Magyar rendszámmal Németországban

Több
10 éve 4 napja #36208 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Kedves Gabóca,
kicsit begyorsult a téma, így még nem feltétlenül láttam a válaszodat, miközben már írtam az enyémet...
Oké, világos, hogy senkinek semmi köze hozzá, hogy miért alakult ez úgy, ahogy... De így legalább a "gondatlanságból, de elöre megfontolt szándékkal elkövetett rendszám- és adócsalás" ( :laugh: ) vádja alól tisztáztad magad, legalábbis nálunk.... :chuckle:
Ezek után tényleg nem marad más hátra, mint eladni az autót (tudom, nem két perc...), vagy otthon leállítani (ami ugye gondolom nem játszik?) és addig bízni a szerencsében, mert kötve hiszem, hogy lesz rá valami rövidtávú legális megoldás:

"Az Európai Unióban minden autótulajdonosnak nyilvántartásba kell vetetnie személygépkocsiját abban az országban, ahol életvitelszerűen tartózkodik, vagy ahol az állandó tartózkodási helye van."


Nincs itt vizesnyócas, ez az ország ugyanis Németország, a nyilvántartásba vétel/regisztráció pedig az autó "átjelentése", azaz német rendszám, német gépjármüadó és itteni kötelezö felelösségbiztosítás. Ennyi, lehet itt csavargatni a fogalmakat, csak ugye az nem megy, hogy egy csomó egyéb dolog miatt megpróbáljuk azt bizonyítani, hogy de igen, mi itt élünk életvitelszerüen (ld. ismét adózás/Kindergeld/bankszámla/stb.) és ha az meg nekünk valamiért pont nem jó, akkor meg az ellenkezöjét akarnánk bizonyítani, lehetöleg csak arra az egy konkrét ügyre vonatkozóan.

Szóval sok sikert és várjuk a fejleményeket (legalábbis a pozitívakat...).

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 napja #36210 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Nekem is rémlett ilyesmi, de az az urban legends kategória lehet csak (ezért is kerested rossz helyen :laugh: ). A magyar hiteles autónál (is) a törzskönyv a bankban van. Az meg kell az itteni Zulassunghoz, adnak is helyette németet ugyebár, amivel viszont a magyar bank nem tudna mit kezdeni. Na ez a 22-es csapdája, vagy a "vizesnyócas"....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 napja #36212 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Az említett hozzászólást nem találom de csináltam külön topikot a Hiteles autó honosítása névvel, ott megtalálható a pontos folyamat. ;)
Egyébként ebből a topikból másoltam oda ki!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 napja - 10 éve 4 napja #36213 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Én továbbra sem értem, hogy miért kell a gondolattal foglalkozni, hogy egy Mo.-on vett kocsit Németországban futtassunk német rendszámmal! Aki csak rövid ideig van itt (kevesebb mint egy év vagy csak pár hónap,) az hagyja meg a magyar papirjait és kész. Aki viszont hosszabb időre jött az adja el Mo.on a kocsiját, és vegyen itt egy használt jóbbat. Németországban fillérekért söt, nem egyszer kamat mentes hitelre is utánunk hajitják a jobbnál jobb, használt (sőt néha új) kocsikat > renault! Ez a legegyszerűbb megoldás.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 napja #36216 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Miért, miért? :thinking:
1. A legegyszerűbb dolgok sokaknak minimum a gordiuszi csomó.
2. A legtöbb hiteles kocsi kb. olyan szinten átgondolatlan vásárlás Magyarországon mint a deviza hitelek 20-30 évre.
Ezért.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 napja #36217 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Gergoo írta: Az említett hozzászólást nem találom de csináltam külön topikot a Hiteles autó honosítása névvel, ott megtalálható a pontos folyamat. ;)
Egyébként ebből a topikból másoltam oda ki!


Na ja, azt hittem van valami csodaokos megoldás.... Az, hogy a hitelt ki kell fizetni és úgy ki lehet "hozni" az autót, az nem volt kérdés....

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!