Magyar céggel Németországban

Több
12 éve 5 napja #18919 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Attila_BRD írta:

miller84 írta: Értem és köszönöm.
Egyenlőre csak Bt. tudtam alapítani és üzemelni. De majd idővel és pénzzel váltani tervezek.

KFT minimum törzstőke 500.000 Ft. Nem hiszem, hogy a pénzen múlna, mert ennyit a BT alapitásba is beleöltél, ha komolyan gondoltad.

Takarítás, ablaktisztítás...hmmm. Magáncégek magánszemélyeknek nyújtanak szolgáltatást és nem ő szabja meg az árakat? Nem találtam ilyenről írást a fórumban. Nézelődtem ottani árak felől sztem nem lenne gond a minimummal :) ÉS ha csak alkalmi munkákról van szó? (pl. 1 megbízónál havi 4 alkalom) Vagy az ablaktisztítás ami amúgy is alkalmi jellegű megbízás?

Munka van. Alkalmi Munka is Munka. Nem ismerik a hirtelen felindulásbol elkövetett szolgáltatás fogalmát, mint enyhitö körülményt. Olyan futó kuncsaft, hogy na ugorj be és takarits egy órát ugy sem lesz.
Minimálbér pl: www.boeckler.de/pdf/ta_mindestloehne_aentg.pdf
Az áraidat szabod ahogy akarod, a munkaidöket és béreket meg ahogy hagyják.
Egyébként MO-on is van minimálbér, ugyhogy ne csodálkozz.

Nálunk lehet lesz bőven 100 E kp alatti lové, hisz itthon is alkalmanként kapunk megbízói díjat.

Mi az az "alkalmanként"? Alkalom szüli a tolvajt, kp-ra elöbb utobb allergiás lesz az adóhivatal és elkezd saccolni. Németországban a saccolt jövedelem utáni adó is jogerös, amig be nem bizonyitod az ellenkezöjét. Az pedig nehéz.

Mármint számlát kint nem ír senki kézzel? Mert itt igen :D

A számlán egy csomó adatot fel kell tüntetni. Egy zsirpapir amire rá van irva 1000 Ft + AFA az nem jogerös számla. Ezen felül a könyvelésbe is be kell kerülnie. En az utobbi 30 évben nem kaptam kézzel irott számlát, még a kocsmában sem.

Tehát rám nézve a 27 % os Áfa az érvényes? Euróban kapom lovét és arra jön a 27 % ?

A magyar szabályokat nem ismerem. Te exportálod a szolgáltatást, mi akkor a magyar szabály rá? Erre helyi szakembertöl kérj választ.

És a hirdetés hogy megy arra fele? Szórólapot szeretik vagy tilos? (Magán szektor lenne az elsődleges cél)

Szórolap el lesz drágán szórva és a célcsoportot el sem éri. Viszont minden háztartásba megy hetente minimum egyszer egy ingyenes reklámujság. Olcsobb mint a szórólap és aki keres ott keres szolgáltatást.
Ne várj csodát. A takaritást leginkább helyi privát emberekkel csináltatják, sokszor feketén. Vannak elegen akik a 400 euros munka mellett még 100-200 eurot feketén hozzátakaritanak. Nemzeti sport.
Cégtöl csak az rendel akinek számla kell. Tehát másik cég vagy nagy háztartás. Ezek leirhatják az adóbol.

Komoly vállalkozó lehetsz, ha az áfaelszámolás miatt is itt próbálsz okosodni.
Amíg nincs uniós adószámod, semmit nem számlázhatsz. Az Áfaelszámolás pici részlete
www.euvonal.hu/index.php?op=gazdasag&id=65
pénz csak papíron mozog, úgyhogy az kapásból felejtős, hogy Te kiszámlázod az Áfát, kaszálod is, majd elfelejted bevallani. Te ugyanis NETTÓ számlát állítasz ki, ami után itthon elszámolod ugyan az ÁFÁT de csak papíron. Persze ez még bonyolódik, millió variáció van az Áfaelszámolásra vonatkozóan. De valószínű, hogy Téged csak az okosság izgat, külömben megkérdeznéd a könyvelődet. Feltételezem, hogy van, ha már BT-t viszel. Ha nem tévedek, (és nem tévedek), akkor a Bt-re ugyanúgy a kettős könyvelés szabályai vonatkoznak, mint a KFT-re.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18935 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

közössegi adoszam mindenfelekeppen kell, anelkül nem tudod a szamlat kiallitani. En a helyedben nem könyvelövel hanem egy adoszakertövel beszelnek meghozza nemetorszagival. Es meg keszitenek egy költsegvetest is, beszelnek a vammal es beszelnek az iparüzsei hivatallal keszitenek egy marketing tervet es csak ezutan indulnek el...addig nem...

Üdv
A következő felhasználók mondtak köszönetet: miller84

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18946 Írta: miller84
miller84 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Hát nem tudom mire alapozod a gondoltaidat! Rossz az aki rosszra gondol...tartja a mondás! Azt ne vond már kétségbe hogy komoly vállalkozó vagyok e vagy sem, nem is ismersz! 5-6 éve vállalkozok de sajnos még egy jó könyvelővel sem volt dolgom csakis ezért probálok itt érdeklődni! Engem nem az érdekel min és hogy tudnék csalni, mert még ebben a szaros országban sem teszem meg, pedig megérdemelnék! Annyi hajt hogy el tudjak Magyarországból menni mert itt nem lehet élni...KÖSZÖNÖM a segítségedet és linkedet,de mielőtt véleményt alkotsz másról győződj meg róla hogy igazad e van!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18947 Írta: miller84
miller84 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Köszönöm a segítséget. Csak arra gondoltam találok itt olyan személyt aki konkrétan (ha nem is mindent) el tud mondani, mit hogyan merre.
Itt kérek adószámot, ott kell e még vmit csinálnom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18948 Írta: miller84
miller84 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Kedves Attila.

Akkor ha jól értem, itt Magyarországon kérek közösségi adószámot és máris vállalhatok kinnt munkát. Kinnt ha kiküldetéssel vagyunk akkor nem kell semmit bejelenteni. Az áfát kérdezzem meg egy szakértőtől. És ennyi?
Kinnt számlázó program és házi újságban való hirdetés...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 5 napja #18949 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Firma írta: közössegi adoszam mindenfelekeppen kell, anelkül nem tudod a szamlat kiallitani.

Ilyet sem hallottam még, van erről valamilyen linked is? :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!