Családi pótlék Németországban

Több
13 éve 4 hónapja #2456 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kétféle jogalapja van a családipótlék igénylésének Sozialgesetz , vagy Steuergesetz alapján lehet kérelmezni. Neked -ha itt éltek - a Sozialgesetz alapján jár
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2457 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia László!
Köszönöm a választ én is így tudtam,csak most intézzük az E411-es nyomtatványt és a benne szereplő kérdések elbizonytalanítottak!
Köszönöm még egyszer!
Peti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • jana7507
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja - 13 éve 3 hónapja #2739 Írta: jana7507
jana7507 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok! 3 éve dolgozom Németországban. December elején megszületett kislányom (Magyarországon). Szeretném tudni, hogy igényelhetek-e kint családi pótlékot, ha igen milyen feltételeknek kell megfelelnem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #2749 Írta: laszlo888
laszlo888 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ha Németországban fizeted a TB-t (Soziallversicherung), akkor gond nélkül megkapod. Ha mindezt itthon fizeted, akkor - ha biztosra akarsz menni- célszerü megvárni egy hamarosan megszületö, ezt elbiráló birósági itéletet

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3376 Írta: zsocababa
zsocababa válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Tudna nekem segíteni valaki családi pótlék ügyben?
Én elküldtem mindent ami kell. Otthon lemondtam a családit. A párom itt dolgozik kint már 6 éve. Mi 2011.01.03án jöttünk ki. A páromnak nem adják ki a német munkáltatói igazolását. Pedig van neki német adószáma is. Nem vagyunk összeházasodva. Így is kapunk itt családi pótlékot?
Ide vagyunk mind a 3 an bejelentve. Elküldtem a Familienkassenak a párom német munkahelyének a címét és azt is oda írtuk, hogy nekünk nem adják ki. Valaki esetleg tud segíteni?
Köszi előre is
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Katy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3409 Írta: hoxand
hoxand válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a férjem magyar cégtől van kiküldetésben Büchlbergben. Ő június 29-től van kint és rendelkezik bejelentett lakcímmel. Mi a gyerekkel november 1-től vagyunk kint. A MÁK nemzetközi osztálya azt mondta hogy jogosultak vagyunk a kinti családi pótlékra de itt meg egy könyvelő azt hogy nem, majd csak májustól. Azt viszont nem értem hogy ha nem veszi őket át a német cég akkor mitől változik a dolog. Szóval a kérdés hogy jár-e itt családi pótlék? Megköszönném ha valaki tudna segíteni.

Még egyszer köszi.Szandra

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!