont ennek kicsi az esélye. :P Kiváncsi vagyok itt milyen hozzászólások lesznek :)


:clap: :clap: :clap: ügyes vagy Gergő!


Jó téma. csak a bal oldali dolgokat korrigálnám kissé: Az átlagkereset az életben nem volt ennyi max a 70%-a ennek az összegnek.
A kenyér ára a német oldalon a török ekmek ára, a magyar oldalon meg egy minőségi fehér kenyéré.
Ez így fals kissé.
A személygk átírási ktg megint csak marhaság, mert BRD-ben is drágább kissé, itthon meg a legótvarabb kis köbcentis szemét is többe van átíráskor. Viszont kimaradt a magasabb biztosítási díj .Személy gépkocsit meg a német ár alatt lehet venni ma már, vagy kb azon az áron.
Aki ezt csinálta az egy populista ökör volt.
A fizetéseket, az energia költségeket, meg pl ha már élelmiszer a hús meg sajt árát, vagy banki költségeket vagy hasonlókat kellett volna hasonlítgatnia. Ez az állandó sírás a kenyér ára miatt..... :huh:
Ükapáink idejében lehet hogy az volt az élet...de ma már....

Szerintem.... B)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27766 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németország vagy Magyarország?

kfz írta: :clap: :clap: :clap: ügyes vagy Gergő!

:wait: Nem az én "remekművem" :laugh: Előbb rágnám le a saját kezem mint, hogy összekalapáljak egy ilyen rettenetet néhány like-ért! :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!