Családi pótlék Németországban

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja #2173 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Jó reggelt Roxa!

Szóval bemész az itteni Familienkasse-hoz (Deggendorf), ahol kezedbe nyomják az E411-et, ami A és B részekböl áll. Az egyik a németeknek, a másik a magyar MÀK-nak. Elvileg ök küldik a lepecsételt kitöltött nyomtatványokat a MÀK-nak, de ha kooperatív az ügyintézö, és azt mondod, ragaszkodsz hozzá, hogy személyesen intézd, akkor az általuk hitelesített nyomtatványt személyesen intézheted januárban a MÀK-nál (ez gyorsabb), mivel így tudod, mikor hol jár az ügyed. Egyéb esetben pedig a Kasse-tol függsz...
Szerintem kérdezzetek személyesen utána a Familienkasse-nál.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2181 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Athena kedves, köszönöm a szájamba rágós tájékoztatást, így már számomra konkrétan érthető és nem zavaros! :laugh: :silly:

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2217 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Tudom, hogy nem annyira szorosan kapcsolódik a családi pótlék kérdéshez a következő kérdésem, de nem találtam ilyen fórumot..
A férjem munkáltatója a férjem biztosítását az AOK-nál kötötte. Én emlékszem anno régen nekem is ott volt, és arra is emlékszem, hogy a családom mitversichert volt. Most rákérdeztem német ismerősöknél, akik azt mondják ez most is így van...az lenne a kérdésem ez automatikusan jár vagy külön kell kérni?

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2218 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Külön kell kérni, viszont ha megkapod, köteles vagy jelenti a német adóhivatal felé.
Mivel a Kindergeld mértéke beleszámít az adóbevallásodba, nem biztos, hogy jobban jársz, ha felveszed

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #2221 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Roxa!
Megint én:-)
Szóval a Familienversicherung jár a következö esetekben:
-kiskorú eltartott (gyerek, tanuló)
-munkakeresö családtag, ha nem jogosult ALG I-II-re, különben az Arbeitsagentur fizeti a biztosítást
Ha fennáll a jogosultság, akkor a Kasszától kért nyomtatványt ki kell tölteni és visszaküldeni. Ebben az esetben a többi családtag is mitversichert lesz.
A családipótlék pedig, bár Progressionsvorbehalt alá esik, ami azt jelenti, hogy növeli az adóalapot, de egyúttal kedvezményként számolható el a bevallásban. Ezen kívül létezik az ún. Kinderfreibetrag. Lehet választani ezek közül és ki kell számolni, melyikkel jöttök ki elönyösebben.
Hasznos infók:
http://goo.gl/Fh840
Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #2225 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Athena, a gyerek aki kiskorú az ok..de én nem vagyok munkakereső..elvileg..vagy mégis? :dry:
Olyan bizonytalan vagyok vagy mégsem?:)
Arbeitslosengeldre gondolom csak azért nem vagyok jogosult mert kinn lakok és mert a férjemnek van egy munkavállalásija és valszeg az sem jogosít fel arra, hogy a gyerekem itt iskolás...szóval eléggé bonyi ez nekem néha, pedig esküszöm, fenékig érő fekete hajam van :lol:

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!