Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14943 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Az Attila àltal bemàsolt szövegben ez àll:
"Ausländer wiederum, die in Deutschland leben, können dies ebenfalls dann tun, wenn sie eine unbefristete Aufenthaltserlaubnis besitzen."

Itt automatikusan felmerul a kèrdès: van Frezugigkeitsbescheinigung EU-ja? Mikortòl? Nem lehet, hogy annak hiànya miatt utasìtottàk el a kèrelmet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14945 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Generell a n´ßemet ügyintézés alapja.
- Az ügyet a kérvénytöl intézik.
- Indokoltan különleges esetekben visszamenöleg is
-ha indokolt
-ha bizonyitott

Micsoda fölhördülés volt mikor MO-on visszamenöleg korlátozták a horribilis végkielégitéseket. Motto: visszamenöleg - olyan nincs!
Azért a kifizetéseknél még mindenki megprobálja - hátha ...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14949 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Julianna,

Nem,engem azért utasítottak el arra az időszakra,mert otthon kaptam a családit,és mivel ott kaptam,ezért itt nem kaphatom meg,mivel ez lehetetlen hogy két helyenről érkezzen.Ami számomra is egyértelmű,viszont a különbözetre jogosúlt vagyok.Én ezt szeretném.Ahogy másoknál is csinálták,a 184€-ból levonták a 12.000párszáz ft-ot,és a különbözetet kifizették.
Mi hivatalosan április 1-tól vagyunk itt,azóta rendelkezünk lakcímmel,és azóta járna nekünk az itteni kindergeld.De mivel én otthon novemberig kaptam,(akkor lett beszüntetve)ezért a két időpont közötti különbözetet szeretném megkapni.Indokásul,mikor elutasítottak egyszerűen ezt a mondatot irták meg,amit fenn leirtam. :sick: Semmi paragrafusra való hivatkozás,semmi egyéb.Csak egyszerűen ez a mondat. :S
Attila nagyon félreértett valamit :blush:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14951 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ja,amúgy természetesen van freizügigkeitsbescheinigung-unk, és április 1-től :)
Az is el lett küldve nekik,ahogy még sok más papir is,sőt még olyanok is amiket nem kértek..tudod,biztos ami biztos alapon küldtem már a végén őket el.. :P
Tehát egyszerűen csak azért utasítottak el,amit mindenki tud,és amivel nincs is probléma.
De a különbözet akkor is jár..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14955 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Reni86 írta: De ahogy eddig is irtam már,de azért mégegyszer elmondom,az április-november közötti különbözetet szeretném megkapni,mint ahogy Runny is,és még egy páran,ha visszaolvasol.Ő megkapta annak ellenére,hogy a családja otthon él,csak ő van itt kinn.

Nem kell elmondani mégegyszer mert értettem elsőre is. ;) Amúgy Runny esete is azt támasztja alá amit én is csak sejtek (addíg amíg nem lesz meg az a fránya jogszabály)

runny írta: Októberben adtam be a kérelmet és január végén megkaptam a pénzt.

runny írta: Sőt visszamenőleg Októbertől küldi

Szóval, amint már én is írtam, visszaolvastam a topikban és egy hozzászólást nem találtam ami a Te kalkulációdat (jogosultságodat) támasztaná alá a gyakorlatban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14958 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Reni86 írta: Ami számomra is egyértelmű,viszont a különbözetre jogosúlt vagyok.Én ezt szeretném.Ahogy másoknál is csinálták,a 184€-ból levonták a 12.000párszáz ft-ot,és a különbözetet kifizették.

Továbbra is kérdés. Mitől egyértelmű ez számodra? Ez itt egy légből kapott számítás!
Ismétlem, nekem az az egyértelmű, hogy van egy jogosultság, ha nem igényled semmi nincs, ha igényled és valóban jogosult vagy akkor pedig biztos van visszamenőlegesség is. A kérdés, hogy addig visszamenőleg, hogy jelezted érdekel a dolog (szerintem igen) vagy azóta, hogy megérkeztetek és bejelentkeztetek. Ellenőrzni, hogy kinek van igaza, rendkívűl egyszerű: a vonatkozó jogszabályt ellenőrizni kell!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!