Magánvállalkozás inditása

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36755 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

És ami nekem még nem világos:
Magyarországon, ha valaki vállalkozni akar, akkor annak adószámot kell kérnie, vállalkozói igazolványt kiváltani, és hogy számlát/nyugtát tudjon kiállítani, akkor azt egy írószerben a megfelelő papírok bemutatása után kell megvennie, majd kiállítania.
Itt Németországban, az AttilaBRD által megadott linkeket böngészve azt találtam, hogy akár én is kinyomtathatok egy papírt, ami megfelel az előírásoknak


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

és ez lehet a nyugta. Ezt nem szigorú számadású nyomtatvány. Nem kell valahogy sorszámozni? Vagy honnan tudják, hogy mennyit adtam ki, ill. másolatnak nem kell lennie? Mert, hogy ez nem egy tömbben van, amiben sorba kell menni, hanem egy egyedülálló papír.
Valószínűleg itt teljesen máshogy működik ez, mint Mo-on.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36756 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Ne felejtsük, egy maszek egyben munkaadó is, tehát mindent fizet.


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Akkor ezek szerint, ha valaki 395 eurót keres egy hónapban, az 471,14 euróba kerül neki, akkor is, ha Hausfrau Familienvesicherunggal, és nem bejelentett vállalkozó? Ekkor is kell mindent fizetnie?
Vagy ez csak egy főállású vállalkozóra vonatkozik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36757 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Ilyen biztos nincs, hogy nem bejelentett vállalkozó! A számlaadási résszel pedig közelítünk ahhoz a ponthoz aminek köszönhetően Magyarországon egy 200 karakteres fordítási szolgáltatáshoz kiállított számlához is teljesítés igazolás kell. A trükközéshez. Ezt ha lehet hanyagoljuk itt majd, jó? ;)
Nem értem amúgy mi nem tiszta még a kérdésedet illetően, azt már tisztáztuk, nincs olyan "külön" vállalkozási forma, hogy minijob vállalkozó! Vagy vállalkozó vagy, vagy nem. Attila már írta, kezd el és ha megszalad a bevételi oldal még elindíthatod. Amúgy, több tucat affiliate programot használva, biztosíthatlak, hogy (szinte) mindenhol van personal account mert magasról letojják ha Te esetleg adócsalásba "keveredsz"!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36758 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Gergoo,

az rendben, hogy nincs minijob vállalkozó, én nem is gondoltam, hogy van. Pont azért kérdek rá ennyiszer, mert nekem még ez is sántít Mo-hoz viszonyítva, hogy valaki csak úgy belekezd egy vállalkozásba (mindenféle papírok és szigorú számadású nyomtatványok nélkül), és csak ha átlép egy határt, akkor kellesz bejelentenie. Nem szeretném rosszul csinálni. Tehát ha nem vagyok vállalkozó, és a nyereségem nem éri el a havi 395 eurót, akkor mi vagyok? Mert ha e felé megy, akkor be kell jelentkeznem vállalkozónak, ez evidens. Ekkor van adószámom, és tudok nyugtát/számlát kiadni. Vagy itt adószám nélkül (a havi 395 euró alatt maradva) is lehet magánszemélyként számlát kiadni? (Igen, ezt nem értem: magánszemélyként számlát/nyugtát kiadni!!!! - Mo. ezt csak vállalkozó tud)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36759 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Attila már írta, kezd el és ha megszalad a bevételi oldal még elindíthatod. - Akkor ez mi, ha "nem bejelentett vállalkozó"? Hiszen vállalkozok, de bejelentés nem kell. Vagy mit indíthatok el? Egyébként nem szándékozom, hogy megszaladjon a bevételi oldal, mert akkor heti több órát kellene dolgozni (jelenleg 10-15 órát szándékozom), arra meg nem lenne kapacitásom. Ezért is érdekel, hogy heti kb. 10 óra munkával, havi 395 euró alatti nyereséggel, mindenféle papír nélkül, azt csinálok, amit akarok, csak egy listát kell vezetnem a bevételekről és a kiadásokról? De hogy adok a vevőknek nyugtát/számlát, ha nem vagyok vállalkozó? Vagy mint magánszemély csak úgy csinálom, azt itt nem kérnek semmit? Mert Mo. ez már feketemunka lenne.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36760 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

A vállalkozással kapcsolatban a legfontosabb kérdésröl még senki nem beszélt.
Honnan jön a pénz?
A vállalkozás legfontosabb eleme a "Kunde" aki fizetni is hajlandó.
Az elsö számu teendö egy ilyent találni. Minden egyébb tizedrangu és késöbb elintézhetö.
A Gewerbeschein 20 Perc, az "U.G.Haftungsbeschränkt" 2-3 Munkanap. Az elsö 10.000 Eurot megkeresni joval nehezebb lesz.
A Finanzamt csak 1 év mulva lesz probléma.
évi 50.000 alatt nincs mivel trükközni, 50-150.000 között nem ajánlatos, 200.000 fölött meg magátol jönnek a lehetöségek, tehát nem érdemes sietni ezzel sem.
A lényeg a biztositás mert azon nagyon nagyot lehet bukni, de ott sem hajt a tatár.
Összefoglalva: elöször csinálj pénzt utána meglátod hogy érdemes e alapitgatni konszerneket.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!