Magánvállalkozás inditása

Több
9 éve 10 hónapja #36767 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Hát igen, Mo. a fagyisnak is nyugtát (nem számlát, azt csak akkor, ha a vevő kér- névvel, címmel, stb-vel ellátva) kell adni MAGÁTÓL. Én még így nőttem fel, és ott ez a normális, hogy nyugtát adnak mindenhol. Ha kérek, számlát. Itt azt is megkérdik, hogy kérek-e nyugtát.
És ha Mo-on nyugtatömböt vagy számlatömböt akarok venni, addig az írószeres nem ad el nekem semmit, amíg a vállalkozói igazolványomat be nem mutatom neki,amiről leírja az adatokat, amit az adóhivatalnak továbbít. Hát itt egy kicsit máshogy van. Én mindig abból indulok ki, ami Mo. van. Azt ismerem, még az a megszokott. Ott már erősen büntetnek azért, ha nem adsz a fagyisnál nyugtát, amit itt még tőlem sose kérdeztek meg. Egyáltalán honnan tudják így követni, hogy mennyi fagyit adtak el? Mert azért ott nem napi 1-2 gömbről van szó.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36771 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

gyongyvirag írta: Egyáltalán honnan tudják így követni, hogy mennyi fagyit adtak el? Mert azért ott nem napi 1-2 gömbről van szó.

Nem akarják követni mert nem kell! Magyarországon azért követnek amit csak lehet mert követni kell különben mintha nem is lenne bevétel! De gondolom ez ismerős. 1xűen más hozzáállással jobban működik. Ilyen 1xű ez! ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36772 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

gyongyvirag írta: Akkor hagyjam az egészet?

nem. csináld!

Ha Attila nem mondja, hogy el lehet kezdeni mindenféle papír és adózás nélkül, nekem eszembe se jutott volna, én arra gondoltam, lehet, hogy van valamilyen mini vállalkozási forma, ami tök egyszerű (mint Mo. az EVA), és csak minimális fix költségeket és számlavezetést kell hozzá intézni. És ténylegesen csak az üzleti év végén, a nyereség után kell adózni.

Igen. Ezt ugy hiváják hogy "csináld".
Ha valaki kérdezösködne: "ich mache das freiberuflich". Hogy elismernek e késöbb Freiberuflernak, az adózási kérdés a világon senkinek semmi köze hozzá. Ha kerestél pénzt elmehetsz Gewerbescheinért.

Ez úgy látszik, nincs itt. (1 évvel ezelőtt a férjem vállalkozó volt, és az adótanácsadó egy rakás pénzt befizettetett vele adóelőlegként, amit később persze visszakapott, de én ebből a kevés jövedelemből nem szeretném a felét előre befizetni, hogy majd 1,5 év múlva visszakaphassam.

Az adóelöleg összegét az elözö Adóév alapján állapitják meg, de még évközben is változtatható.
Pl. felhivom a FA-ot és megüzenem, hogy ebben a negyedévben nem kerestem semmit. Máris lenullázzák az elöleget. Minden probléma nélkül.
Kicsit hamar filozofálsz az adón, még egy kanyi vasat sem kerestél.

Bár lehet, hogy az ő vállalkozósság rettent el ettől, de az olyan szörnyű volt. Bár valószínűleg minden az adótanácsadó múlott. Sajnos itt nem ismerem úgy a tv-eket, és az adózást, mint Mo-on, így nem látom át, hogy mit lehet, és mit nem.

Tul sokat kérdezösködött. A bizniccel kell elsösorban foglalkozni.

Viszont miután Attila_BRD megemlítette, hogy mindenféle papír nélkül is lehet csinálni valamit, így lehet, hogy ez a megoldás. Viszont te meg azt mondod, hogy: "Ez így nem fog menni!" Pedig korábban te is azt írtad, hogy, mint Attila is írta, kezdjem el! Akkor most mi van? Lehet, vagy nem?

Lehet. Alkotmányos "Gewerbefreiheit" van amig nem engedélyhez kötött dolgoz csinálsz. Freiberuflernek Gewerbeschein sem kell. Te nem fogsz Freiberuflernek átmenni a Finanzamtnál, de ne zavarjon. Az utólag lesz és csak a Gewerbesteuert érinti. Amig nem vagy Umsatzsteuerpflichtig addig csinálsz amit akarsz.

Az hogy online, az annyiból érdekes, hogy onnan jöhetnek a vevők. De egyébként papírmunka az egész. Az,hogy nem szeretnék túl sokat dolgozni és túl sokat keresni, szerintem nem lehet probléma.

Egyáltalán valamit keresni lesz probléma. Nem te vagy az elsö és egyetlen ebben a brancsban.
Nyugodtan várd meg amig minimum 4000 Euro bevételed van, utána látod, hogy megéri e és érdemes e bürokráciát épiteni köré.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36773 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

gyongyvirag írta: Viszont miután Attila_BRD megemlítette, hogy mindenféle papír nélkül is lehet csinálni valamit, így lehet, hogy ez a megoldás. Viszont te meg azt mondod, hogy: "Ez így nem fog menni!" Pedig korábban te is azt írtad, hogy, mint Attila is írta, kezdjem el! Akkor most mi van? Lehet, vagy nem?
Az hogy online, az annyiból érdekes, hogy onnan jöhetnek a vevők. De egyébként papírmunka az egész.

Azért az összevisszaság mert jól bevittél az erdőbe az ebay, online, stb cuccokkal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36774 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

gyongyvirag írta: Egyáltalán honnan tudják így követni, hogy mennyi fagyit adtak el? Mert azért ott nem napi 1-2 gömbről van szó.

Marha egyszerü: A fagylalthoz alapanyag kell. Semmiböl nem tudsz 12 órán keresztül gonbócokat árulni. Ezen kivül az 1 km-es körzetedben van más fagylaltos is. Ha a forgalmatok extrém különbözik a papiron akkor megrendelted a helyi ellenörzést.
Persze igy is sikkaszt mindenki egy pár százast, de ez nem jelentös és bele van épitve az adókba már régen.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gyongyvirag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36775 Írta: gyongyvirag
gyongyvirag válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

"Lehet. Alkotmányos "Gewerbefreiheit" van amig nem engedélyhez kötött dolgoz csinálsz. Freiberuflernek Gewerbeschein sem kell. Te nem fogsz Freiberuflernek átmenni a Finanzamtnál, de ne zavarjon. Az utólag lesz és csak a Gewerbesteuert érinti. Amig nem vagy Umsatzsteuerpflichtig addig csinálsz amit akarsz."

Akkor a végén csak vállalkozó leszek, ha megéri?

"Te nem fogsz Freiberuflernek átmenni a Finanzamtnál, de ne zavarjon."
Igen, nekem is az jött le,hogy az lehet Freiberufler, aki valamilyen művész, vagy orvos, vagy ügyvéd, stb. hasonló. Én egyik se vagyok, ezért gondoltam, hogy ez nem is lehetek. De hogyhogy ne zavarjon, nem kellene azt előre tudnom,hogy ilyen nem lehetek? :)

És mi van akkor, ha nem éri el az éves kb. 4000 Euro-t, akkor az adóbevallásban év végén hogy kellesz szerepelnie? Mert gondolom bevallani be kellesz?

Egyébként tényleg be kell indulnia, és lehet, hogy nem lesz belőle semmi. Viszont, ha bele se kezdek, akkor biztos,hogy nem lesz belőle semmi.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!