Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #14417 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Honey,

Többféle anyasági ellátás van, a jogosultsági szabályok is változóak.
A Mutterschaftsgeld nem jár azoknak, akik nem dolgoztak a szülés elött. Jár viszont az Elterngeld mindenkinek. Aki nem dolgozott, annak havi 300 euró, akinek volt munkaviszonya, annak a kereset bizonyos százaléka, de max 1800 euro.
Innen érdemes elindulni az információkereséshez:
Bundeselterngeld - www.bmfsfj.de/BMFSFJ/gesetze,did=93110.html

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14771 Írta: szplaci
szplaci válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szép napot!

Érdeklődnek hogy hivatalosan Németországban dolgozom és 15-20 éves gyerekeim vannak, de Ők Magyarországon laknak és tanulnak, van-e lehetőség családi pótlékot kapni a Németektől.
Mi a sorrendje!

Köszönöm László

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14855 Írta: Liv
Liv válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hát ez már tényleg vicc ami a családi körül folyik:) Felhívom a Magyar oldalt, ahol az elküldött nyomtatvány (E411) után érdeklődtem. Még nem érkezettet meg, okés, 1 hét telt még csak el, na de kérdem a hölgyikét mi kell még hozzá? Válasz: Majd fogunk küldeni egy hiánypótló levelet, melyben kérjük, hogy töltse ki a 8 mellékletet: "Melléklet a közösségi koordinációs rendeletek hatálya alá tartozó személyek jogosultságának megállapításához" ..... kérdem ezt miért nem jelezte, mikor az E411-est kérte, erre válasz: mert ez ilyenkor így szokás......Ja értem, és mit kell ezzel pótolnom? Hát , hogy melyik fél dolgozik, meg egyebek...kérdem erre miért van szükség, hisz a gyermeknek alanyi jogon jár a családi...erre válasz, nem ha külföldön tartózkodik, más államban, akkor munkahely függő.... Kérdem a nőcit, hogy mit kell még tennem, hogy sínen legyen a családi, erre válasz: semmi mást, innentől ahogy beérkezik a pótlás is, az egész dokumentációmat átadják az illetékes Német hivatalnak....Nos kérdem én, ha a Német oldalon én már leadtam a kérelmet 2011.dec.29-én és ott semmilyen E411-és 8 sz.mellékletet nem kértek, és kaptam is választ január 9-én , akkor hogy lesz ebből egy ügy? Mert, hogy sem a Német sem a Magyar nem tett eddig semmit, és már a 3hónap következik? Segítség, mert én ezt már nem értem:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14856 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Liv írta: 2011.dec.29-én és ott semmilyen E411-és 8 sz.mellékletet nem kértek, és kaptam is választ január 9-én , akkor hogy lesz ebből egy ügy? Mert, hogy sem a Német sem a Magyar nem tett eddig semmit, és már a 3hónap következik? Segítség, mert én ezt már nem értem:)

Jobb később mint soha! Olvasd át ezt a topikot, a 8 sz.melléklet több helyen be is van linkelve. Mindent érteni fogsz kár, hogy nem elötte informálódtál hiszen akkor nem értetlenkednél.
Jó tanács! Ha nagyon kalkulálni szeretnél már a családival akkor úgy 2013 nyarára tuti betervezheted, néhány hónap különbözet elutasításával, így csalódás kizárva ha előbb és napra pontosan kapod meg visszamenőlegesen. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Liv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14907 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Trosztg12345,
Olvastam,hogy elutasítottak a kindergeld visszamenőleges kifizetésében. :( Én október óta intézem,és múlthéten megkaptam a határozatot,miszerint nem kapom meg visszamenőlegesen,indoklásul pedig azt irták,hogy egy személy egyszerre csak egy helyen(országban) veheti fel a kindergeld-et, mert két helyen lehetetlen.. :evil: Számomra ekkor az volt hihetetlen,hogy ilyen hülye indokkal utasitottak el.. :angry: semmi törvénycikk semmi egyéb.Az lenne a kérdésem,hogy te mit irtál a fellebezésben?tényleg ilyen sok időbe telik mire ezt el lehet intézni?! :woohoo: És a kinderzuschlagra mikor adtátok be a kérelmet?Mert én ugy tudom,azt csak akkor kérhetem ha a kindergeld megvan..
üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14909 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Reni86 írta: Szia Trosztg12345,
Olvastam,hogy elutasítottak a kindergeld visszamenőleges kifizetésében. :( Én október óta intézem,és múlthéten megkaptam a határozatot,miszerint nem kapom meg visszamenőlegesen,indoklásul pedig azt irták,hogy egy személy egyszerre csak egy helyen(országban) veheti fel a kindergeld-et, mert két helyen lehetetlen.. :evil: Számomra ekkor az volt hihetetlen,hogy ilyen hülye indokkal utasitottak el.. :angry: semmi törvénycikk semmi egyéb.Az lenne a kérdésem,hogy te mit irtál a fellebezésben?tényleg ilyen sok időbe telik mire ezt el lehet intézni?! :woohoo: És a kinderzuschlagra mikor adtátok be a kérelmet?Mert én ugy tudom,azt csak akkor kérhetem ha a kindergeld megvan..
üdv

Meddig kaptad MO-on? Mikor nyujtottad be itt a kérvényt?
A visszautasitás plauzibilisnek tünik.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!