Házasságkötés Németországban

Több
10 éve 10 hónapja #31488 Írta: runny
runny válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

Üdv! Elolvastam a topicot, de még így is tanácstalan vagyok, hogyan induljak el, milyen papírokat szerezzek be.
Esetem annyiban különbözik a többiekétől, hogy német állampolgár vagyok, párom magyar. A leírásokból az derült ki, hogy MO-n egyszerübb a házasság. Így gondolom nekem kellene papirokat beszereznem a házassághoz. Elvileg kellene valamilyen házasságkötési tanusítvány, hogy nem vagyok házas. Ez gondolom magyarra fordítva. Szül. akönyvi kivonat. szintén magyarra fordítva. Időpontkérés otthon, majd házasság? Avagy kicsit bonyolultabb? Kérnék némi segítséget ezügyben. Köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31491 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

kedves runny

erre egeszen pontosan tudom a valaszt, mert mostanaban mentunk at mindezen.
Eloszor is: Nemetorszagban egyszerubb a hazassagkotes, mert a magyarorszagihoz szukseges az un. Ehefähigkeitszeugnis beszerzese, ami azt mondja ki kvazi, hogy itt hazassagot kothettek, es ezutan jon meg a magyar resze. Tehat eppen fele annyi mokaval jar.
Leirom mik kellenek, de azert azt ajanlom, hogy ballagj el a helyi standesamtra, ahol majd felvilagositanak, talan egy nyomtatott listat is kapsz arrol, hogy milyen papirokat varnak el.
Valoszinuleg a bejelentkezeshez idopontot is kell majd kernetek (nem az informaciohoz), de ez megint amt-fuggo.
Amire biztosan szukseg lesz:

nemet feltol:
- szuletesi anyakonyvi kivonat (szuletes helyen szerezheto be, mi neten rendeltuk, postan kuldtek, utolag utaltuk at az arat, 12 euro volt a mienk)
- meldebeschenigung (nem a sima, hanem amin a csaladi allapot is szerepel, lakohelyszerinti einwohnermeldeamt-on szerezheto be, 5-10 euro, rogton elkeszul -- erre a magyar felnek is szuksege lesz, ha van nemetorszagi bejelentett lakcime!)
- ha volt elozo hazassag akkor arrol a megfelelo papirok

magyar feltol:
-nemzetkozi szuletesi anyakonyvi kivonat (szuletesi helyen szerezheto be, meghatalmazassal egy otthoni rokon is elkerheti, 2000Ft koruli osszeg, azonnal elkeszul. nekunk elfogadtak ezt a nemzetkozit, amin magyar, angol es francia nyelv szerepel, DE ez ugyintezo fuggo, ra kell kerdezni, ha nem, akkor sajnos fordittatni kell, OFFInal kb 7000Ft, itt Nemetorszagban szabadon valaszthato a fordito, csak az fontos, h regisztralt (vereidgt?) legyen, arak is ettol fuggnek, gyorsasagban talan rugalmasabbak, mivel verseny van. )
- hatosagi bizonyitvany a csaladi allapotrol (kekkh - kozigazgatasi es elektronikus kozszolgaltatasok kozponti hivatala allitja ki, Bp-en a visegradi utca 110-112-ben vannnak, tel: 0036-1-4435744 www.nyilvantarto.hu az arat nem tudom, azt hiszem masnapra keszult el, nevetseges papiros nehany mondattal, szinten meghatalmazassal kaptam, amennyiben az illetonek meg van magyarorszagi lakcime. ha nincs, akkor nem tudom :S - ezt mindenkeppen fordittatni kell, mert csak magyarul van, pedig ezt csak kulfoldi felhasznalasra allitjak ki. itt fordittatuk kb 45 euroert. )

Amit mindenkepp a helyi standesamton kell megkerdezni, hogy szukseges-e a magyar iratokra apostille! en ket helyen erdeklodtem, egyiken kertek, a masikon nem. Ezt szinten magyarorszagon kell intezni, kb 1 nap, es nehany ezer ft darabonkent.

Ezeken kivul termeszetesen igazolvanyok, bejelento lap szukseges, a hazassagot engedelyezo papiros pedig kb 40-60 euro (ha magyaorszagi hazassaghoz kell, akkor kb duplaja..)

Kitartas es sok sikert! irj, ha maradt kerdes!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 11 hónapja - 9 éve 11 hónapja #36172 Írta: tünbód
tünbód válaszolt a következő témában: Házasságkötés Németországban

Sziasztok tudna vki segiteni aki mar tul van egy Németországban kötött házasságon?
Igazabol arra lennek tenylegesen kivancsi milyen papirok kellenek?
Az odaig oke Anyakönyvi kivonat es Allamporgarsagi bizonyitvany,hogy nem voltam hazas.
Es itt akadtam el .....innentöl nem tudom mit is kell/ene tennem :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!