Német állampolgárság előnyei

Több
10 éve 6 hónapja #33922 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Senki többet, harmadszor? Nem érdekes mégsem a téma?:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33927 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Athena1985 írta: Ha már egyszer felpezsdült eme izgalmas téma: van itt közülünk valaki, aki megigényelte és megkapta? Csak kíváncsiságból: mennyi ideig tartott a procedúra és mik voltak benne a buktatók?


Nos mi 24. éve vagyunk kint. Csak a fiam kérte,s kapta meg. Ő kettős állampolgár! Semmi buktatója nem volt inkább csak rizikója, mert mint német katona 9 hónapot volt Afgansztánban. Megúszta, egy karcolás nélkül de nem tudom hogy a 23 ezer euró "nyereség" amit összesen kapott ezért megéri e a rizikót, hogy eseteleg golyót kap a fejébe! Én mindenestere tiltakoztam a dolog ellen de a fiam most lesz nov. 11.-én 33 éves.....
(Mi is bármikor megkaphatnánk kb 300 euró az ára. nekünk még integrációs hülyeséget sem kell tennünk ennyi év után! A most kijövőknél talán ez lehet a buktató. Úgy hallottam, hogy most 5 év után kérhető! Tény, hogy a tévhit ellenére, nem kell a magyarról lemondani! A fiam sem tette!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • zegna31
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 6 hónapja #33929 Írta: zegna31
zegna31 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Gondolom ez a hívatásos katonákra írtad, mert a Szolgálati idő a sorozottaknak: 2011. július 1-jével megszűnt a hadkötelezettség Németországban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33930 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

zegna31 írta: Gondolom ez a hívatásos katonákra írtad, mert a Szolgálati idő a sorozottaknak: 2011. július 1-jével megszűnt a hadkötelezettség Németországban.


Nem figyeltél. A fiam most 33 éves. Nem tegnap volt
Afganisztánban. Csak 2011 óta van önkéntesség.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33934 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

nekünk még integrációs hülyeséget sem kell tennünk ennyi év után! A most kijövőknél talán ez lehet a buktató.


Az az integrációs "hülyeség" az egy teszt. 310 kérdésböl választanak ki 33-at (minden kérdésre 4 lehetséges válaszból kell egyet jelölni). Ebböl a 33-ból 3 az adott tartományra vonatkozik, ahol a vizsgát teszed. 60 perc alatt kell megoldani, 17 jó választól fölfelé átmentél. A témakörök:
- ember és társadalom
- történelem és felelösség
- élet a demokráciában
Ez persze ijesztöbben hangzik, mint amilyen valójában. Rákészülés nélkül a 310 kérdést 12 hibával teljesítettem (igen, persze: 24 év nálam is + érdekel a német politika, történelem és a mai események is). Mindenesetre itt lehet gyakorolni és látszik, hogy egy-két területnek kell komolyabban utánanézni, mert igencsak egy kaptafára megy egy csomó kérdés:
www.deutsch-werden.de/einbuergerungstest

A másik: a most kijövöknél nem ez lesz a buktató, hanem az az ominózus nyolc év..... Azalatt lesz idejük akár kívülröl is megtanulni mind a 310 kérdést. A többi stimmel.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33937 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

gejza írta: Az az integrációs "hülyeség" az egy teszt.


Elmondom, hogy azt tudom, hogy ez teszt és azt is, hogy miért tartom hülyeségnek. A nagy helyzet az, hogy ez egybe van kötve (mivel ugyebár németül megy a teszt) egy kisebb német tudás ellenőrzéssel is. Na, egy ismerős család Münchenben, akiket kényszeritettek erre az integrációs tesztre. Magyarok, beszélik a nyelvet, a két gyerek is jól törte, s nem volt gondjuk az iskolában sem. A anyuka még tud franciául és angolul is. Nem volt gond, s persze megfeleltek, de nem adtak helyt a tiltakozásuknak. Eddig ez okés is, hiszen ha ez az előírás, és minden bevándorlónak kell ilyen, akkor nincs mese! Amiért viszont hülyeség, az azért van, mert sok ezer török él itt úgy, hogy egy kukkot nem beszélik a nyelvet vagy éppen hogy. A többi témával sincsenek tisztában, s azt sem tudják, hogy Németországnak hány országgal van határa és gyakorlatilag egy párhuzamos társadalmat képeznek Németországban. Nekik miért nem kötelező ez?? Vagy jön egy szuper focista esetleg, kell egy jó szakember külföldről, (nem is baj ha nem EU) ezek a személyek azonnal minden jogot és lehetőséget megkapnak, minden integrációs HÜLYESÉG nélkül! Na, ez a szelektiv törvényhasználat akaszt ki engem itt Németországban. Ezért baromság a dolog!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!