Német állampolgárság előnyei

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16424 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

bayer írta: Decotex, én úgy tudom, mivel Eu van, nem ér semmit az én német (sváb) családom, az Eu tagság übereli ezt, azt mondták, nincs értelme elindítani a honosítást, mert minek...Igaz csak az anyai ágam német. De nagypapát 2őt is tudok felmutatni Nagyanyám még jobban beszélt svábul mint magyarul...

Kedves Bayer! Ezt neked kell eldöntened! Én már régen megkaphattam volna a német állampolgárságot (pedig csak magyar vagyok és voltam) de nekem nem kell! Minek? Pár éve lehetünk akár kettős is, mint pl. ahogy a fiam (31 éves) aki megtartotta a magyart és van német paprja is! Ha neked ez fontos, akkor minden további nélkül indulj el ezen az úton! Az előnye, hogy a német állam másképpen kezeli az ilyen "Aussiedler" családokat, s mivel "nem felveszed" a német áp-ot, mert a törvény szerint soha nem is vesztettétek el, és nem "letelepedést" kérsz hanem csak "haza költözöl" úgy tudom hogy még csak németül sem kell ebben az esetben tudni!

Persze felmerül a kérdés bennem, hogy minek? Mennyire vagy, vagy leszel jobb helyzetben ha vannak német papirjaid is? Igaz, "ártani nem használ"... mert soha nem lehet tudni, hogy a politika milyen irányt vesz a világ!!!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16534 Írta: Christopher
Christopher válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Szia Decotext!

Korábban igazolni kellett a német származást egy erre rendszeresített honlapon, majd csak az értesítést követően volt szabad kiutazni Németországba ahol is nyelvvizsgát kellett tenni, bizonyítandó, hogy valóban élőek a "gyökerek". Amennyiben ez sikertelen volt, a honosítás sem jött létre, függetlenül a német származás valódisága ellenére.
Legalábbis ezen topic egy korábbi bejegyzésében erről számolt be egy fórumtársunk.
Ha jól értelek ez megváltozott.
Lehetne a honosítás jelenlegi menetéről többet tudni?
Főleg a nyelvvizsga szükségességéről, vagy ahogy te tudod eltörléséről.
Nem beszélek németül így ha segítségképpen egy német oldalt adsz meg ezzel kapcsolatban, akkor gondban leszek :-)
Köszönöm ha tudsz ebben a kérdéskörben informálni.

C.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16540 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

A korrekt megnevezés a "Spätaussiedler".
Ugy tudom ez a program már nem müködik.
Utolsónak a sok Kazah-IOrosz Németet hozták ki a 90-esekben, és ezzel be is telt a pohár.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16545 Írta: Christopher
Christopher válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Ezek szerint már nem kérnek a népi németekből?:-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16550 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Christopher írta: Ezek szerint már nem kérnek a népi németekből?:-)

A törvény szerint csak az elnyomottak jöhettek. Az USA-bol pl. nem akceptáltak ilyesmit soha.
A keleti Blokk feloszlásával elfogytak az indokok is a népi németek is.
Aki akart már jött, aki most jön az olyan német mint Putin. Persze Putin jobban tud németül és több ismerettel is rendelkezik mit az állitólagos népi németek az utolso 10 évben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16554 Írta: Christopher
Christopher válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Mit csináljak ha bennem csak most szólalt meg a hang, h "vár a Vaterland" !
:-)
Pedig majd minden létező ágon svábok volnánk, de ha ez már nem számít, akkor marad a rögösebb út.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!