Munkavállalói feketelista

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36668 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

prosperus írta:

Még egy gyöngyszem a jelentkezöi hozzáállásokból

En nem tudom, hogy te ezt miota csinalod, de nekem elegem lett a magyarokbol!
(tiszt. a kiv.)
Nalunk ezelött ca. meg 5 evvel ezelött +/- 100 ember dolgozott vegyesen, Magyar, szlovak,
roman, es meg ki tudja hany nemet.
Egyik sem volt olyan hazudos, ketszinü, alattomos, trehany (tiszt. a kiv.) mint a magyar.

Mert a Magyar mar nem is veszi eszre , ha szar ember a Magyar, mert megszokta,
hogy ö ilyen.
De egy idegennek ez mind szembe tünik.
Mint mondottam volt tisztelet a kivetelnek, mert vannak.
De sajnos es igen sajnos a 90 %-a a Hunnak szar emberre valt!!

Csodalkozol, hogy megszokta? 10 eve legalabb a csapbbol is az folyik, hogy lehetsz hulye idota, ha eroszakosan taposol, gazolsz, netalantan van némi politikai kotodesed, akkor siman megelsz. Nezd meg a f.szporgettyus celebmajmokat, az ostoba talkshow kiralyt vagy a politikat, kozeletet. A vegtelen cinizmus, intezmenyesult korrupcio es pofanhazudnak nyiltan. Ha ez az "elit", mit varsz az atlagembertol? Annyira beleszokik ebbe az ember, ahogy irod is, hogy eszre sem veszi(szzuk), hogy egy pocegodorben ul az ember. Megy a diszmagyarkodas, a mindenki mindent jobban tud, EU adja penzt, de kulonben kussoljon, mert odacsapunk lohatrol. Ez a "szanalmas" tarsadalmi elit Németországban 10perc alatt verezne el, szedne szet a media, rohognek ki az emberek. De Mo.-on nem, mert mindenki megszokta, beleszokott. Van 1-2 szerencses es udito kivetel, de egyre ritkabb. Mert mar eljottek:)
Normalis szaktudast meg azert nem fogsz talalni, mert evtizedek ota divik a kenyszerdiplomaszerzes. Ahelyett, hogy esetleg normalisan megtanulna egy szakmat es azt esszel csinalja, elmegy vmi istenhatamogotti fosikolara, hogy diplomas munkanelkuli legyen kesobb. Szakkepzes leepul, moral a beka segge alatt, esz nuku, csak a turulmadar van ami a nyereg alatt puhul. Mo. jobban teljesit.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: dreizwanzig, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36808 Írta: Zeitgeist
Zeitgeist válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Régen volt, hogy írva vagyon :D

A sztereotípiákat félretéve egy lengyel munkavállaló "épelméjüsége":

Munkavállalónk - nevezzük Sz. Kazimierz-nek-, már régebben is dolgozott cégünknél. Legutóbbi december végei hazautazása után ( ami elvileg 2 hét lett volna) majd 5 hónap múltán tért vissza ( asszony beteg nem maradhat egyedül)
Személyeröl tudni illik, hogy tipikusan az a munkavállaló, akire a cégnek szüksége van ( középkorú nagyon jó német nyelvtudással és szakmai tapasztalattal illetve saját autóval), viszont állomanyba vétele nem csak értéket hanem iszonyat nagy kockázatot is jelent a cég részére...

A döntés persze a profitot szolgálja, visszavesszük. Kazimierz munkába állása elött lázas keresés folyik a szállást illetöen. Szerinte jó lenne 300 Euroért valamit találni ami közel van. A lehetöségek 300 Euroért 40 km-re vagy 500 Ercsiért 150 méterre!!! Nagy nehezen kilogikázza, hogy utóbbi jobban megéri, mivel a 200 Euros különbség nem csak a többlet benzin, de az esetleges dugók stb stb illetve egyágyas szobát kap ( ez ugye feltétel volt a részéröl) Persze hozzá teszi, hogy ha lesz olcsóbb azonnal átmegy..
A munkahelyen együtt dolgozik egy másik munkavállalónkkal, akivel összebarátoznak. Felhív minket, hogy ha úgy adódik akkor szóba jöhet egy kétágyas is a kollégával együtt....perszer a munkahelyen folyamatosan panaszkodik, ügyfelünk fel is hív minket, hogy hát mi milyen szemetek vagyunk, hogy nem találunk neki normális szállást. De hiszen ö válaszott íg y... egal...

Közben adódik a lehetöség , 360 Euróért egy kétágyas szoba, saját fürdöszobával és WC vel, illetve takarítás heti 2-szer. A másik kolléga azonnal költözne, ekkor jön SZ. Kazimierz: ö felhívta a szállásadót aki neki havi 450-er mondott (persze magánszemélyeknek mindig több), és hogy mi átakarjuk vágni. Többször is megpróbálom neki elmagyarázni, hogy mi már letárgyaltunk egy kedvezöbb árat, hívja fel, hogy ö a cégünktöl van. A tyúkeszével felfogja, fel is hívja, ott mondják is neki, hogy igen így csak 360 , erre ö: hát inkább maradok, mert ez sokkal jobb...

Konzekvencia: ha ö kezd el sírni a szállás miatt és találnak neki jobbat akko mi a pics@ért nem lehet azt elfogadni??? Illetve miért kell az ügyfélnél panaszkodni??? Hát a p.cs kivan ilyenkor, higgyétek el...

Szóval a probléma néha IMNTERNATIONAL...b@lf@sz emberek minden nációban vannak....

DE: aki tud 300 euróért jobb szállás KA környékén ( jellemzöen kétágyas szobák közös konyhával és fürdövel (3-4 szobára 1-1) illetve mosási lehetöséggel), akkor az azonnal szóljon, mert kedves barátaim az únióból: ma ez van, akinek ez nem tetszik keressen magának!!!!! Én egy 2 szobás lakást bérelek (75 nm , 40 km-re járok dolgozni) 730 Euroért (ebbe minden benne van) a feleségemmel együtt, szóval az fejenként 370 Euró és kellett kauciót fizetnem illetve festés, renoválás + internet plusz kukadíj, bútoroznom kellett illetve 2 éves munkaszerzödéssel alig adták ki stb stb...

Tehát attól, hogy a helyi újságban van egy szobás lakás már 250 euró + rezsiért, az nem azt jelenti, hogy én azt meg is kapom!!!! Arra még jönnek egyéb költségek, plusz más jelentkezök illetve "pofavizit"... Kéretik ezt figyelembe venni!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
9 éve 9 hónapja #36809 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Munkavállalónk - nevezzük Sz. Kazimierz-nek-, már régebben is dolgozott cégünknél. Legutóbbi december végei hazautazása után ( ami elvileg 2 hét lett volna) majd 5 hónap múltán tért vissza ( asszony beteg nem maradhat egyedül)

Zavard a .....csaba!
Ez az amit mar megjegyeztünk, amit a Horvath Zoltan kollegank allando jelleggel
hangoztat:
" ha felteszed a szart a polcra , azt hiszi mar magarol ,hogy lekvar."
En azt ajanlanam, hogy ha 1 emberrrel kevesebbel is dolgozom, de nem hagyom hogy
a fejemre szarjanak.
" most ki hordja a puskat? A vadasz vagy a nyuszi?" :angry:
Ajanlanam ,hogy ne csak a Dollarjegyeket nezzed, hogy ennyivel több a havi
beveteled, 1 emberre kalkulalva, de azt nezd, hogy van egy jo csapatod,
nincsen szar keveres es nyugodtal alszol.
Az ilyen ember le fog jaratni az legyen polski, Magyar, cseh teljesen mindegy,
mert soha nem azt mondja a megbizo, hogy szar ember a Koschinsky, hanem
azt hogy szar a csapat!
Peldat statualjal es akkor valoszinü, hogy a többieknek is vegre eljut a kis
agyukig ,hogy ki is tulajdonkeppen a kenyerado, ki is tulajdonkeppen a
munkaltato.
Baßd ki, paros labbal !!! :clap:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Fliesenleger
  • Fliesenleger profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • das was du tust macht dich zu dem was du bist
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36814 Írta: Fliesenleger
Fliesenleger válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Adok en is egy kis "hozzajarulast"...
Sztori:
Kedves ismerösöm (nevezzük Laszlonak) felepitett egy biztositos kapcsolatot. Javitasokat vegeznek Wasserschaden, Brandschaden, usw. utan. Mivel magyar es ö a vallalkozo, nem tartja fontosnak,hogy emberei nemetül tudjanak. Kihozott egy csapatot,akikkel minden munkat el tudtak vegezni. Ment is a szeker ugy fel evig... Egy szep reggelen arra ebredt,hogy 3 melosa (az 5-böl) lelepett. Hivogatta öket,de semmi. A "csapat" maradekatol tudta meg: Frankfurtban egy ceg keresett burkolo alkalmazottakat (magyar közv. keresztül) teljesitmeny szerinti berezessel mobil WC-k burkolasara. 550€ / WC Brutto (???) Embereink gondoltak majd megcsinalnak 5-6 WC-t hetente 3-an (!!!) Mindenki tudja mekkorak ezek az Anhänger-WC-k. Meg is csinaltak 12-t... egy honap alatt,amiböl 8-at vissza kellett bontani,a maradek 4-en "CSAK" kisebb javitasokat kellett vegezni...
Tanulsag:
10 eve azt mondtak "...ne vard,hogy a sültgalamb a szadba repül..." Ma mar belerepül, en csak azokat nem ertem akik KIKÖPIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nyelvtudas, auto, szakmunkas biz. nelkül kapnak egy allast Németországban es ezt birjak kihozni belöle??? :angry:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36815 Írta: Zeitgeist
Zeitgeist válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Folyt köv. :laugh:

Mégegy jómagyar dolgozói esti mese:

Zs. László szintúgy ionvadászként (villanyszerelö) jelentkezik nálunk. Sajnos az ügyfél nem kívánja alkalmazni, mert nem valami meggyözö a karaktere. Nade sebaj, találunk neki egy alternatívát: amíg nem lesz szakemberként alkalmazva elmehet egy raktárba dolgozni, aztán keresünk neki másik helyet.

László felveszi a munkát többedmagával együtt járnak naponta dolgozni, és László a soför. Már-már fölröppen a hír, hogy László néha napján "jégerezik", azaz a Jägermeisterhez hasonló kis ampullákkal próbálja már munka elött elnyomni a mindennapi munkahelyi stresszt. Persze mindezt szigorúan vezetéssel egybekötve B)

Mondom elsöre nem adunk a pletykára, de majd kiderül, meglátogatom egy este személyesen. A kollégái közlik, hogy "célzóvíz" beszerzésen van éppen, de hamarosan jön. Èn azért felhívom, erre ö azt mondja, sétálni van ( a kocsmából tart hazafelé :chuckle: )

László megérkezik, de sejtvén, hogy miért jöttem a zsákmányt kint hagyja az ajtó elött :D
Kérdöre vonom, persze tagad. Majd a csattanó: két nap múlva ügyfelünk jelzi, hogy az "ezrelékérték" már már az alkoholmérgezés szintjén mozog, azaz totál részeg, és ha nem gond. hazaküldené :ohmy:

Megjön Laci, persze azonnal elküldjük, de ö még akkor is tagad. Mondom : Lacikám, ha nem ittál, miért nem mondtad a munkahelyen, hogy hozzanak egy szondát? Erre Ö: hát ...izé ...bla bla bla.
Ö elindul haza, közben még szerzek neki utitársat is ( az a nagy szívem), aki azonban az út felénél felhív, hogy : te marha állat, kihez ültettél be, halálfélelmem van :party: Happy End.....gondolnám...

Persze majd fizetéskor a lánya jelentkezik kínos kérdésekkel, de végül nem bírom ki és elmondom, hogy a kedves papa elég piás alkat, ezért 3 munkanapi pénze nem lesz kifizetve...Ekkor már ö sem zaklat többé :hyper: A késöbbiekben még hallok Lászlóról, két héttel a történtek után kiakar jönni egy másik céghez, de Nürnbergnél elveszik a jogsiját ittas vezetésért :D És az egyik kollégánkat hívja fel, hogy segítsen neki ...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Fliesenleger
  • Fliesenleger profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • das was du tust macht dich zu dem was du bist
Több
9 éve 9 hónapja #36816 Írta: Fliesenleger
Fliesenleger válaszolt a következő témában: Munkavállalói feketelista

Zeitgeist írta: Folyt köv. :laugh:

Persze majd fizetéskor a lánya jelentkezik kínos kérdésekkel, de végül nem bírom ki és elmondom, hogy a kedves papa elég piás alkat, ezért 3 munkanapi pénze nem lesz kifizetve...Ekkor már ö sem zaklat többé :hyper: A késöbbiekben még hallok Lászlóról, két héttel a történtek után kiakar jönni egy másik céghez, de Nürnbergnél elveszik a jogsiját ittas vezetésért :D És az egyik kollégánkat hívja fel, hogy segítsen neki ...


Hogy Te milyen gonosz vagy... :laugh: Hat miert nrm fizetted ki 3 napjat?! :hyper: Volt mar nekem is munkara jelentkezö magyar ismerösöm, akivel komoly beszelgetesünket követöen minden kapcsolatot megszakitottam (vagyis inkabb nem apoltam tovabb)...
Miklos egyik hazalatogatasom alkalmaval keresett fel, mondvan hogy munkat keres. Gondoltam ez most pont jol is jönne, sok a melo. Ugy 15 percig figyelmesen hallgat, marmar azt hittem komolyan gondolja. Aztan kezdödtek a kerdesek... meg a sokkolas.
1. "Nekem mindenkepp haza kell jönnöm 3hetente 1 hetre,mert blablabla..." :confused:
2. "Mennyit fogok keresni? Mert 2000€ NETTO :wait: alatt nem megyek sehova, ugyanis azt hallottam ismerösöktöl,hogy blablabla..." :confused:
3. "Ha melo utan kicsit benyomok a szallason, az ugye nem gond?" B)

Ülök vele szemben es azon gondolkodom, hogy hogyan butulhatott el az egesz nepesseg ennyire M.o.n??? Miklos nem volt ilyen... Probaltam baratsagos maradni,es megertetni Vele,hogy ez igy nem fog menni..." NEM hagyhatsz ott felkeszen egy epitkezest ha a megrendelönek x idön belül be kell költöznie, mert (pl) felmondta az alberletet... 2000 netto nem keves,de azt ki is kell termelni, ami ugye kicsit nehezebb ha elözö este "benyomtal". Es ha mar az alkoholnal tartunk... Hogy a privat idödet mivel cseszed el, az a Te dolgod, de :wait: masnap normalisan dolgozz, ne legyel masnapos. Es persze ha meloban iszol, azonnal repülsz egy heti beredtöl megfosztva... Ennel a pontnal gondoltam: most felall es kioldalaz mondvan,hogy "ezt meg kell beszelni az asszonnyal..." vagy valami ilyesmi. De nem!!!
Az egyetlen dolog amin fennakadt, hogy az odaig okes, hogy kirugom ha meloban iszik, de milyen jogon fosztom en meg öt egy heti beretöl??? Mondom neki: nem akarlak en megfosztani semmitöl, HA NEM ISZOL MELOBA!!! Erre csak alkudozik tovabb, hogy ha ilyen szituba kerül akkor legyen eleg a kirugas, blablabla... Ekkor elegem lett. Felalltam, es megkertem,hogy tavozzon. :bye: Szia Miki :bye:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!