Magánvállalkozás inditása

  • Gabóca
  • Gabóca profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Légy önmagad, mindenki más már úgyis foglalt!
Több
9 éve 3 hónapja #38473 Írta: Gabóca
Gabóca válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Sziasztok!
Én masszőr vagyok, és ahol lakunk, ott megürült a felső lakás. A tulaj odaadná munkavégzés céljából, mivel egy egyszobás, fürdőszobás és főzőfülkés lakásról van szó a tetőtérben. Ezért 160 eurót kérne havonta. Plusz a rezsiköltségek.
Jelenleg is masszőrködöm, az egyik kuncsaftom a tulajdonos. Ő heti rendszerességgel jár hozzám. Rajta kívül még van 4 paciensem egyelőre.
Most havonta így keresek nettóban 170-200 eurót.
Ez éppen a lakás bérlésére lenne elég.
Tehát fel kellene fejlesztenem a dolgot mindenképpen. Eddig házhoz mentem, illetve a mi lakásunkba jöttek a paceiensek.
Olvasgattam a fórumon, és jelenleg a férjem alatt van biztosításom, ő alkalmazottként dolgozik.
Ha jól értettem, akkor csak kezdjek dolgozni gőzerővel, és ha lesz bevételem, akkor ráérek kiváltani a vállalkozóit?
Amíg a 395 eurót nem érem el, addig semmi tennivalóm?
Kell számlát adnom ilyen esetben?

És ha közben minijobot is vállalok, akkor mi a helyzet? Mondjuk elmegyek egy pékboltba eladónak, és másodállásként a masszázst folytatnám?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38474 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Szia Gabóca,

a tevekenység amit végzel az iparüzési engedélyhez van kötve. Nem az határozza meg a gewerbeschein kiváltását, hogy mennyi a bevételed hanem, hogy mi az üzött iparág. te jogilag most feketén dolgozol. Menjél be a gewerbeamtba és azonnal csináltasd meg a scheint.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #38477 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Gabóca írta: Most havonta így keresek nettóban 170-200 eurót.
Ez éppen a lakás bérlésére lenne elég.


Ha rám hallgatsz akkor nem csapsz hullámokat és minél előbb kiváltodaz iparengedélyed, ha másért nem, hát a nyugdijad miatt, hogy beleszámítson!
(Az, hogy betegbiztosított vagy csakis szerencse, mert a férjed dolgozik!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38481 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Kedves DECO! A nyugdíjába csak akkor fog beleszámítani, ha önjogon fizet Rürup-ot vagy egyéb nyugdíjbiztosítást. A Gewerbeschein kiváltása egyébként mindenképpen szükséges, ekkora bevétel mellett, ha hosszútávon marad a tendencia, vagy alig növekszik, kérje Gabóca az ÁFA mentességet.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #38482 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Bocsánat, nem reagáltam az eredeti hozzászólásra. Gabóca, a vállalkozás mellett egy Minijob-od mindenképpen lehet, de a családi betegbiztosítást ütni fogja a két jövedelem, ha meghaladja a Minijob mértékét, ami 450 Euro, és önjogon kell majd biztosítanod magad. Err azonban kérdezz rá biztonságképpen a biztosítótoknál.

Egy hasznos link:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Gabóca

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #38483 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magánvállalkozás inditása

Athena1985 írta: Kedves DECO! A nyugdíjába csak akkor fog beleszámítani, ha önjogon fizet Rürup-ot vagy egyéb nyugdíjbiztosítást. A Gewerbeschein kiváltása egyébként mindenképpen szükséges, ekkora bevétel mellett, ha hosszútávon marad a tendencia, vagy alig növekszik, kérje Gabóca az ÁFA mentességet.


Jogos! Én ezt természetesenk tartottam, hogy ha van "gewerbeschein" a zsebébe fizet járulékokat is.
Különben mi értelme van ennyi kereset mellett?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!