Német állampolgárság előnyei

Több
10 éve 9 hónapja #32228 Írta: ohrkatzelschworf
ohrkatzelschworf válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

A német törvények az EU-s kölcsönösséget kell, hogy figyelembe vegyék - mondta a német alkotmánybíróság! Legutóbb egy görög pereskedett ez ügyben mert a németek nem akarták neki megadni az állampolgárságot azért mert a görög nem akart lemondani a görög állampolgárságáról. Tehát, ha a kérelmező szármázási országában nincs tiltva ill. engedélyezett a kettős állampolgárság akkor a német hatóságok nem követelhetik az állampolgárság visszaadását.
www.eu-info.de/eu-familienrecht/staatsbuergerschaft-eu/7505/

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #32248 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

PuskasN írta: Egyet ne felejtsen el senki: mivel a magyar törvények nem teszik lehetővé magyar állampolgároknak más állampolgárság megszerzését, ezért a német állampolgárság megszerzésével együtt le kell mondani a magyarról, ami abban a pillanatban meg is szűnik! És ezt már nagyon nehéz visszacsinálni...


Ez már közben elévült! Időközben a németek is engedik a kettős állampolgárságot! Mo.-on is, lássd a szolvák ügy, ahol a kinti szolvákoknak adják meg a szlovák mellé a magyar áp.-ot! Persze Pozsony füstölög és megvonja a szlovák áp.-ot, de ez viszot jogtalan s EU törvénybe ütközik!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: margit51

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32279 Írta: PuskasN
PuskasN válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalban (Budapest, Budafoki út 60.) kaptam személyesen ezt a választ erre a kérdésemre.

Szerintük a megoldás: megszerezni a németet, egyben lemondani a magyarról, majd amikor a határozat a magyar megszűnéséről megvan, akkor azonnal gyorsított honosítási eljárás keretében újra kérni a magyar állampolgárságot. Szerintük ez így már működik.

Üdvözlöm érintem nem mutatom
Nem emlékeztetem nem kutatom
Nem zavarom zavarom csak figyelem
Belefeledkezem vele utazom

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 9 hónapja #32281 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

PuskasN írta: A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalban (Budapest, Budafoki út 60.) kaptam személyesen ezt a választ erre a kérdésemre.

Szerintük a megoldás: megszerezni a németet, egyben lemondani a magyarról, majd amikor a határozat a magyar megszűnéséről megvan, akkor azonnal gyorsított honosítási eljárás keretében újra kérni a magyar állampolgárságot. Szerintük ez így már működik.


Na igen kedves PuskasN....tipikus magyar hozzáállás.
Felhívom a hivatalt aztán majd ott lehet a büfés vagy a takarító....aki épp felkapja a telefont....majd jól megmondja a tutit.
Leíratni gondolom nem íratattad le a hivatallal a "szakvéleményt".
Amiről a DCT beszél, hogy a jogharmonizáció miatt a németnek is el kell fogadnia a kettős állampolgárságot. A magyar hivatal meg szokás szerint még 1867 körül jár felkészültségileg.
A régi módszer szerint le kellett mondanod a német állam törvényei miatt. Elvileg ha már német ÁP lettél akkor újra kérvényezhetted, de csak elvileg, mert csak kivételes eseteben engedte meg a német jogszabály a kettős ÁP-t.

Nem piszkállak, csak ilyen a stílusom :chuckle:

Ne a hivatalt kérdezd....olvasd a törvényeket!!!!!!

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #32296 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Én csak azon gondolkoztam el közben, hogy miért és kinek kell a kettös állampolgárság? A fiamnak van. Semmi elönye, vagy hártánya nincs annak, hogy én "csak" magyar vagyok! Minden lehetöségem és kötelességem ugyan az mint egy németé! Csak egy opció van, ami nem ugyan az: NEM VAGYOK ITT VÁLASZTÓPOLGÁR! Na, bumm! Eddig sem érdekelt a politika, ezután sem érdekel. Mo.-on választhatok, de nem teszem ott sem. Az egyik kutya, a másik eb. Kit lehetne ma megválsztani Mo.-on? A hatalom az embereket teljesen megváltoztatja. Ezenkivül, mivel nem direkt válsztunk (itt sem, s Mo.-on sem) igy gyakorlatilag nem tudunk beleszólni abba, hogy ki legyen kormányfö, államfö, kancellár vagy akármi!

Mi a nejemmel a kijövetelünk elött sem politizáltunk Mo.-on (1989)! Függetlenek
tudtunk lenni** az adott politkától s gazdaságtól, csak ész kellett hozzá!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33713 Írta: csdani72
csdani72 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Sziasztok, én azt szeretném kérdezni, hol tudja az ember intézni ezt. Milyen hivatalban ?
És az világos hogy 8 év kell hozzá de ez egybefüggő vagy esetleg lehet megszakítással is ?
Köszi a válaszokat .
Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!