Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #14964 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Gergoo, :)

Nem neked irtam le,az feltűnt már,hogy te érted,Attilának irtam le,mert neki nem sikerűlt megérteni,azt amit irtam :S
Az 58. oldal tetején fbetta irta,hogy ők is megkapták a különbözetet,és erre a cikkre hivatkoza,amit én is irtam.. :laugh:
A különbözetet pedig általában úgy szokták kiszámolni,hogy a nagyobb(itt a német kindergeld) összegből kivonják a kisebb(magyar családit) az akkori árfolyamon,és lám,megkapják a KÜLÖNBÖZETET :P
Amúgy,ne értsd félre,semmiképp sem akartalak ezzel megbántani,csak másképp nem tudtam levezetni ezt a bonyolúlt számolást :blush:
És amúgy tényleg ha az elejétől a topicnak többször felmerűlt ez a téma már.De nem csak innen vettem,ismétlem,másoktól,( német és magyar ismerősöktől szintén hallottam)
Reménykedem benne,hogy olvassa olyan a témát,aki volt ebben a cipőben,és megkapta visszamenőleg a kindergeldet,és le is fogja irni nekünk ennek a menetét,és azt mit kellett tennie,míg el nem jutott addig.. :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14965 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Reni86 írta: Az 58. oldal tetején fbetta irta,hogy ők is megkapták a különbözetet,és erre a cikkre hivatkoza,amit én is irtam.. :laugh:

Nekem ebből sem egyértelmű, hogy a bejelentkezéstől számítva kapták volna meg nem pedig az igényléstől számítva:
[i]"Mi tavaly kaptuk meg a különbözetet, és a következő jogszabályra hivatkoztak: Art. 84 Verordnung (EG) 883/2004 i. V. m. Art. 72-74 Durchführungsverordnung (EG) 987/ 2009 als erfüllt."[/i]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14966 Írta: Reni86
Reni86 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hát,akkor még egyszer,..lehet,hogy nem voltam elég egyértelmű.. :sick:
Én októberben adtam be az igénylésemet,és mivel április 1-től vagyunk bejelentkezve,ezért onnantól számitva jár ugye nekünk itt kinnt a kindergeld.
Tehát:Én visszamenőleg,áprilistól kértem,és onnantól szeretném megkapni a különbözetet,(április-november közötti időre)és utána pedig a teljes összeget..és amit már leírtam párszor,azzal a nyamvadt mondattal utasítottak el... :evil:
Remélem így már érthető vagyok.. :side:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14967 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Mint írtam már, értem. A kérdés az, hogy Te miért nem érted, hogy sehol (még itt a fórumon sem) láttam, hogy ne az igénylés időpontjáig, hanem a bejelentkezés időpontjáig kéne értelmezni a visszamenőlegességet! Nem is lenne logikus, ezért sem értem a kalkulációdat sem de ami a legfontosabb: nincs meg a jogszabály csak hajtogatod a magadét.
Nos, én érthető voltam?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14968 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Még valami! A különbözetről beszélünk!
Csak azért írom mert már 3 magánüzenetet kaptam, hogy én mekkora hülye (és még sok más) :laugh: vagyok ha azt sem tudom, hogy a kindergeld mikortól jár!
Ne csak olvassatok, értelmezzetek is már, könyörgöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14969 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

bocs, hogy beleszólok, de Reni86, nem értem, ha áprilistól itt laksz, miért nem mondtad le otthon a családi pótlékot amilyen hamar csak lehet, ha a gyereked is itt volt - ergo szerintem Magyarországnak semmi oka nem volt egy nem ott lévő gyerek nem ottani ellátására fizetni.
még testvérek között is 7 hónapig nem mondtad le (holott - ha jól értelmezem, már előtte is egy évvel itt voltatok, ergo otthon az állam csak fizetett, de nem az ottlétetekért)
De ha már az ország otthon fizetett, miért csak most hiányzik a különbözet? Eddig jó volt, hogy a nem ottlétetekre kaptatok ropogós magyar forintot, most már nem?
Akkor le kellett volna áprilisban mondani az otthoni pénzt.
Nekem fura ez a visszamenőlegesség, eddig jó volt, most meg hoppá, mégse?...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!