Magyar céggel Németországban

Több
12 éve 1 hete #18854 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

miller84 írta: Kedves Attila.

Bt. ügyben még okosíthatnál mert nem világos, régóta vállalkozok, de...

Marha egyszerü. Lehet, hogy van biztositásod, de azok is végesek. Tegyük fel, hogy a Volkswagennek dolgozol és az ablakpucolód kibukik az ablakon létrástul. Lent áll 4 Bugatti és két Rolls-Royce darabja 1 mio Euro. valamint egy soför. A kocsik totálkárossak és a soförnek életre szóló rokkantnyugdij jár, a munkásod családja beperel.
Namármost a cég felel. A BT esetében a beltag minden vagyonával.
Itt a különbség hogy az egy Kft vagy te személyesen. Amig nem követsz el törvényszegést, a Kft viszi el a balhét, nem kell Délamerikába szöknöd.

Mondom a példát a lakossági szolgáltatásra:
Pl. vegyük a legegyszerűbbet...takarítás, ablkaltisztítás

Igen igy lehet melléfogni. A takaritás az Entsendegesetzbe tartozik és minimálbérköteles. Itt buktatók is vannak. Erröl itt már volt szó..

Mindent én állok és viszek, még a Magyar munkaerőt is kiküldetéssel.
Vagy adott esetben még én is dolgozok.

Ez eddig ok. Akkor nem kell semmiféle bejelentés ide.

Adóügyben Kp és utalás közt, nem tudom van e különbség csak kérdeztem mert itt ebben a fórumban csak utalásról volt szó.

Mert KP senki sem fizet 100 euro fölötti összeget. Ha mégis, elöbb utobb az APEH ill. Finanzamt napokig a kávédat issza, vagy véredet szivja.

Kp kizárja a számlát :D Egyre gondolunk? Kint csak hivatalosabban mennek a dolgok...:D

just kidding :lol: (egyébként itt is ugyanolyan a korrupcio)

De pl. vegyem azt van egy ár 1 E / m2 + 27 % Áfa?
És azt ugyan úgy, ugyan abba a számlatömbe írom mint Magyarba?
Köszöntem.

Miféle számlatömb? A számla szabadon irható. Helyedben szereznék valami olcsó számlázóprogramot németországban. Kézzel ugyse ir senki semmit.
Az áfa az ilyen "exportüzleteknél" ugysem esik latba.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18855 Írta: miller84
miller84 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Értem és köszönöm.
Egyenlőre csak Bt. tudtam alapítani és üzemelni. De majd idővel és pénzzel váltani tervezek.

Takarítás, ablaktisztítás...hmmm. Magáncégek magánszemélyeknek nyújtanak szolgáltatást és nem ő szabja meg az árakat? Nem találtam ilyenről írást a fórumban. Nézelődtem ottani árak felől sztem nem lenne gond a minimummal :) ÉS ha csak alkalmi munkákról van szó? (pl. 1 megbízónál havi 4 alkalom) Vagy az ablaktisztítás ami amúgy is alkalmi jellegű megbízás?

Nálunk lehet lesz bőven 100 E kp alatti lové, hisz itthon is alkalmanként kapunk megbízói díjat.

Mármint számlát kint nem ír senki kézzel? Mert itt igen :D

Tehát rám nézve a 27 % os Áfa az érvényes? Euróban kapom lovét és arra jön a 27 % ?

És a hirdetés hogy megy arra fele? Szórólapot szeretik vagy tilos? (Magán szektor lenne az elsődleges cél)

Nagyon szépen köszönöm az infórmációkat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18860 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

miller84 írta: Értem és köszönöm.
Egyenlőre csak Bt. tudtam alapítani és üzemelni. De majd idővel és pénzzel váltani tervezek.

KFT minimum törzstőke 500.000 Ft. Nem hiszem, hogy a pénzen múlna, mert ennyit a BT alapitásba is beleöltél, ha komolyan gondoltad.

Takarítás, ablaktisztítás...hmmm. Magáncégek magánszemélyeknek nyújtanak szolgáltatást és nem ő szabja meg az árakat? Nem találtam ilyenről írást a fórumban. Nézelődtem ottani árak felől sztem nem lenne gond a minimummal :) ÉS ha csak alkalmi munkákról van szó? (pl. 1 megbízónál havi 4 alkalom) Vagy az ablaktisztítás ami amúgy is alkalmi jellegű megbízás?

Munka van. Alkalmi Munka is Munka. Nem ismerik a hirtelen felindulásbol elkövetett szolgáltatás fogalmát, mint enyhitö körülményt. Olyan futó kuncsaft, hogy na ugorj be és takarits egy órát ugy sem lesz.
Minimálbér pl: www.boeckler.de/pdf/ta_mindestloehne_aentg.pdf
Az áraidat szabod ahogy akarod, a munkaidöket és béreket meg ahogy hagyják.
Egyébként MO-on is van minimálbér, ugyhogy ne csodálkozz.

Nálunk lehet lesz bőven 100 E kp alatti lové, hisz itthon is alkalmanként kapunk megbízói díjat.

Mi az az "alkalmanként"? Alkalom szüli a tolvajt, kp-ra elöbb utobb allergiás lesz az adóhivatal és elkezd saccolni. Németországban a saccolt jövedelem utáni adó is jogerös, amig be nem bizonyitod az ellenkezöjét. Az pedig nehéz.

Mármint számlát kint nem ír senki kézzel? Mert itt igen :D

A számlán egy csomó adatot fel kell tüntetni. Egy zsirpapir amire rá van irva 1000 Ft + AFA az nem jogerös számla. Ezen felül a könyvelésbe is be kell kerülnie. En az utobbi 30 évben nem kaptam kézzel irott számlát, még a kocsmában sem.

Tehát rám nézve a 27 % os Áfa az érvényes? Euróban kapom lovét és arra jön a 27 % ?

A magyar szabályokat nem ismerem. Te exportálod a szolgáltatást, mi akkor a magyar szabály rá? Erre helyi szakembertöl kérj választ.

És a hirdetés hogy megy arra fele? Szórólapot szeretik vagy tilos? (Magán szektor lenne az elsődleges cél)

Szórolap el lesz drágán szórva és a célcsoportot el sem éri. Viszont minden háztartásba megy hetente minimum egyszer egy ingyenes reklámujság. Olcsobb mint a szórólap és aki keres ott keres szolgáltatást.
Ne várj csodát. A takaritást leginkább helyi privát emberekkel csináltatják, sokszor feketén. Vannak elegen akik a 400 euros munka mellett még 100-200 eurot feketén hozzátakaritanak. Nemzeti sport.
Cégtöl csak az rendel akinek számla kell. Tehát másik cég vagy nagy háztartás. Ezek leirhatják az adóbol.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: miller84

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 napja #18873 Írta: miller84
miller84 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

A Bt. nél már szinte nincs minimum tőke, tehát aki szegény Magyar és mégsem akar konkrétan rabszolga munkát végezni, bár én is az állam hangyája vagyok...annak a Bt. a legjobb megoldás.
Én mindig komolyan gondoltam a vállalkozósdit csak nálunk valahogy ellehetetlenítik a létezésünket!

Ha Magyar munkaerő, kiküldetéssel megy ki és Magyarországon kapja a fizetést akkor az itteni minimálbér szerint kell adnom neki, nem? És nem a Német jogszabályokkal foglalkozni...

Magán személy ritkán fizet utalva, ő is és én is jobban szeretem kézbe kapni alkalmanként a megbízói díjat. Legyen az heti, kétheti, havi megbízás.

Nem zsírpapírra gondolta :) Egyszerű Magyar számlatömbre amibe itthon is kiállítom a számlát.

Tehát akkor nem tudod hogy ott milyen Áfát kell elkérnem ?(ahol kell) :)

Ha nem kell én sem adok szla-t :D Én nem erőltetem :D
Nemzeti sport?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 napja #18880 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Szia Miller,

mielött a Magyar cegeddel kijössz nemetorszagban ajanlom, hogy nagyon pontos informaciokat szerezz be, nehogy meglepi erjen a vegen...
a legpontosabb infokat a zoll oldalan talalod meg, ha a magyar ceg kiküldi ide az embereit dolgoztatni, ime a link: www.zoll.de/DE/Fachthemen/Arbeit/Mindest...beitnehmer_node.html

megint mas a helyzet ha a magyar ceg egy önnallo fioktelepet nyit es azzal dolgozik nemetben.

Engedely mar nem kell, nincs kvota, de jelentesi kötelezettsege Magar cegeknek profiltol függöen meg mindig van különbözö hivatalok fele lasd zoll, es handwerkskammer.

Adozas: ha magyar ceggel jössz 183 napig az SZJA magyarba törtenik a ceg adoi 12 honapig magyarba, a 184-ik naptol az SZJA nemetbe. a ceg adoi a 13 honaptol szinten nemetbe. Ha pedig önnallo fiokteleped van akkor az elsö naptol minden adoforma nemetbe kell leadoznod.

Az Afa miatt beszelnek a helyedbe egy adoszakertövel, hiszen a magyar ceged 12 honapig haza fizeti a ceg adonemeit( igy felmerül a kerdes, hogy kell-e afat fizetned itt???) en inkabb az epitöiparban ismerem ki magam es ott van ipari takaritas,a cegeknek, de az epitöiprban nincs afa, igy teljesen mindegy a magyar vagy nemet ceg...mint latod eleg összetett es sok kerdes felmerül...en a helyedbe beszelnek egy adoszakertövel mielött kijövök es megneznem, a zoll oldalat is. Ha jol lattam hirdeti itt magat egy könyvelö iroda aki tisztaban van mindket orszag adojogaval, kerdezd meg öket...

Az, hogy mi kell, egy szamlan hogy szerepelejn az IHK oldalan megtalalod, ime a link:http://www.stuttgart.ihk24.de/recht_und_steuern/steuerrecht/Umsatzsteuer_Verbrauchssteuer/Umsatzsteuer_national/972022/Neue_Pflichtangaben_fuer_Rechnungen.html

es egy pontos kidolgozott költsegvetes nelkül ne is indulj neki az egesznek mert gyorsan csöd lesz belöle, es persze Marketing...ügyfel szerzes...eleg komoly elökeszitest igenyel egy vallakozas elinditasa, föleg egy idegen orszgaban...d
Attila emlitette, hogy berakna beltagnak (Komplementär) egy kft. aki a a berakott tökejevel felelne a cegert, csöd eljaras eseten, fogadd meg a tanacsot...különben eluszik mindened...ha baj lesz...

szep napot kivanok meg...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: miller84

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 napja #18908 Írta: miller84
miller84 válaszolt a következő témában: Magyar céggel Németországban

Köszönöm szépen az infókat.

Más nem tartja ilyen bonyolultnak... :)
Szabad áramlás, menj ki, végezd el a munkát, utald haza a pénzt, ennyi.

Tehát ha én kiküldetéssel megyek vagy küldök munkaerőt, kell kérnem egy közösségi adószámot és máris vállalhatok munkát kinnt?

Az Áfa kérdést sajnálom hogy nem tudjátok...de majd megpróbálok beszélni a könyvelőmmel!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!