Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #24036 Írta: Haga78
Temetkezési vállalkozó, hazahozatal téma létrehozva Haga78 által

Sziasztok!
Párom tegnap egy baleset következtében életét vesztette Berlinben.Érdeklődnék,hogy ismertek e temetkezési vállalkozót,Berlinben.meg nem tudom,hogy a hazaszállítást,hogy oldhatjuk meg csak hivatalosan szállíthatják haza vagy esetleg egy rokon is hazahozhatja az urnát.Ha esetleg tudtok egy német magyar nyelvű ügyvédet azt is megköszönöm.
http://www.tagesspiegel.de/berlin/polizei-justiz/toedlicher-arbeitsunfall-bauarbeiter-von-erdmassen-verschuettet/7106878.html

Ő halt meg ebben a balesetben.
Köszönöm a segítséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24037 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Kedves Haga78!
Elöször is fogadd részvétem. Ilyen hirrel nem kalkulál az ember ezen az oldalon. Csak azt tudom irni, hogy én hogyan járnék el.
Megtudnám, hogy konkrétan milyen biztositása volt a férjemnek és azon a biztositási vonalon indulnék el. A biztositó nevét és cimét köteles a cég kiadni. A következö lépés a Berlini Magyar Nagykövetség lenne, akiket felhivnék. Biztos van ügyelet is. Ha egyebet tudok, irok Neked!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24042 Írta: pingpong53
pingpong53 válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Kedves Haga78!
Egyik korábbi cégemnél volt egy halálos kimenetelü munkahelyi baleset. Amig a Rendörség az ügyet nem zárta le, úgymond nem tudtunk semmit intézni. Szerencsére cégemnek volt egy kiegészitö biztositása munkahelyi balesetekre, igy felvettem a kapcsolatot egy temetkezési vállalkozó céggel, - a környékbeli - akik szinte mindent levettek a vállunkról, s ök maguk bonyolitották az ügyet, beleértve az elhunyt Magyarországra, megadott cimre történö hazaszállitását is. Ügyvédet az elhunyt hozzátartozói Magyarországon fogadtak. Az ügyvéd nem beszélt németül, ez nyilván nem volt szerencsés dolog. A hozzátartozók Magyarországon voltak, amennyiben a meghatalmazásuk kellett, úgy ez Magyarországon közjegyzö elött tett nyilatkozattal történt, ami le lett német nyelvre forditva. Párod személyes okmányai biztos kellenek, beleértve a születési anyakönyvi kivonatot is.

Remélem tudtam picit segiteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #24043 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

pingpong53 írta: Megtudnám, hogy konkrétan milyen biztositása volt a férjemnek és azon a biztositási vonalon indulnék el. A biztositó nevét és cimét köteles a cég kiadni. A következö lépés a Berlini Magyar Nagykövetség lenne, akiket felhivnék. Biztos van ügyelet is. Ha egyebet tudok, irok Neked!


A linken található cikk alapján ez egy privát, családi háznál történt baleset és a támfal nem volt megfelelően kitámasztva! Bármilyen szomorú is a dolog, de szerintem a biztosító nem fog fizetni, még akkor sem, ha valóban hivatalos (nem fekete) munka volt. Talán a céget (ha volt ilyen) amelyik a munkát kiadta, lehet esetleg megkérni, hogy segítsen! A nagykövetségen mindenképpen jelezném! Ők bizosan tudnak tanácsot adni!

Egy dolog azonban van: minden személynek kell (elvileg) egy úgy nevezett "felelősségbiztositást" (Haftpflicht) kötnie arra az esetre, ha a saját háza körül valakik munkákat végeznek! A ház tulajdonosát lehet itt perelni, illetve a ház tulaj biztsoítójának kell felelnie ezért! Ez akkor is érvényes ha fekete munka volt, mert a ház tulajdonosa beengedte dolgozni a magánterületre! Ekkor tehát a háztulaj felelős!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24044 Írta: Haga78
Haga78 válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Köszönöm a segítséget.A Követségről,már tegnap megkerestek.A születési anyakönyvi kivonata nála van.Biztosítása volt,a főnöke hétfőn hív,akkor tudom meg,hogy milyen.A cég Melwik GMBH.Be volt jelentve.Amíg a rendőrségi eljárás nem zárul le,addig senki nem lép sehova.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24045 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Őszinte részvétem a párod miatt....

Ha segítség, itt egy cím: www.antea.hu

Sajnos már kipróbáltam a szolgáltatást..... megbízhatóak, együtt érzőek, mindent lebonyolítanak az elejétől a végéig. Ja és alázatosak, ami ebben a szegmensben sajnos ritka.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!