Bankkártya Németországban

Több
10 éve 6 hónapja #34012 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Ez így nem korrekt. Van pl. Amarican Express is, csak azt nem mindenhol fogadják el. (Nekünk is van egy de 2 hónapja lejárt.) Viszont ez nem német bankra terhelte a fogyasztást. Azt nem nagyon értem, hogy a Te VISA-d miért is nem hitelkártya, mert a VISA Mo.-on is hitelkártya: visa.hu Sajnos azt kell mondanom, hogy a bankkártya megnevezés is Mo.-on hibás. Külföldön is ezek a hitelkártyák vannak. Mi beutaztuk a fél világot Maxicótól Thaiföldig s mindenhol VISA / MASTERCARD és American Express (stb). volt a használatos. Itt van egy összehasonlítás. Van még sokféle!


De, ez így van, lásd a bankkártya témájú hsz.-emet. És ismét: ha belinkelsz valamit, legalább olvasd is el! Pl. a visa.hu oldalon a GYIK rovatot, segítek:



És ebböl kristálytisztán látszik, hogy a kibocsájtó banknál döl el, hogy pl. a VISA debit alapú-e (ld. az elsö pontot), vagy credit alapú (ld. 2. és 3. pont). Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy debit alapút kap szinte bárki a bankszámlához (persze éves díj ellenében, és általában elöírják, hogy számládra érkezzen rendszeres utalás - bér, nyugdíj, stb.) A credit alapúhoz kell a klasszikus hitelképességi vizsgálat (pl. mint itt a Schufa-lekérdezés), általában immár egy bizonyos min. összegü utalás rendszeres beérkezését várják el, vagy egy bizonyos összeg feletti átlag Guthaben-t, vagy egyéb biztosítékot (pl. lekötött betét, stb.) Jó vicc, hogy régi kuncsaftként ingyen "hozzámvágták" a VISA kártyát. Gondoltam, díjmentesen miért ne, ha nem használom nem kér enni. Töltötte a hölgy a papírokat, de ugye otthon nincs rendszeres bérutalás a számlámra, így elég volt az, hogy (ingatlaneladás miatt) épp akkor egy nagyobb összeg volt a számlámon. Mondtam a hölgynek, hogy azt másnap viszont ki is veszem, mire ö: Nem baj, lényeg, hogy az "igénylés" pillanatában legyen rajta. Meg is kaptam, azóta se kérte senki vissza, pedig 10e Ft-nál azóta ritkán van több a számlámon. (Maga a számla is csak addig kell, míg az otthoni kéglit el nem adjuk, igazából csak annak az alaprezsije megy arról.)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vava

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34017 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

DECOTEXT írta: Azt nem nagyon értem, hogy a Te VISA-d miért is nem hitelkártya, mert a VISA Mo.-on is hitelkártya: visa.hu !


Ha elolvastad volna, amit belinkeltél, akkor láthattad volna, hogy Magyarországon nemcsak hitelkártyaként funkcionál a Visa, hanem betéti kártyaként is:

"Betéti funkció – azonnali fizetés
Visa betéti kártyájával bármikor hozzáférhet a folyószámláján rendelkezésre álló pénzösszeghez. A kártyával történő fizetés esetén a megfelelő összeg vagy azonnal, vagy néhány napon belül kerül elszámolásra folyószámláján."

Az American Express-t nem ismerem, ezért nem hoztam fel példaként sem.

Nekünk 3 különböző magyarországi banknál van bankszámlánk, az egyiknél Maestro-t kaptunk alapkártyaként, a másiknál Mastercard-ot, a harmadiknál Visa-t. Mindhárom betéti kártya. Hitelkártyánk nincs, nem is volt, bár folyamatosan ránk akarják Magyarországon sózni. :)

Gejza hozzászólására reagálva:

A magyarországi hitelkártya osztogatással azért kell vigyázni, mert állítólag amióta pozitív adóslista van, azóta látják ezeket is, és hiába nem veszed igénybe a hitelkártyán lévő összeget, ezeket is figyelembe veszik annak a megállapításánál, hogy mekkora törlesztőrészletet bír el a jövedelmed.
Persze ez a Németországban élő magyarokat gondolom nem érinti, csak megjegyeztem. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34021 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Foglaljuk ezt is össze ;)
Vannak a kártyakibocsájtók és vannak a pénzintézetek! A Maestro egy hulladék, érdemes tartani egy VISA vagy MasterCard-ot is, az pedig lényegtelen, hogy debit vagy credit alapú!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34041 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

DECOTEXT írta:

vava írta: Ha azt írják valahol, hogy csak Kreditkarte-vel tudok fizetni, akkor simán tudom használni a magyar Mastercard-omat / Visa-mat, pedig egyik sem hitelkártya. Tudom, azért, mert Németországban ezek csak hitelkártyaként léteznek, az, hogy külföldön nem így van, nem számít...

Ez így nem korrekt. Van pl. Amarican Express is, csak azt nem mindenhol fogadják el. (Nekünk is van egy de 2 hónapja lejárt.) Viszont ez nem német bankra terhelte a fogyasztást. Azt nem nagyon értem, hogy a Te VISA-d miért is nem hitelkártya, mert a VISA Mo.-on is hitelkártya: visa.hu Sajnos azt kell mondanom, hogy a bankkártya megnevezés is Mo.-on hibás. Külföldön is ezek a hitelkártyák vannak. Mi beutaztuk a fél világot Maxicótól Thaiföldig s mindenhol VISA / MASTERCARD és American Express (stb). volt a használatos. Itt van egy összehasonlítás. Van még sokféle!

Azert mert nem a Visa/Mastercard donti el, hogy a kartya hitelkartya e vagy sem. Hanem te, hogy debit szamlahoz vagy hitelkerethez kotod.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34042 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

Gergoo írta: Foglaljuk ezt is össze ;)
Vannak a kártyakibocsájtók és vannak a pénzintézetek! A Maestro egy hulladék, érdemes tartani egy VISA vagy MasterCard-ot is, az pedig lényegtelen, hogy debit vagy credit alapú!

Az tulzas, hogy hulladek, attol fugg mire kell.. Mo.-on egy atlagember, Mo.-i penzugyi kulturaval, altalaban csak halalra szivatja a Visa/Mastercardokkal foleg ha betett moge egy jo kis hitelkeretet..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #34053 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Bankkártya Németországban

mahlzeit írta: Mo.-on egy atlagember, Mo.-i penzugyi kulturaval, altalaban csak halalra szivatja a Visa/Mastercardokkal foleg ha betett moge egy jo kis hitelkeretet..


Ez igy nem stimmel ám, mert a hitelkeretet nem muszáj felhasználni! Tehát nem a bank az aki szivat hanem a kuncsaft szivatja meg önmagát mert nem számol! Anyukám (78) számlájára is tettek 500 ezeret amire a nyugdija jön. A számlatulajtól függ, hogy elköti azt ami nem az övé! Viszont pénzügyi kultura nincs. Engem egyébkén teljesen más dolog akaszt ki Mo.-on. A még mindig ervényben levö, közékori sárgacsekkes rendszer!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!