Német állampolgárság előnyei

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16795 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Christopher írta: Mint ott élő magyar, tényleg úgy ítéled meg h semmi különbség az ott élő Eu állampolgár és a német állampolgár megítélése között, leszámítva a választójogot?Gondolok itt bizonyos munkakörök betölthetőségére, baj esetén szociális hálóra, önkormányzati és állami támogatásokra.

23. évemet taposom itt! Egyetlen egyszer nem volt semmilyen hátrányom abból, hogy csak magyar állampolgár vagyok. Még az EU tagságunk előtti időszakból sem!

Választójog? Na azom tényleg nincs, de olyan jól alszom emiatt, hogy ezt ezért soha nem is igényeltem! (Otthon pl van, mégsem teszem.) DE! Mióta mi magyarok EU választók vagyunk, azóta a helyi polgármester kétnyelvű (!) (magyar és német) értesítést küld ha ilyen választások vannak, pedig többszázezres lakosú településen élünk! Hogy honnan a francból tudja....?
;) Na, mit szósz?


UI.: ugyan azok a jogaim és kötelességeim, mint bármelyik német állampolgárnak, kivéve: nem lehetek "Bundespresident" az az államfő, német papirok nélkül, de mivel semmilyen politikai ambicióm nincs igy ezt a "rettenetes hátrányt és megkülönböztetést" el tudom viselni!
Ja, egy valóban van: sok államba nekem kell turista vizum, a németeknek nem.... Pl.: Thaiföld, Cuba, stb.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16838 Írta: menion33
menion33 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

végig olvastam a témában írt soraitokat de még mindig nem világos nekem hogy miért érdemes bizonyítani a német származást? ha csak a választójoggal van több "lehetőségem" akkor nekem se érdekem de ha ezzel bármiféle előnyt élveznék akkor nyilván megpróbálkoznék...

nekem decotex egy sora érdekes :"Az előnye, hogy a német állam másképpen kezeli az ilyen "Aussiedler" családokat..."
ezt megmagyaráznád nekem? mit értessz "másképp" alatt? köszönöm!

ÜDV!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16844 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

menion33 írta: nekem decotex egy sora érdekes :"Az előnye, hogy a német állam másképpen kezeli az ilyen "Aussiedler" családokat..."
ezt megmagyaráznád nekem? mit értessz "másképp" alatt? köszönöm!

Nos, ezt elsőkézből, nagyon pontosan le tudom írni, mert a kolegám egy Waldemar Krüger nevű "Aussiedler" (német szülök sarja) aki ma már nyugijas 2 éve, pontosan elmagyarázta a különbséget! Hát először is ami a legfontosabb, a külföldön (nem EU-ban) töltött évek 50%-át beszámitják a nyugdijába, akkor is ha (mint ő) Szibáriából jött ide.Aztán, amikor letelepedett, azonnal kapott valamilyen állami "kosárból" (?) kedvezményes hitelt (ő sem tudta miből és honnan de 2,8%-os fix kamatra) , hogy 2 éven belül tudott egy házat venni. (Nem nagyot, de ház, kis kerttel) Aztán, amikor letelepedett, azonnal megkapta az összes német papirját, de ez azért volt igy, (szerinte) mert már kinről (póstán) le kellett az összes dolgait rendezni, különben nem kapott volna beutazási engedélyt, tehát várta az összes (már kész) papirja. Elmondása szerint 4,5 évig tartott a dolog! S most jön a csúcs: 3 munkalehetősége, és 2 területi választása volt. Ezt úgy értsd, hogy mehetett volna keletre, vagy ide ahova jött! S azonnal kapott munkahelyet, amit hivatalból intéztek neki. (Igaz ott csak fél évig dolgozott, mert rossz meló volt, DE VOLT!)

Nos, ennyi dióhéjban! A lista hosszú lenne, mert közle 8 évig dolgoztunk együtt, s a szembe levő asztálnál ült az irodában, igy állandóan dumáltunk! Egy viszont rossz volt neki: diplomáját pedagógus nejének aki orosz volt, (középiskolai tanárnő), soha nem fogadták el, igy még csak ovónőként sem tudott elhelyezkedni! Takaritani meg szégyellt elmenni.....
Egy viszont tény, ma már szerintem sok minden másképpen van, ezért ennek magad kell hogy utána nézz! Egy viszont nem változott! Akinek van német őse, s ezt valamilyen módon tudja bizonyitani, az automatikusan német állampolgárnak számít, s minden nehézség és várakozási évek nélkül megkaphatja a német papírjait, természetesen bizonyos ellenörzési procedúra után!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16850 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

DECOTEXT írta: Akinek van német őse, s ezt valamilyen módon tudja bizonyitani, az automatikusan német állampolgárnak számít, s minden nehézség és várakozási évek nélkül megkaphatja a német papírjait, természetesen bizonyos ellenörzési procedúra után!!

Eddig ez a nemet allampolgarsag engem se erdekelt, de, hogy olvasom a forumot, felcsigazta a fantaziam:) Ha apai agu nemetseget lehet bizonyitani az eleg? No majd utananezek.
Vannak azert elonyei egy nemet utlevelnek. Engem ez erdekelne, tamogatasok etc., az nem.
Ha valaki sokat utazik es nem csak nyaral, ott jol johet. Szerintem..
(Amugy is regota akartam mar csinalni egy csaladfakutatast, mert sajnos a multba veszett a csaladunk tortenete:(.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16857 Írta: menion33
menion33 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

ok akkor gyakorlatilag egy hitel felvételénél van látható különbség és az utazásoknál meg a nyugdíjnál...
nekem az apai nagyszüleim voltak németek de anyai nagymamám is sváb lány volt....
de nem tudom eldönteni hogy foglalkozzak-e ezzel a dologgal mert még csak most gondolkoduk a kitelepülésen...férjem épp kint dolgozik de csak ideiglenes munka...viszont Mo-on lassan éhen veszünk szóval muszáj lesz kimenni...az nem alakult ki számomra hogy végleg vagy csak egy időre...ha az itteni hiteleinket ki akarjuk fizetni akkor sajnos biztos hogy nem 1-2évről lesz szó....

és ha úgy van ahogy írtátok hogy ennek az intézését már itt Mo-on kell elkezdeni akkor rövid időn belűl döntenem is kell ezügyben....
vagy van olyan verzió hogy kimegyek egy ideig kint vagyok és csak késöbb indítom el ezt a bizonyítási eljárást?

ÜDV!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16861 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

mahlzeit írta: Eddig ez a nemet allampolgarsag engem se erdekelt, de, hogy olvasom a forumot, felcsigazta a fantaziam:) Ha apai agu nemetseget lehet bizonyitani az eleg? No majd utananezek.


A német szármozás bizonyításánál teljesen mindegy, hogy anyai, vagy apai ágon van a /DIREKT/** rokonság! Ha van német ős, akkor az számít!

**Ügyelj arra, hogy nagynéni unokatestvér vagy hasonló távoli, nem feltétlenü vérszerinti rokon nem számit! Jó viszont ehez a szülő, nagyszülők és dédnagyszúlők! (Azt viszont sajnos nem tudom, hogy meddig érvényes ez visszamenőleg! 50 év, 200 év, 500 év....?)
;)


DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!