Magyar céggel Németországban

Több
12 éve 3 hete #18112 Írta: twister
twister válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

A németországi bejegyeztetés elött meg kell győződni a Handwerkskammer (kézműves kamara) elvárásáról, ami a gyakorlatban annyit jelent, kell-e a Kft-nek mestervizsgával
rendelkező szakembert foglalkoztatnia. Ennek tisztázása, illetve adott esetben egy a német követelményeknek megfelelő mester megnevezése után a cég németországi telephelye
szerint illetékes Gewerbeamt-nál bejelenthető a vállalkozás.
Amennyiben nem képesítéshez kötött tevékenységet végeztek, akkor nem kell sehova és semmit bejelenteni ! Kiküldetésben magyar kft-vel szabadon vállalhattok munkát. Korábban
már volt erről szó ! Ha képesítéshez kötött tevékenységet végeztek, akkor kell engedély !
Abban az esetben, ha telephelyet is szeretnél létesíteni Németországban, be kell regisztrálni a cégedet és az ottani szabályok vonatkoznak rátok ! Ezt neked kell eldönteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #18144 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

tomika77 írta: Én egy Magyar Kft-vel szeretnék Németországban a húsipar területén munkát vállalni.
Ahhogy itt olvasom a kérdéseket és a válaszokat,abból az derül ki,hogy ezt Németországban a hatóságok felé be sem kell jelenteni.vagyis ha Magyar Kft-vel Német cégtől vállalok munkát kiküldetés keretében akkor Magyarországon kitöltöm az A1 es nyomtatványt amit az OEP ad ki,bejelentem a Magyar Kft be az embereket,megkötöm a szerződést a német partnerrel,bérlek lakást az embereknek,és oda küldök 20 embert,hogy végezzék el a munkát!Magyarországon adózok a munkából származó jövedelem után,Magyarországon fizetem az emberek minimálbérét,és a minimálbér utánni járulékokat+az eurót is utalhatom Magyar devizaszámlára.ugye?Tehát akkor Németországban be sem kell jelentenem az embereket semmilyen hivatalba?persze a lakásbejelentőn felül?!

Igy igaz.

Gondolok az Arbeitsamt ra,a finanzamtra,stb.Mert amikor én is anno igy magyar céggel dolgoztam Németországban akkor minden év májusában kaptam egy lonsteuer kártyát amivel vissza tudtam igényelni x összeget a Németországban befizetett adóból.de akkor ezt az adót hová,milyen modon fizetik be Németországban a Magyar cégek?
Üdvözlettel:Tamás.

Az Arbeitsamtnak semmi köze, te a magyar Szocpolt fizeted.
Finanzamtnak semmi köze, neked ott még forgalmi adó sem lesz. (Lakásbér forgalmi adó mentes)
Lohnsteuer: az embereid idöszakos kiküldetésben vannak, adót MO-on fizetnek. Igy se nem fizetsz se nem kapsz semmit.

Üdv

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tomika77
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hete #18153 Írta: tomika77
tomika77 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Kedves Attila_BRD!
Először is köszönöm a választ,azonban szeretnék még további kérdéseket feltenni önnek ezáltal szert tenni a szükséges információkra.(nem csak magamnak) úgy látom más is rászorul itt.
Tehát:eddig ott tartok,hogy van egy magyar kft-m,van vele munka vállalva van folyamatos gazdasági tevékenység visszamenőleg 6 honapra.
szeretném megkérni önt,mondja el nekem mik a teenőim ahhoz,hogy tudjak németországban munkát vállalni úgy,hogy az legális legyen ütközzzön törvénybe.
ugy hallottam kell németországi székhely és német könyvelő.de már teljesen belekavarodtam.kérem segítsen nekem.
előre is köszönöm.
tisztelettel:Tamas

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #18157 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Igen Attila, ez igaz de nem kellene a 183 (szoc.jar) napot es a 12 (ceges ado) honapot az adozas szempontjabol figyelembe venniük a Magyar cegeknek?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #18158 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

tomika77 írta: Kedves Attila_BRD!
Először is köszönöm a választ,azonban szeretnék még további kérdéseket feltenni önnek ezáltal szert tenni a szükséges információkra.(nem csak magamnak) úgy látom más is rászorul itt.
Tehát:eddig ott tartok,hogy van egy magyar kft-m,van vele munka vállalva van folyamatos gazdasági tevékenység visszamenőleg 6 honapra.
szeretném megkérni önt,mondja el nekem mik a teenőim ahhoz,hogy tudjak németországban munkát vállalni úgy,hogy az legális legyen ütközzzön törvénybe.

Legális megrendelö kell aki legális terméket vagy munkát vesz.
A szerzödés a fontos.
Werkverträge
Auf Grundlage eines Werkvertrages können Arbeitnehmer eines im Ausland ansässigen Unternehmens zur Beschäftigung nach Deutschland entsandt werden. Der Werkvertrag muss den Kriterien der §§ 631 ff. Bürgerliches Gesetzbuch (BGB) entsprechen:
dejure.org/gesetze/BGB/631.html
■Vereinbarung und Erstellung eines konkret bestimmten Werkergebnisses bzw. Veränderung einer Sache;
■Eigenverantwortliche Organisation; keine Einflussnahme des Auftraggebers auf Anzahl und Qualifikation der am Werkvertrag beteiligten Arbeitnehmer; in der Regel eigene Arbeitsmittel;
■Weisungsrecht des Auftragnehmers gegenüber seinen im Betrieb des Auftraggebers tätigen Arbeitnehmern;
■Tragen des Unternehmerrisikos durch den Auftragnehmer;
■Ergebnisbezogene Vergütung, grundsätzlich keine Abrechnung nach Zeiteinheiten.
Ezeket a kritériumokat minimum proforma be kell tartani.

ugy hallottam kell németországi székhely és német könyvelő.de már teljesen belekavarodtam.kérem segítsen nekem.
előre is köszönöm.
tisztelettel:Tamas

Mi a francnak székhely egy munka elvégzéséhez?
Ezzel csak a helyi adóztatást kényszerited ki. Azaz elveszted a konkurrenciaképességed felét.
Pont az ellenkezöje a divat.
Es monja meg valaki, hogy kell e mondjuk a Siemensnek egy román székhely csak azért hogy egy távvezetéket huzzon át az országon? (Az hogy mégis van székhelye egész más okbol van.)
Nekem dolgozik itt egy indiai cég, néha küld is valakit személyesen pár hónapra. Még europai lerakata sincs, nem is kell.
Mi a lényeg? Az adótörvények. A vámot felváltotta a forgalmi adó. Ezt forgatják körbe europában. Amig ezzel nincs problémája nem kell észrevenni se a helyi hivatalokat. Ez csak Import-Export téma.

Amig nincs helyi lerakatod a "Meisterzwang" sem érvényes rád. Pl. villanyszerelök akik nem akarnak mestert csinálni Franciaországban jelentenek be egy céget és máris müködik minden mester nélkülis.
De könyörüljön neked Jehova ha mesterköteles munkát végzel és nem odafigyelve egy lerakatot jelentesz be. Máris rajtad a vizes lepedö.

Tehát ha a megrendelöd azt irja, hogy dolgozz fel neki 20 tonna húst Junius 15-ig, de nem irja, hogy ehhez 5 ember kell aki az ö Schichtleiter-e sipjára táncol, akkor van egy legális Werksvertrag-od. Hogy szóban miben állapodtok meg az egál. Fontos hogy a te henteseidnek saját kése legyen. Hogy használja e az más kérdés, bár állitólag ebben a szakmában ugy szokás. Máris megfelelsz minden pontnak a törvényekböl.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #18164 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Firma írta: Igen Attila, ez igaz de nem kellene a 183 (szoc.jar) napot es a 12 (ceges ado) honapot az adozas szempontjabol figyelembe venniük a Magyar cegeknek?


????
§ 183 StGB Exhibitionistische Handlungen ??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!