Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24111 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Haga78 írta: Hát itt nagyon nagy gubancok vannak sajnos.Egy páromnak nem volt biztosítása Németországban.Semmilyen,mert állítólag mondta neki a könyvelő,hogy kössön,de erről én nem hallottam,mivel párom nem mondta.De ha ugye mondják neki tényleg egyértelmű,hogy köt biztosítást.
Párom alvállalkozó volt,egyéni vállalkozó.Ez is most derült ki.Karlo a főnöke volt a fővállalkozó.
A rendőrség még keresi ki is volt a felelős a balesetért,de állítólag nem adnak ki semmilyen információt csak családtagoknak,vagy megbízott ügyvédnek.Jelenleg nem tudok Németországba utazni.
Kérdésem ismer valaki ügyvédet aki lehetőleg magyar nyelven is beszél és berlini?


Ajjaj, ez nagy gány!
Nagyon nagy gány!



UI: ha egyáltalán fogadhatsz ügyvédet, (Mihez is? Mi célból?) akkor jobb, ha egy németül tudó magyar ügyvédet keresel Mo.-on. Szerintem azonban nincs semmilyen jogi lehetöséged, mert a németek nem ismerik el az élettársi helyzetet, mint idegen, nem fogsz lehetöséget kapni! Itt rengeteg durva hiba volt a dologban! Jogilag szerintem feketén dolgozott! Ha nagy zaj lesz körülötte, még meg is büntethetik a hozzátartozókat!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24116 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Kedves Haga78!

Gondolom van elég bajod...nem kell még egy okostojás lázításától idegeskedned....

Ha mint élettárs nem vagy jogosult semmire, akkor hogy a fenébe bírságolhatnának meg....?
De amúgy is jogi nonszensz lenne. Ilyenről szó sincs.
Németül beszélő ügyvéd a neten rengeteg van csak rá kell keresni a google-ban (pl)
Viszont Berlinben van a Magyar nagykövetségnek egy konzuli hivatala. A konzulok már bocsánat de szarnak az emberre. Viszont a titkáraik meg a többi ott dolgozó segítőkész, megértő szokott lenni. Hívd fel őket, mondd el mi történt és mi az ő HIVATALOS iránymutatásuk az ügyben.
Erről itt ne kérdezősködj mert egy darab nemzetközi jogász sincs köztünk (gondolom Én)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24117 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

kfz írta: Gondolom van elég bajod...nem kell még egy okostojás lázításától idegeskedned...

Lázítás? :unsure: :unsure: Mi a baj már megint? Én igenis idegeskednék és nem a német oldalra koncentrálnék amikor még felelőség sincs megállapítva de már ügyvédet keres valaki.
Furcsa lehet de a hagyatéki tárgyalásra koncentrálj Helga! Magyarországon! A felelőség és kártérítés majd csak utána ha van értelme! Ha nem volt biztosítása és vállalkozóként vagyonával is felelős, itt még igen is nagyon rosszul sülhetnek el a dolgok!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24118 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Kedves Helga !
Ugye a guggli ;) , ez egy Berlini magyar ügyvéd:
Mozgay & Mehnert Ügyvédi Iroda

Magyarországi ügyvédi iroda német partnercéggel:
Bán, S. Szabó & Partners Ügyvédi Iroda

Nem berlini, de németországi és magyar:
dr. Kricsfalussy Ákos

Abban, hogy Németországban elfogadják-e az élettársi jogállást, avagy sem, nyilván igaza van Deconak.
DE, mivel Te Magyarországról bízod meg az ügyvéded, a magyar jogállás vonatkozik a megbízási szerződésedre, úgy hogy ezzel a résszel ne foglalkozzál. Az esetleges kártérítés esetén a jogalapot és a lehetőségeket meg az ügyvédnek kell tudni.
A felelősség kérdése már nem ilyen egyszerű. Nagyban függ attól, hogy a fővállalkozó és az alvállalkozó között milyen szerződés született, ha van ilyen. Az esetek túlnyomó részében a fővállalkozó feladata a munkakörülmények biztosítása, az alvállalkozó "csak" a munkát végzi el. Bár, ha elégtelen volt a munkavédelem, meg kellett volna, hogy tagadja a munkát. Ez papíron szép, csak a valóságban nem működik. Viszont ha baj van belőle, akkor már könnyű bármit megmagyarázni.
Hívd fel az ügyvédi irodát ( valamelyiket ), minél hamarabb !!!!

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24120 Írta: kormi33
kormi33 válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Üdv.
Öszinte részvétem:(
www.anwalt24.de/rechtsanwalt/berlin/laszlo-mozgay
Ezt találtam,talán segit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #24122 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Ez ok de a hozzatartokat milyen jogi alapon büntetnek meg?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!