Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #24125 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

timi2012 írta: Ez ok de a hozzatartokat milyen jogi alapon büntetnek meg?


A német jog nagyon furcsa! Ha a tettes nincs meg akkor a hozzátartozó felel(het) a dolgokért. Pl: X Fritz felvett egy halom kölcsönt de elhunyt! A bank azonnal felkeresi a hozzátartozókat és kasziroz, holott pl a feleség (alá sem irt) s nem is biztos, hogy tudott a hitelröl. Vagy : X. Szülö ellátasra szorul. Hiába van szuper biztositása, ha nem elég a lové azonnal közelezik a gyerekeket tartásra, akkor is ha saját családdal rendlekeznek ezek! Nem biztos, hogy esetedben igy járnak el a hatóságok, de ha valamilyen anyagi felelösséget is megállapitanak, biztos, hogy az állam nem fogja átvenni a fieztést! Én csak azt emliettem, hogy nem biztos, hogy elönyös zajt csapni, ha feketén dolgozott, rádásul biztositás nélkül! A két saját gyerek eseteben (árvasági, stb) csakis a gyámügy tud valami mondani, de ezt is csak akkor, ha aszületési anyakönyviben fel van tüntetve, hogy ki az apa! Ha apa ismeretlen van, akkor a gyerköcök sem kapnak semmit!
:S

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #24126 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Na, elettarsi viszony!
En nemreg megkerdeztem a magyar ügyvedemet eppen az elettarsi viszonyrol: elismerik a magyarok! Es a nemetek is, de az kerdes, hogy mennyire. Lehet, azt kell bizonyitanod, hogy hazassaghoz hasonlo együtteles volt. Ha közös gyermeketek is van, akkor ez nagyon valoszinü, szerintem.
En keresnek agy magyar es egy nemet ügyvedet is. De elöször szerintem te tisztazd, hogy ki lehetett a felelös. Mert ha ismered az elettarsadat, lehet, tudod, hogy mennyire vallalt be gazos helyzeteket.
En azt gondolom -de nem ismerem a helyzetet reszletesen, es ugye, nem is ertek hozza -hogy lehet, az elöettarsad is felelös volt, de a fövallalkozo felelössege semmikeppen se zarhato ki. Mert ugye, ellenöriznie kell a munkat, ha szabalytalan, nem szabadott volna engednie! Tehat valamit biztosan kapnotok kell, ez a lenyeg belöle, es minden utat egyszerre inteznek, es ami a fontos, szerintem egy ismerössel, aki egyreszt tud nemetül, masreszt eleg hatarozott ahhoz, hogy ne hajtsak el mindenhonnan, kijönnek a helyedben,es itt is inteznem. De ütni kell a vasat, amig meleg!
Ez az en velemenyem.
A Kricsfalussy ügyveddel en beszeltem mar mas ügyböl kifolyolag, nekem nagyon jonak tünt. A többit nem ismerem.
Es szerintem minel elöbb legyen itteni es ottani ügyveded is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #24129 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Eva10 írta: Lehet, azt kell bizonyitanod, hogy hazassaghoz hasonlo együtteles volt. Ha közös gyermeketek is van, akkor ez nagyon valoszinü, szerintem. .


Ö Mo.-on él, az élettersa meg itt és itt dolgozott. Ez eléggé táv "házassághoz hasonló". A közös gyerek csak akkor számit, ha a gyerekek születési anyakönyviében benne az apa. Ha ismeretlen a bejegyzés, akkor ecet!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #24131 Írta: Haga78
Haga78 válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Köszönöm a hozzászólásokat.A konzulátuson a hölgy nagyon sokat segít.Igenis ő ajánlotta,hogy ügyvéd kell,mert Karlo a főnöke teljesen elzárkózik mindenféle kommunikációtól.A felelősségről annyit tudok eddig,hogy a fővállalkozó a felelős az alvállalkozókért.Nem biztosította a megfelelő munkakörülményeket,nem volt kőműves mester az építkezésen.Igen lehet,hogy Páromnak nem kellett volna elvállalnia a munkát,de akkor nem is alkalmazták volna tovább.Szerintem nem is gondolta azt,hogy Ő onnan nem jön haza élve.
Pár nap és kiadják Páromat,akkor lehet hamvasztani és hazahozni.Boncolás nem lesz.
Magyarországon hiába fogadok ügyvédet,mivel nem kompetens Németországban.Az élettársi viszonyt nem nézik ezt én is tudom,de a gyermekeit igen.Hagyatéki tárgyalás nem lesz,mivel nem volt vagyona Páromnak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #24132 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Azt en is tudom,hogy az adossag közös, vagy hogy a csaladot kötelezhetik a szülö eltartasara . Öszinten mondva ezt bizonyos helyzetekben nem is talalom rossznak.
Viszont azt irtad hogy a fekete munka miatt büntetnek meg a hozzatartozokat,azert kerdeztem hogy milyen alapon?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #24133 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Temetkezési vállakozó, hazahozatal

Gergoo írta:

kfz írta: Gondolom van elég bajod...nem kell még egy okostojás lázításától idegeskedned...

Lázítás? :unsure: :unsure: Mi a baj már megint? Én igenis idegeskednék és nem a német oldalra koncentrálnék amikor még felelőség sincs megállapítva de már ügyvédet keres valaki.
Furcsa lehet de a hagyatéki tárgyalásra koncentrálj Helga! Magyarországon! A felelőség és kártérítés majd csak utána ha van értelme! Ha nem volt biztosítása és vállalkozóként vagyonával is felelős, itt még igen is nagyon rosszul sülhetnek el a dolgok!!!


Már hogy ne lenne. Saját külön bejáratú wikipediánk közölte az amúgy is elgyötört kérdezővel, hogy semmi joga semmihez....aztán két mondattal később meg, hogy felelni fog az (általa) el sem követett szabálysértésekért :angry:
Arra hogy egy elhalt vállalkozó, mivel Ő az áldozat, még meg is legyen kártéríttetve nem nagyon volt még példa. (már ha vállalkozó volt és nem valami félfekete megbízást teljesített) Én itt nem adnék tanácsot, mert az első egy nemzetközi jogász tanácsának a kikérése (20-40 ezer Ft/óra) aztán a konzulátus.
És így van ahogy írod(!) koncenráció a német oldalra. Ha kártérítésről eshet szó azt majd a hivatalos véleményezés után....

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!