Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Több
11 éve 7 hónapja #24135 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

timi2012 írta: Viszont azt irtad hogy a fekete munka miatt büntetnek meg a hozzatartozokat,azert kerdeztem hogy milyen alapon?


Nincs alapja...csak kóros hozzászóláskényszer.

A jogot csak tanult ember közvetítheti hitelesen. Nem véletlen vannak az ügyvédek, jogászok.
A nemzetközi jogot meg fél életen át tanulják a művelői és így is tévednek néha.
Én spec ezért nem adnék tanácsot hasonló ügyben (mert ki is vagyok? ügyvéd biztos nem...)
A helyes irány a konzulátus...ahogy azt meg is tették....meg a jogi tudor megkérdezése.

Kontárkodással eszetlen károkat lehet okozni mind anyagilag mind lelkileg :unsure:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24142 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

timi2012 írta: Azt en is tudom,hogy az adossag közös, vagy hogy a csaladot kötelezhetik a szülö eltartasara . Öszinten mondva ezt bizonyos helyzetekben nem is talalom rossznak.Viszont azt irtad hogy a fekete munka miatt büntetnek meg a hozzatartozokat,azert kerdeztem hogy milyen alapon?

Magáért a fekete munkáert nem. Félreértetted! Ha azonban a "céget" az az a vállalozót megbüntetik X összegre, akkor azt be fogják hajtani mert a vagyonával is felel.(Ha nincs foglalhtó akkor jön a hozátartozó.) Ez tehát két dolog! Az egyik a kiaszabott büntetés, a másik a büntetés fizetése! S ez igy mehet: mivel a párod nem büntethetö, de a fövállalkozó igen. Ö meg a munakvállalót pereli, hogy nem tartott be valamit.... szóval megy ez körbe, ha lévéról van szó!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #24760 Írta: Haga78
Haga78 válaszolt a következő témában: Temetkezési vállalkozó, hazahozatal

Nem tudom érdekel e valakit még a téma azért leírom mire jutottam eddig.
Bevontunk egy berlini ügyvédet,aki átnézi az aktákat,és ha van valamilyen jogi megoldás akkor megbeszéli velem.
Amit eddig tudok,az az,hogy valószínűleg a papírjai nem voltak rendben Páromnak.A volt főnöke elzárkózik sőt a könyvelő számát vagy nevét se hajlandó kiadni nekem.Pedig szükségem lenne rá,majd a papírok elintézéséhez.
Páromnak gewerbeschein-ja volt.Ilyenkor nem tudom nem kellett volna e a ház tulajdonosával is szerződést kötnie,vagy a fővállalkozóval kötött szerződést veszik alapul,illetve Párom a könyvelővel kötött szerződést állítólag.Szóval eléggé káosz az egész.
Ha minden igaz egy hét múlva már haza tudom hozatni a hamvait Páromnak,és végső nyugalomra helyezhetjük.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!