Bio-Baun GmbH információ kérés

Több
12 éve 2 hónapja #14464 Írta: perec
perec válaszolt a következő témában: Bio-Baun GmbH információ kérés

Kedves Miklós.
Köszönöm hogy megosztottat Te is a véleményed.
Azt hiszem így cselekednénk ha elutaltuk volna a pénzt.De nem tettük,
inkább nyomoztunk mindeféle lehetséges módon.Hittünk neki azt hiszem. Nem ígért álom munkát álom fizuért.ellenben hívatalos papirokat,tájékoztatót,átvételi elismervényt a pénz miatt.
Ebből kaptunk tájékoztatót és fénymásolt aláírást tőle amin nem látszik más csak a neve.
Pedig elméletileg az a hívatalos pecsétje lett volna mondjuk adószámmal.Ha olvastad az elözményeket láthatod nagyjából hol tartunk.Azt hiszem feljelenthetnénk csalás miatt hiszen munkát hírdet egy nem létező helyre utcára illetve cégre..Még akkor is ha mi nem fizettünk neki talán megérné.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14466 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Bio-Baun GmbH információ kérés

Kedves Perec !

Válaszok: ha kimentem, láttam a munkahelyet, a szállást, beszéltem a munkáltatóval, aláírtam a szerződést, leteszem a kauciót. Addig mire ??

Ebből hol szűrted le, hogy utaljál egy fillért is, :ohmy: :)
Éppen azt mondtam, hogy ezt a választ ha elfogadja, oké.
A kölcsönös bizalom jegyében teljesültek az igéretek.
Én nem utaltam előre soha, sőt még kp.-ban sem fizettem, ezért nem vásárolok a neten sem, szeretem látni, hogy mire adok ki pénzt. Lehet, hogy nem jó taktika, de ez van.

Azt hiszem feljelenthetnénk csalás miatt hiszen munkát hírdet egy nem létező helyre utcára illetve cégre.

Nem hiszem. Nem fizettél, tehát nem lettél megkárosítva, esetleg megvezetve. ;)
Nam létező munka és nem létező hely: nem valószínű, hogy elfogadná a bíróság bizonyítéknak a fórumozók állítását és a gugli térképet.
Ha fizetsz, és szerepel a papírodon egy konkrét időpont és hely, ahova és amikor kivisz, és ez nem történik meg, feljelentheted csalásért vagy akármiért.
Nem tudom, hol olvastátok a hirdetést, nyilván egy ingyenes hirdetési oldalon. Adjál fel egy hirdetést, hogy az adott cég, adott munkájához keresel olyan embert, aki szintén kapcsolatban áll a nevezett emberkével. Hátha jelentkezik valaki, aki helybeli ( mármint a cég telephelye szerint ), el tud oda menni és érdeklődni.
Miklós

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14472 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Bio-Baun GmbH információ kérés

Heuréka !
Megtaláltam a hirdetést, hát :blink:
Lehet, hogy ez a mániám, de semmitmondó és helyesírási hibáktól hemzseg. Ha valaki egy 10 szóból álló hirdetésben ennyi hibát vét, ráadásul a saját nevét is kisbetűvel írja, nem a favoritom.

Német országi munkára keresűnk kortol nemtől szakmátol főgetlenűl

Amúgy: van olyan élő ember aki látta is ezt a közvetítőt, vagy csak leveleztek és telefonálgattok ???
Elnézést, ha úgy tünne, hogy froclizlak benneteket, de nem ;) :) ;)
Elvileg mindenki ártatlan, amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik. Hívd fel azzal, hogy az általa megadott információk számodra nem teljesen érthetőek ;) , és az ügy tisztázása érdekében MINDENKÉPPEN szeretnél egy személyes találkozót, lehetőleg a cég irodájába ( bár ez a része sem érthető: ha az ember egy német cég alkalmazottja, ma a fenének egy német cégnek magyar telephely és magyar iroda ???? ). Ha belemegy, mehettek többen és rövidre lehet zárni az ügyet. Ha nem, az is egy válasz.
Egyébként nem vigasztalásképpen, de most már a gugli kirakja ezt a topicot, tehát ha valaki érdeklődik az ember után, és ezt elolvassa, hát, minimum elgondolkozik.

Tehát a feljelentésről lebeszélnélek, nagyon sok időbe, pénzbe fog kerülni, bár valószínűleg az ilyen hirdetők pont erre hagyatkozva és pont ezért játsszák a kis játékaikat. A befizetésről meg végképpen.
Végigolvasva mindent és végignézve amit lehet, minimum gyanús :evil:
További sok sikert: Miklós

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14478 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Bio-Baun GmbH információ kérés

Kedves Miklós és többiek!
Tökéletesen igazad van a helyesírást illetően - manapság elég lenne csak wordben szerkeszteni, viszonylag helyesen javít (néha :-D) :-P. (zárójel: mivel politikai "nagyjaink" közt is van egy helyesírási "zseni", így mondjuk nem várhatjuk el, hogy a hirdetést olvasók e szerint szelektáljanak, de erre azt mondom: nem lehet mindenkit kézen fogva vezetni... :-( )
Továbbá az én "mániám" még a megadott email cím (voroske/Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.), és a cég honlapja. Szerintem, ha valaki igényes a cégére, ezekre figyelnie kell. A mindenképp Magyarországról "menekülőknek" meg inkább várni egy igényes lehetőségre, mint minden igénytelenbe beugrani - aztán meg sírni.
Gondolkozni kellene picit, és tovább lapozni az ilyen hirdetéseket!
üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14483 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Bio-Baun GmbH információ kérés

Kedves Cintamani !
Én nem várom el senkitől, miért is lenne jogom rá ?
Én a saját elvárásomat / mániámat írtam le.
Az ilyen hirdetéseket megnyitom, megnézem, bezárom.
Szintén zenész a pl. kandúrbandi kukac akármi.hu jellegű e-mail cím. Weblapra nincsenek elvárásaim, vagy van, vagy nincs. Nem kötelező. Mondjuk egy weblap sok mindent elmond egy adott cégről.
További szép napot: Miklós

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14484 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Bio-Baun GmbH információ kérés

:-)
Azért egy közt.elnöktől én elvárom legalább a helyesírást :-D
Tény, honlap nem kötelező, de manapság egy egyszerű júzernek is elérhetőek olyan programok (akár ingyenes), amelyek legalább minimális igényességet sugárzó oldalt csinálnak, és kb. 1-2 óra alatt kész van vele bárki... Persze azon illik megadni az adószámot, cégjegyzék számot, mindenféle elérhetőséget... De sztem egy komoly mail aljára is illik ezeket beszúrni aláírásként... No mindegy, remélem, többen nem esnek ilyen csapdákba, mint fentebb.
Persze ahhoz kell egy kis böngészés, cégfelmérés, Google :-P
Én mindenkinek azt tanácsolnám, mielőtt jelentkezik ilyenekre, tájékozódjon. (mondjuk akkor is maradnak sokan, akik beugranak, és az a szomorú, mikor kihasználnak kétségbeesett embereket :-( ..
üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!