Német állampolgárság előnyei

Több
12 éve 1 hónapja #16876 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

vannak bizonyos százalékok is ha jó tudom? Marmint pl. nagymama 100%, NAGYPAPA 75% stb, akkor az unoka 100% magyar apával elegendő??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16881 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

DECOTEXT írta: A német szármozás bizonyításánál teljesen mindegy, hogy anyai, vagy apai ágon van a /DIREKT/** rokonság! Ha van német ős, akkor az számít!

Azt hiszem elobb rendesen meg kellene nemetul tanulnom, utana ilyenekkel foglalkozni:) Igy EU-n belul kozvetlen hasznat nem latom mar a dolognak. Csak nemi kenyelmi, az utlevellel.
Nalam apai-nagymama es csaladja svabok voltak (csak nem reg tudtammeg). apai-nagypapa ag meg vagy osztrak v. nemet. Sajnos az informaciok elvesztek:( Tavol eltunk es nekem csak annyi maradt meg a nyaralasok utan gyerekkent, hogy a nagyi erti a knight raider-t az osztrak tv-ben. Meg joapam Vater-Mutter-nek szolitja a nagyszuloket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 1 hónapja #16886 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

bayer írta: vannak bizonyos százalékok is ha jó tudom? Marmint pl. nagymama 100%, NAGYPAPA 75% stb, akkor az unoka 100% magyar apával elegendő??

Ez igy nem hiszem, hogy stimmel! Nem tudom elhinni, hogy a
nagyszülök nem azonos %-ban számitanak ha mindketten németek!!

(Csak Mo.-ról 21411 ilyen személy jött át Németorszagba, tehát nem egyedi dolog!)

A legjobb ha beadod az összes megelvö dokumentumot
a német hatóságoknak, s majd válaszolnak. Info:


Von 1950 bis 2005 kamen als Aussiedler beziehungsweise Spätaussiedler in die Bundesrepublik Deutschland:

-aus Polen: 1.444.847
-aus der Sowjetunion und Nachfolgestaaten: 2.334.334
-aus Rumänien: 430.101
-aus der Tschechoslowakei und Nachfolgestaaten: 105.095
-aus Ungarn: 21.411
-aus Jugoslawien und Nachfolgestaaten: 90.378
-aus sonstigen Gebieten: 55.716
---> insgesamt 4.481.882 Menschen.


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16897 Írta: bayer
bayer válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Valamikor Mária Terézia alatt jöttek Magyarországra, utána kellene néznem. A dédszülők anyai ágon 100%, apai dédszülőknél a nagypapa anyja német, apja magyar... igaz ez így 50%, a nagyanyám lett így 75%, neki magyar férjével született gyerek az anyám, aki így 37,5%, neki magyar férjével gyerekük aki én vagyok 18,75% ha jól tévedek :D Hát ez már nem sok... :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16902 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

bayer írta: Valamikor Mária Terézia alatt jöttek Magyarországra, utána kellene néznem. A dédszülők anyai ágon 100%, apai dédszülőknél a nagypapa anyja német, apja magyar... igaz ez így 50%, a nagyanyám lett így 75%, neki magyar férjével született gyerek az anyám, aki így 37,5%, neki magyar férjével gyerekük aki én vagyok 18,75% ha jól tévedek :D Hát ez már nem sok... :)

A törvényben nem százalékok szerepeltek hanem a neveltetés.
Ha legalább 1 Ös német volt és németnek neveltek akkor német vagy.
Még ezt sem vették komolyan, végül is a nagy részük még csak nyögni se tudott németül.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16905 Írta: Christopher
Christopher válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Nos, további találgatások helyett megkérdeztem a nagykövetséget, pikk-pakk válaszoltak.
"származás alapján állampolgárságot kérelmezni nem lehet, származás alapján kivándorlási kérelmet lehetett benyújtani, de 1993-ban ezt megszigoritották és a mai napon már erre sincs lehtöség.
EU-s állampolgárok Németországban kérhetnek tartótkodasi engedélyt, amennyiben igazolni tudják, hogy miböl élnek"

Szóval hiába vagyunk itt többen is népi németek, úgy tűnik ez ma már nem sokra visz.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!