Magyar rendszámmal Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja #37244 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Kedves Joey01!
1989-óta vagyok itt kint s még egyszer NEM vert át autókereskedö! Igaz mi soha nem legolcsóbb kapulajban tanyázó "eurókocsikat" favorizáló kétes szármozású etnikumnal vettük a kocsijainkat hanem sokéve müködö, jóhirü, de dragább becsületes kerekedöknél szemlött tratva az jó magyar közmondást, "hogy olcsó húsnak hig a leve". Egyszer jártam meg egy kis ford fiestával amikor magán uton vettem valakitöl második kocsinak. Igaz ezt is hajtottuk ugyan van 5 évig még, de bizony javitgatni kellett!

Az általad emlitett "verje magát hitelbe", annyit jelent pl, hogy egy kis renault lizing havi 70 euróba kerül..... Hát ha ennyit nem tud kiréselni valaki magából a két nagyfröccs között, akkor nem jöjjön No.-na dolgozni!
Egyébként nem egy hitelelezés használt kocsira is 100 euró alatt van havonta, s szerintem sokkal jobban megéri ez mint a devizahiteles történetek hosszú évtzedes nyomorban!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #37245 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Joey01 írta: Amúgy nem tudom miért hozod fel az eredetiségvizsgát, reg.adót, mikor azt már kifizeti az illető, mikor megveszi az autót. Ezek nem havi vagy éves kiadások. A használt autók terén (árban) meg szerintem nincs különbség...

Ha nincs különbség, akkor miért ne német kocsi Németországban ha valaki itt él?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #37247 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

DECOTEXT írta: Kedves Joey01!
Az általad emlitett "verje magát hitelbe", annyit jelent pl, hogy egy kis renault lizing havi 70 euróba kerül..... Hát ha ennyit nem tud kiréselni valaki magából a két nagyfröccs között, akkor nem jöjjön No.-na dolgozni!
Egyébként nem egy hitelelezés használt kocsira is 100 euró alatt van havonta, s szerintem sokkal jobban megéri ez mint a devizahiteles történetek hosszú évtzedes nyomorban!

Bocs Decotext, de
Ahogy máshol írtad (bár lehet, hogy nem te), idejön, és köt szerződést egy évre, de mi van, hogy 13-15 hónap után nem tud itt dolgozni?
Mivan, ha két éves szerződése van? Honnan fizessen tovább részleteket? Mire vegyen fel hitelt?
Csak az, akinek biztos egzisztenciája van, támasza, az tud hitelre venni. Akár Mo.- a devizahiteles lakások. Ha már egyszer ott "megégette magát", akkor nem vesz fel többet még 70 € hitelt sem.
Talán te garantálod bármelyik helyett, hogy a futamidő alatt dolgozik, itt marad és keres annyit?
Talán ez a nyitja annak, hogy miért "issza el" (lehet, hogy csak haza küldi), és nem autót vesz, vagy nem itt vesz autót.
Bár az én nézetem is az, hogy aki itt él, itt használja, az vegyen német rendszámot.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 8 hónapja #37249 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

vbela64 írta: Ahogy máshol írtad (bár lehet, hogy nem te), idejön, és köt szerződést egy évre, de mi van, hogy 13-15 hónap után nem tud itt dolgozni?Mivan, ha két éves szerződése van? Honnan fizessen tovább részleteket? Mire vegyen fel hitelt?Csak az, akinek biztos egzisztenciája van, támasza, az tud hitelre venni. Akár Mo.- a devizahiteles lakások. Ha már egyszer ott "megégette magát", akkor nem vesz fel többet még 70 € hitelt sem.Talán te garantálod bármelyik helyett, hogy a futamidő alatt dolgozik, itt marad és keres annyit?Talán ez a nyitja annak, hogy miért "issza el" (lehet, hogy csak haza küldi), és nem autót vesz, vagy nem itt vesz autót.Bár az én nézetem is az, hogy aki itt él, itt használja, az vegyen német rendszámot.


Nos, abban igazad van, hogy a beirásomnál magamból indultam ki! Arra gondoltam ugyanis, hogy ha valaki meglódul és elhagyja Mo.-ot azzal a szándákkal, hogy új exisztenciát csinál mondjuk Németországban, akkor én abból indultam ki hogy dolgozni akar! Ha valakinek kötött (határos) szerzödése van (volt nekem is 1x ilyen de nagyon régen) akkor én arra gondoltam, hogy ezt ö tudja, és az elsö munkanapjától kezdve KERES MAGÁNAK HOSSZABBITÁSI LEHETÖSÉGET. Értsd: aki csak 1-2 évre jön az eleve azzal indit, hogy milközben ketyeg az órája lázasan keres más munkhelyet (ha maradni akar)! S hidd el, akinek van munkája, arra itt kint szükség van. ERGO: egy-két év alatt taláhat böven más lehetöséget! Igy tehát egy 100 eurós hitel vagy más konstrukció nem nagy rugás.

Persze ha csak bámulja a naptárat és vágja a centit, akkor valóban nem szabad beleugrani egy kocsi vásárlásába.

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gyömát

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #37250 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

Mondjuk azt meg sem említeném ugye, hogy aki újonnan idejön, egy jó pár hónapig nem tud beleszállni semmilyen részlet/lízing stb. konstrukcióba, mert a hitelbírálatnál az nem sokat ér, hogy két hete lakom itt és "már" egy hete dolgozom. Abszolút nulláról indulva minimum 6, de inkább 12 hónapot kell számolnod, mire egyáltalán szóba állnak veled...
Ez pont passzol az átrendszámozás határidejével is, de azért azt se felejtsük el, hogy meglévö otthoni hitelszerzödésböl kiszállni, az autót hitellel terhelten eladni, nem egy nyerö dolog. Az idö elötti hitelfelbontással/elötörlesztéssel tuti vesztesz egy halom pénzt.
Ez már túltárgyalt téma volt.
A kérdés most arra vonatkozott, hogy az illetönek nem a saját nevén van a hiteles autó, amivel itt közlekedik, ekkor egyszerü a dolga: biztonság kedvéért csináltasson (von mir aus...) egy min. 6 nyelvü meghatalmazást egy cspmó pecséttel, oszt el van intézve.
Csak még egy: honnan tudnák, hogy a fickó itt él, ha magyar a személyi, a forgalmi, meg a rendszám ? Hát onnan, hogy ha megállítanak valamiért (pl. a fináncok/Zoll/Polizei Bajorországban csak úgy, határellenörzés helyett), vagy azért, mert pl. kiégett az izzód, akkor igazoltatás közben a kezében levö mobiltelefonhoz hasonló kütyüvel olyan gyorsan csekkolja le az adataidat, hogy észre sem veszed. A német lakcím rögtön kiugrik..... :-)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37341 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Magyar rendszámmal Németországban

DECOTEXT írta:

vbela64 írta: Ahogy máshol írtad (bár lehet, hogy nem te), idejön, és köt szerződést egy évre, de mi van, hogy 13-15 hónap után nem tud itt dolgozni?Mivan, ha két éves szerződése van? Honnan fizessen tovább részleteket?....


Nos, abban igazad van, hogy a beirásomnál magamból indultam ki! Arra gondoltam ugyanis, hogy ha valaki meglódul és elhagyja Mo.-ot azzal a szándákkal, hogy új exisztenciát csinál mondjuk Németországban ...

Igaz

Prosperus írta: Minden munkavallalonk be van hivatalosan lakhely szerint is jelentve.
Tehat akkor egy evi munka es itt lakottsag utan kötelezö az atiras DE rendszamra.
De en ezt nagy ökörsegnek tartom....tudom,......tudom die DE Gesetze.
Ha a Jozsi itt dolgozik 14 honapja es atjelenti a jarganyt es a 15 honapban csaladi ügyek
miatt vegleg haza kell mennie, akkor tenyerrel csapott a kakba. :whistle: ...

Akik kitelepülésen gondolkodnak, azok nagy része biztos be mer vállalni 70-100€ hitelt (ismerek olyat aki nem meri megtenni, már annyiszor ráfizetett az életben). És nem azokkal van a baj az igazoltatásoknál.
A gond azokkal van, akinek a családja otthon, ő csak pénzt keresni jön. Hívhatjátok őket "csoki"-nak is.

DECOTEXT írta: Itt vesz a "csoki" egy 2-3 ezer eurós lomot, s ezzel járhat a kezdetben. Ha tovább
marad vehet, kp. nélkül, kamatmentes hitelre, havi 100 euró alatt is vadi újat.

Szóval, aki csak pénzt keresni jön az milyen autóval járjon? Nem akar hitelre vásárolni! És nincs maradék 2-3000€ fél év alatt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!