Családi pótlék Németországban

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2114 Írta: Roxa
Családi pótlék Németországban téma létrehozva Roxa által

Sziasztok! A férjem végre valahára megkapta a munkavállalási engedélyét. A cégnél kapott egy formanyomtatványt a kindergeld megigénylésére, mondván a lányunk és én is németországi lakosok vagyunk. Az lenne a kérdésem, hogy most le kell mondjam a Magyarországon folyósított családi pótlékot, vagy automatikusan különbözetet fogunk csak kapni? Köszi, ha valaki tud segíteni!

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja - 13 éve 4 hónapja #2115 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia!
Mi is épp ezt intézzük,ugyhogy ezért tudok hozzászólni!Én szerintem mondjátok le,mert ne hogy valamit elcsesszenek ill
kitudja meddig ülnek a dolgon!Mi ugy csináltuk,hogy a feleségem írt egy kérelmet a családi pótlék megszüntetéséről beleírta,hogy miért és mikortól ne folyosítssák!Ha mondjuk te
Dec 1-től mondod le azt még lehet,hogy elküldik,de majd vissza kell fizetni azt a kemény 12e forintot!Arra készüljetek,hogy amig megkapjátok a határozatot az minimum 1 hónap!
Akkor viszont én is kérdeznék tőletek!Mint ahogy írtam mi is most intézzük és elég ráérősek a németek,de én ugy tudom hogyha
nincs bejelentett munkánk,de a gyermek velünk él és bevan ide jelentve Németországba,akkor alanyi jogon jár a Kindergeld!
Tudtok nekem erről infót adni!
Üdv:Pepe

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2116 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

A családi pótlék alanyi jogon jár, de sokszor felmerül az EÜ-bitosítás kérdése és kérnek be papírokat ezzel kapcsolatban...

Roxa: mint pepe is írta, ha itt van állandó lakcímed, innen kapod a családi pótlékot. Az otthonit éppen ezért le kell mondani a MÀK-nál. Visszamenöleg is igényelhetitek a különbözetet attól a pillanattól kezdve, hogy valamelyikötök bejelentette magát ide Németorszgágba. Ehhez szükségesek az E401/411-es nyomtatványok. Sajnos elég körülményes az intézésük.

Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2118 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Athena!
Igen azért kérték a munkáltatói papírt,mert kellet az eü-bizt szám,de a munkaügyibe is az ember azt mondta,hogy ha nincs akkor azt a papírt ne küldjük vissza,mert anélkül is megadják!Az iiteni családok is azt mondták,hogy igényeljük,mert ez így jár,hogy mind 3-an ide vagyunk bejelenteve!
Esetleg te tudsz valamit,hogy ezt elbírálják vagy volt már aki ilyen feltételekke nem kapta meg?
1 hónapja várjuk már a válszuk,mert már mindent visszaküldtünk és az otthonit is megszüntettük!
Előre is köszönöm válaszod!
Pepe
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bambpok

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2119 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok Pepe és Roxa!

A családi pótlék kiegészítést arra az időre kapjátok, amikor csak az egyik fél volt kint. Amikor mindenki itt van, onnantól jár a teljes összeg.
Az E411-es nyomtatványt(ahogy Athéna is írta) a központi MÁK-nak kell megküldeni németül. (legalábbis nekem így kellett)
Majd ők ezt kitöltve megküldik hivatalból a németeknek.
Aztán jönnek még szép sorjában a papírok, amiket ki kell tölteni.:S
Üdv:Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2120 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Rimoldi!
Ez elég érdekes ez a nyomtatvány,mert a feleségem levélben írt kérelmet a MÁK-nak,hogy külföldi tartozkodásunk miatt szeretnénk megszüntetni a családit és az ittenit kérni!Ők erre egy levelet küldtek,hogy október 1-től megszüntették!
Na akkor most nem tudom mi van??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!