Német állampolgárság előnyei

Több
11 éve 4 hónapja #27224 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Bravo, mit mondjak, szuper, ha Neked nem okoz problemat, akkor nem kell semmit csinalnod. A kerdes arrol szolt, hogy milyen elonyokkel jarHAT. Adodhat ugy, hogy jol jon, es lehet, h van akinek sose lesz ra szuksege. Eszembe jutott meg egy, pl hazassagkotes is egyszerubb lehet.

Nemet jogsin sincsen lakcim, ezert az sokhelyen nem elegendo. De en el vagyok a lobogtatassal, csak ez is lehet elony.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27237 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

keeek írta: Bravo, mit mondjak, szuper, ha Neked nem okoz problemat, akkor nem kell semmit csinalnod. A kerdes arrol szolt, hogy milyen elonyokkel jarHAT. Adodhat ugy, hogy jol jon, es lehet, h van akinek sose lesz ra szuksege. Eszembe jutott meg egy, pl hazassagkotes is egyszerubb lehet. Nemet jogsin sincsen lakcim, ezert az sokhelyen nem elegendo. De en el vagyok a lobogtatassal, csak ez is lehet elony.

És mihez kell a lakcim?
Jó, egy házasságkötés elfogadható érv, de erre azt tudom mondani, hogy Dániában 3 nap alatt házasodhatsz s az EU-ban teljesen érvényes okmányt kapsz, s mindezt a magyar papirjaiddal. (Igaz forditás az kell). Elvileg meg nem gond, mert azért a tömeg egyszer házasodik életében s nem rendszeresen!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32219 Írta: Gabriel
Gabriel válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Utánanéztem, hogy milyen feltételekkel kaphatja meg az ember a német állampolgárságot de örülnék ha valaki leírná a tapasztalatait. Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32223 Írta: PuskasN
PuskasN válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Egyet ne felejtsen el senki: mivel a magyar törvények nem teszik lehetővé magyar állampolgároknak más állampolgárság megszerzését, ezért a német állampolgárság megszerzésével együtt le kell mondani a magyarról, ami abban a pillanatban meg is szűnik! És ezt már nagyon nehéz visszacsinálni...

Üdvözlöm érintem nem mutatom
Nem emlékeztetem nem kutatom
Nem zavarom zavarom csak figyelem
Belefeledkezem vele utazom

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32224 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

PuskasN írta: Egyet ne felejtsen el senki: mivel a magyar törvények nem teszik lehetővé magyar állampolgároknak más állampolgárság megszerzését, ezért a német állampolgárság megszerzésével együtt le kell mondani a magyarról, ami abban a pillanatban meg is szűnik! És ezt már nagyon nehéz visszacsinálni...


Ezt még is hol olvastad?

Sem az 1948 LX tv. sem az 1993 LV tv. nem tartalmaz ilyen kitételt.

Homályosíts már fel...de paragrafussal és ne a Blikk cikkeivel ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32225 Írta: Gabriel
Gabriel válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Az Európai Uniós jogharmonizáció Magyarországra is vonatkozik, mely lehetővé teszi a kettős állampolgárságot ergo nem kell lemondani a magyar állampolgárságról.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!