Német állampolgárság előnyei

Több
9 éve 5 hónapja #38155 Írta: mónfar1
mónfar1 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Sziasztok!

Sziasztok.
Elolvastam az előző hozzászólásokat, kb.képben vagyok a szükséges dokumentumokkal és feltételekkel, mint pl.a nyolc év itt tartozkodás...de itt van egy csavar, 2 hónapos koromtól 7,5 évet éltem itt a szüleimmel, majd visszaköltöztek, én másfél éve ujra itt vagyok és erősen foglalkoztat a német állampolgárság megszerzése, viszont az a kérdés merült fel bennem, hogy a 7,5 évet bele számolják-e vagy nullázva lett és csak ez a másfél év (folyamatos munkaviszony) érvényes? Valaki tud erről valamit?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 5 hónapja - 9 éve 5 hónapja #38157 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

mónfar1 írta: Sziasztok!

Sziasztok.
Elolvastam az előző hozzászólásokat, kb.képben vagyok a szükséges dokumentumokkal és feltételekkel, mint pl.a nyolc év itt tartozkodás...de itt van egy csavar, 2 hónapos koromtól 7,5 évet éltem itt a szüleimmel, majd visszaköltöztek, én másfél éve ujra itt vagyok és erősen foglalkoztat a német állampolgárság megszerzése, viszont az a kérdés merült fel bennem, hogy a 7,5 évet bele számolják-e vagy nullázva lett és csak ez a másfél év (folyamatos munkaviszony) érvényes? Valaki tud erről valamit?


Kérdezd meg az "Auslaenderamt"-ban. Ilyen kérdésekre csakis a hivatalok tudnak pontos választ adni!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya, mónfar1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38162 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Nem annyira az Ausländeramt az illetékes (persze akár tudhatják is...), hanem az Einbürgerungsbehörde/-amt. Merthogy ehhez is van külön hivatal.... :))

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Maya, DECOTEXT, mónfar1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38177 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Ez így igaz. Esetünkben a Landratsamt: Ausländer- und Personenstandswesen volt az illetékes. A Staatsangehörigkeitsgesetz a következőket tartalmazza mónfar esetére:
§12b
"(2) Hat der Ausländer sich aus einem seiner Natur nach nicht vorübergehenden Grund länger als sechs Monate im Ausland aufgehalten, kann die frühere Aufenthaltszeit im Inland bis zu fünf Jahren auf die für die Einbürgerung erforderliche Aufenthaltsdauer angerechnet werden."

Tehát öt évet lehet rászámolni, ha a korábbi tartózkodás jogszerű és életvitelszerű volt Németországban, mely jórészt biztosítási viszonyhoz kötött... Az előbbieknek megfelelően szükséges a korábbi "Aufenthaltstitel" megléte, mivel Mo. akkoriban nem volt még EU tag. A legjobb, ha érdeklődsz az illetékes szerveknél...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, mónfar1

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38186 Írta: mónfar1
mónfar1 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Köszi a válaszokat! Utánna nézünk a hivatalokban! Hátha sikerül valamit elismertetni abból az időszakból!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38189 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Német állampolgárság előnyei

Sziasztok!

Azt hiszem én nem fogok már hajtani az állampolgárságra. De...

Tudtok valamit arról, hogy a gyerekek, akik itt járnak iskolába, azok milyen feltételekkel kaphatnak állampolgárságot?
Valami olyasmit hallottam, hogy nekik elegendő 5-6 iskolai tanév elvégzése?

Talán Athena tud valamit. Gyermekeid, gondolom, itt jártak suliba. Nekik is kell nyugdíj igazolás? :thinking:
Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!