Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

Több
10 éve 7 hónapja #33362 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

Erre mondom én mindig, hogy az ne sírjon aki a figyelmeztetések ellenére a nyakában nagy táblával mászkál, hogy vadásszatok le amikor törvényszerű, hogy le is vadásszák!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33460 Írta: racz_jeno
racz_jeno válaszolt a következő témában: Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

Sziasztok! A hozzászólásokhoz még csak annyit!a magyar a német paragrafusokkal /kiskapukkal/sem itthon,sem kint sem lesz tisztában! Ha olyan a munkáltató,bármit tehetsz,bármilyen jól beszéled is a nyelvet,azt csinál amit akar!lehetetlen kivédeni! Okosnak lenni utólag meg könnyű! A másik:sok ezer ember azért kénytelen kimenni kevés nyelv tudással,mert emberi szín vonalon szeretné,ha a családja élhetne! Ne ítéld el őket,lehet,hogy holnap téged csapnak be!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33462 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

racz_jeno írta: Ha olyan a munkáltató,bármit tehetsz,bármilyen jól beszéled is a nyelvet,azt csinál amit akar!lehetetlen kivédeni!

Ez egy óriás b@romság! Szerződéssel és megfelelő jogvédelemmel még Magyarországon is térdre kényszeríted az ilyeneket!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja #33464 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

racz_jeno írta: Sziasztok! A hozzászólásokhoz még csak annyit!a magyar a német paragrafusokkal /kiskapukkal/sem itthon,sem kint sem lesz tisztában! Ha olyan a munkáltató,bármit tehetsz,bármilyen jól beszéled is a nyelvet,azt csinál amit akar!lehetetlen kivédeni! Okosnak lenni utólag meg könnyű! A másik:sok ezer ember azért kénytelen kimenni kevés nyelv tudással,mert emberi szín vonalon szeretné,ha a családja élhetne! Ne ítéld el őket,lehet,hogy holnap téged csapnak be!


Jenő, kérlek!
Én 1989-ben jöttem előre (család nélkül) nyelvtudással, mint hegesztő 5000 DM a zsebemben, mint idulótőke! (E nélkül már akkor sem ment, nem hogy ma!!) Magam kerestem munkát, magam kerestem lakást, magam létesítettem bankszámlát, kerestem egy betegbiztosítót, stb. Senkire nem számíthattam, de nem is hagytam hogy más csinálja nekem a jövőmet!! A gond van akkor vannak erre hivatalok ahol érdeklődni lehet! Egy szerződést mindenki el tud olvasni, de legalább is olvastatni és fordíttatni! Ha szerződés nélkül egy szöget is bever, akkor megérdemli, hogy lenyúlják! Aki ma a tízezer figyelmeztetés ellenére bebukik egy ilyennel, az megérdemli! Tele a net és a media példákkal és riasztó esetekkel. Nekem még internetem sem volt. A munkaadó messze nem azt csinál amit akar, s vannak jogi lehetőségek hogy a törvényes munkavállallást megköveteld! Persze ha minden mindegy, s rábólintasz hülyeségekre, akkor nem kell csodálkozni! Emberi színvonalat butasággal nem lehet elérni! S ha engem átvernek, akkor bizony meg is érdemlem, mert a szellemi képességem akkor nem lenne több egy kosár pillangóénáll!!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #33494 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

Gergoo írta:

racz_jeno írta: Ha olyan a munkáltató,bármit tehetsz,bármilyen jól beszéled is a nyelvet,azt csinál amit akar!lehetetlen kivédeni!

Ez egy óriás b@romság! Szerződéssel és megfelelő jogvédelemmel még Magyarországon is térdre kényszeríted az ilyeneket!

A Mo.-ot eleg erosen megkerdojelezem, sajnos csaladi tapasztalatok alapjan!:)
A magyar jogallamisag egy relativ fogalom, egyre inkabb..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zee183, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33607 Írta: hdj008
hdj008 válaszolt a következő témában: Állás Németországban - ÁTVERÉS!!!

:wait: :wait: :wait:

Kedves Fórum olvasók !

Egy "drága" honfi"társunkra" hívnám fel a figyelmetek. Többször, több weboldalon próbálkozik a következő hírdetés(ek)el önmagának elfogadható havi fizetést szerezni. Íme a kezdet:
.......................................................................................................................................................................................
Kedves Jelentkezö!

Minden szakmai területröl varunk jelentkezöket.
.
A hozzank erkezett anyagot, par oran belül feldolgozzuk, majd tovabbitjuk cegünk reszere.
Kerjük, hogy az alabbi tajekoztatas elolvasasat követöen, jelezze felenk, hogy elfogadja-e a felteteleket, szeretne-e dolgozni?
Amennyiben nem reagal levelünkre, ugy automatikusan töröljük az Ön jelentkezeset, mivel nem taroljuk senki anyagat.
Amennyiben Ön pozitiv valaszt ad:
3-4 napon belül kap ertesitest a kiutazas idöpontjarol telefonon keresztül a munkara jelentkezö, tehat telefonjat tartsa bekapcsolva. Jelenleg Wienben+Linzben, Münchenben van üresedes, valoszinü ez lesz a munkavegzes helye. Akinek nincs nyelvtudasa, az olyan csapatba kerül, ahol van nemetül beszelö munkatars is.

Az alabbiakban felsorolt arak szakmankent valtzhatnak, csak tajekoztato jellegüek, de a megjelölt XEuro oraber biztositott, ettöl csak több lehet!
AUSZTRIAI NEMETORSZAGI MUNKA INFORMÁCIÓK
Ausztriába keresünk építőipari szakmunkásokat, németországi munkaszerződéssel.
Ezen kivül;
Epitkezesek utani takaritasra jo teherbirasu ferfi jelentkezöket. Ez eseteben is, minimum 8euros oradijra lehet szamitani, napi 10 oras munkaidö!!!
Az utazasi hajlandosag, sajat gepkocsi elöny ennele a munkanal, mivel folyamatosan több helyen folynak epitkezesi munkalatok.

Minden kolléga határozatlan idejű szerződést kap, ket het probaidö letölteset követöen.
Bérezés:
Órabéres elszámolás: bruttó 14,39 €
+ túlórák (ugyanaz az órabér) A túlórázás lehetősége mindig az adott munkarendtől függ.
+ ledolgozott óránként nettó 2,60 € (adómentes) étkezési támogatás
+ ledolgozott óránként nettó 1,40 € (adómentes) benzintámogatás a saját autóval kint lévő dolgozó számára. (Az üzemanyag-támogatás páronként jár, tehát a páros sofőr tagjának a fizetéséhez csatolja a cég.)

A munkabér átutalása a ledolgozott hónapot követő hónap 20.-a körül történik.
2013. március 01-től a járulékokat Ausztriába fizeti a cég, mivel a munkavégzés ott történik. A jövedelemadó (Lohnsteuer) nem kerül levonásra a munkabérekből, azt mindenki a fizetésével együtt megkapja és saját maga felelős az adó befizetéséért.
Így a bruttó 14,39 € nettója a járulékok befizetése után 10,40 €.
Így az órabér az Auslöse-vel imreegyütt nettó 13 €, illetve a sofőrnek nettó 14,40 € körül jön ki.
Egy 170 órás hónapra számolva: 1870-2200 € fizetéssel lehet számolni (+ üzemanyagtámogatás: 238 €).

Fizetés/előleg:
Az első munkahét után, kéthetente lehet (sms-ben) előleget kérni, amelynek összege 350 €, ez 30 € banki költséggel jár, amely az előleggel együtt a fizetés átutalásáig folyamatosan kerül levonásra.

Szállás, étkezés:
A szállást a munkáltató biztosítja és fizeti munkanapokra 20 €/fő/nap-ig.
A hétvégék és a szabadnapok szállásköltségeit levonhatják a bérből, ami az adott szállásadótól függ.
Az étkezést mindenki saját magának intézi.
******************************
****************

Felhivjuk figyelmet, hogy közvetitöi dij nalunk nincs, viszont egy ügyintezöi/adminisztracios dij igen, ennek összege 4600ft/fö.
Csak abban az esetben tudjuk anyagat a ceg fele iranyitani,
amennyiben ennek az összegnek a befizeteset vallalni tudja.
Nem tarolunk egy napnal tovabb rendszerünkben, tehat kerünk valaszt Öntöl arra vonatkozoan, hogy a munka feltetelei megfelelnek-e es a befizetest tudja-e vallalni.
Köszönjük.

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

.......................................................................................................................................................................................
A weboldalra kattintva, a lap alján, az adószámrarákeresve a NAV oldalán "érdekességeket találhatunk. Eleve a 6-tal kezdődő adószám ütötte meg előszőr a szemem, aztán a többi. Ami nagyon kiszúrta szemem hogy a Kapcsolat menüben egy árva nyamvadt, térképen is megtalálható helység sincs, ergo: elérhetetlen.
Aztán próbálkoztam a nyilvántartási számmal. Mi ez? Minek a milyen nyilvántartásában milyen nyilvántartási szám. Semmi. Hülyeségből bemásoltam a nagy nyomozó gugli keresőjébe, s csodák-csodája mit kapok? Ezt:

.......................................................................................................................................................................................

Apátfalva (Amálka222, 2013-9-25 8:16:40)
Sajnos a férjem is beleesett abba, amibe itt sokan még az országban. Internetes álláshirdetésre jelentkezett,a hirdető nagy örömmel közölte,hogy két nap múlva utazhat Németországba dolgozni. Egy régi kollégájával együtt mentek, kint el lettek szállásolva és másnaptól kezdhettek is dolgozni. A magyar hirdetővel nap, mint nap beszélt a férjem, hogy mikor ér már ki ő is és mikor hozza végre a szerződést, mindig hitegette őket, hogy majd holnap, majd két nap múlva, majd hétvégére.
A magyar hirdetőnek kint a szerb embere fogadta a férjeméket és dolgoztatta őket két héten keresztül napi 10-12 órát, majd két hét után az egyik szerb főnök ittasan csinált egy balhét, miután a férjemék visszamentek a szállásra, ott közölték velük, hogy fel lett mondva a szállásuk. A férjem és kollégája józan életűek,nagyon igyekeztek megfelelni a munkájukkal ,a legjobb tudásuk szerint dolgoztak,a két hét alatt dicsérték is a munkájukat,hogy jó úgy ahogy csinálták,érthetetlen a végén ami történt. Miután a szállásukat el kellett hagyják, felhívták a hirdetőt, hogy ilyenkor most mi van,a férjem számon kérte,majd a hirdető azt mondta neki,hogy csináljanak, amit akarnak, ő egy fillért nem fizet neki. Másnap frissítette a hirdetést a hirdető az egyik álláshirdetésekre szakosodott oldalon, másik balekokat keresett. Majd két hét múlva tegnap ismét frissítette a hirdetést. Jeleztem a rendőrségen és az álláskereső oldal felé is, hogy a férjemék hogy jártak, de semmi nem történt,mivel a férjemék találtak kint másik állást, német bejelentéssel és kint maradtak,ezért nem jöttek haza feljelentést tenni. Mind a rendőrsége, mind pedig az álláshirdetés oldalnál azt mondták, hogy én csak hallgassak, nehogy megüssem a bokámat becsületsértésért.

A hirdetővel beszéltem én is, hogy mit képzel, mit csinált a férjemékkel, nekem azt mondta, hogy ő nem csaló, majd e hónap 10.-én utalja a férjemék fizetését. Gondolom ebből semmi sem lesz, mert a férjemnek pedig azt mondta, hogy egy fillért nem fog fizetni nekik, csináljanak, amit akarnak. Ilyen világot élünk, mindezt simán megteheti valaki, hogy szerencsétlen embereket folyamatos munkalehetőséggel kicsal és a végén így elbánhat velük? Semmit sem tehettem sajnos, hogy másokat ne verjen át időközben, amíg a férjemék haza nem érnek. Tegnap frissítette éppen újra ugyanezt a hirdetést, amivel a férjeméket is átverte.
...etc.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!