Magyar rendszámmal Németországban

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36232 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Még egy utolsó hozzászólás és elnémulok.:) Egy Gabocáékhoz hasonló szituról írtak egy blogban, amit szintén érdemes elolvasni:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Itt is ugye a FINANZAMT kontra ZULASSUNGSSTELLE a nagy problematika. Remélem lesz megoldása hamarosan az ügynek, ami engem is érdekel, szóval Gabóca írj továbbra is fejleményeket!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
9 éve 11 hónapja #36233 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

A KFZ-Steuer-t én használtam helytelenül "súlyadóként". .ezért elnézést kérek. :-)

A Finanzamt-nál van egy ismerősünk, aki nagyon segítőkész, ő már többször adott tanácsot a 3 év alatt, úgyhogy most hozzá fordult a férjem. Hivatalos állásfoglalást kértünk az ő közreműködésével. Többek között a kindergeld ügyintézését is neki köszönhetjük, cirka 2 hét alatt (a papírok beadásától számítva) visszamenőleg is megkaptunk minden pénzt korábban.
Még írtam pár helyre, várom a válaszokat.
Nem adom fel, túl sokunkat érint ez itt kint. Kell hogy legyen megnyugtató és kivitelezhető megoldás, ami mindenkire nézve tisztességes.... :-)

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36234 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Athena1985 írta: Ezek után már csak az a kérdés, hogy ha bemegyünk az adóhivatalhoz és lobogtatunk egy nem német forgalmit, hogyan reagál majd az ügyintéző, mert lehet, hogy ők is úgy értelmezik a jogszabályt, ahogy sokan mások: rendszeres lakhely létesítése Németországban = autót Németországban kell forgalomba helyeztetni...

A(z EU) jogszabály szerintem egyértelmű, Regisztráció és adózás "Autozulassung und Steuern" (:wait: már a címe is félreértelmezhetetlen) a benne foglaltak akapján, hogy:
1. 6 hónap (185 nap) után regisztrálnod kell
2. Az adott országban az így keletkező adókat megfizeted
Szóval nem igazán értem a több évtizedes iroda által írtakat:
"Senki nem kötelezheti Önt ...", ettől pl. kész voltam :laugh:
de, hogy az első pontból adódó második pontnak teszünk csak kedvünk szerint, önkéntes alapon ("Ha bemegy az adóhivatalba és a súlyadót megfizeti,...") eleget az végképp nem semmi :chuckle:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36235 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Turkáltam még az EU honlapján, az egyes pontnak (gépjármű regisztráció) is van ám részletes (országonként ugyan eltérő) leírása:
europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/r...alities/index_en.htm
europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/r...alities/index_hu.htm
europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/r...alities/index_de.htm
Itt látható is, hogy a 6 hónapot követő kötelező regisztrációhoz az adók megfizetése mellett, biztosítás is kell ( :wait: nem, nem magyar biztosítás) és tulajdonjog igazolás is kell (itt buknak a hitelesek).
Lehet csűrni-csavarni a dolgot de számomra egyértelmű, hogy 6 hónap után regisztráció és német rendszám kell a saját tulajdonú autóra. Mivel a hitelesek nem tulajdonosai az autónak vagy csak fentartással esetleg csak üzemeltetők egyértelmű, hogy szabályt sértve használhatják 6 hónap elteltével a kocsit Németország területén illetve mindenki aki nem regisztrálja a kocsiját és többnyire csak szerencse (na, meg idő) kérdése, hogy mikor lesz nagyon drága a történet!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
9 éve 11 hónapja #36236 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Athena1985 írta: Még egy utolsó hozzászólás és elnémulok.:) Egy Gabocáékhoz hasonló szituról írtak egy blogban, amit szintén érdemes elolvasni:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Itt is ugye a FINANZAMT kontra ZULASSUNGSSTELLE a nagy problematika. Remélem lesz megoldása hamarosan az ügynek, ami engem is érdekel, szóval Gabóca írj továbbra is fejleményeket!


Igen, ezt az oldat már én is kiposztoltam korábban egy hozzászólásomban, mert nekem is feltűnt.
Egyébként úgy áll az ügy, hogy közben futnak még be levelek, telefonok:
Első körben a regisztrálás a Finanzamt-nál minden esetben kötelező. Tehát ez egy eljárás, ami alapján fizetnem kell azért, mert itt használom az autót (és mindegy milyen rendszámmal), és itt használom az utakat. Ez korrekt.
Másrészről ott van valóban a biztosítás. Erre eddig azt javasolták, hogy meg kell tudnom, hogy az otthoni biztosítóm (a kötelező biztosításom) érvényes e ebben az országban. Ha nem érvényes a kötvényem ide, Németországba, akkor bizony kell itt egy biztosítást kötnöm, szóval ez két ügy, nem is egy, és ez a lényeg. Amiért össze volt mosódva, azért nem lehetett benne dűlőre jutni. Nekem jelenleg most az a fontos, hogy a hiteles autómat amíg el nem tudom adni, vagy ki nem tudom fizetni, hogy a bank végre visszaadja a törzskönyvemet, addig megnyugtató módon tudjak vele itt is járni. Ennek pedig az a megoldása ahogy látom, hogy regisztráltatom a kocsit a Finanzamt-nál, és ha a biztosítási kötvényem ide nem terjed ki, akkor Németországban kötök rá biztosítást. Már ha ez járható út, de nemsokára ez is kiderül. :-)

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja #36242 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Ne haragudj Gejza, most olvastam ismét végig a topikot és láttam meg a kérdésedet. Vicces egyébként, hogy még az ideiglenességről is más-más infókat lehet olvasni más-más oldalakon. A jogszabályban azonban így szerepel konkrétan:

Fahrzeug-Zulassungsverordnung (FZV)
§ 20 Vorübergehende Teilnahme am Straßenverkehr im Inland
(1) In einem anderen Mitgliedstaat der Europäischen Union oder einem anderen Vertragsstaat des Abkommens über den Europäischen Wirtschaftsraum zugelassene Fahrzeuge dürfen vorübergehend am Verkehr im Inland teilnehmen, wenn für sie von einer zuständigen Stelle des anderen Mitgliedstaates oder des anderen Vertragsstaates eine gültige Zulassungsbescheinigung ausgestellt und im Inland kein regelmäßiger Standort begründet ist

Eddig ismerős, de nem másoltam ki a "vorübergehend" fogalmát, ami a paragrafus szerint:

(6) Als vorübergehend im Sinne des Absatzes 1 gilt ein Zeitraum bis zu einem Jahr. Die Frist beginnt

1. bei Zulassungsbescheinigungen mit dem Tag des Grenzübertritts und

2. bei internationalen Zulassungsscheinen nach dem Internationalen Abkommen vom 24. April 1926 über Kraftfahrzeugverkehr mit dem Ausstellungstag. (ez egy jó öreg egyezmény:))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!